Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NGRUPA - Profil | So 5.1.2013 12:07:23

Hugo23 >> rybky se dají běžně koupit v některých rybářských obchodech, ale počítej s tím, že třeba 16.6. můžou chtít za lína i 150,- za kus, nebo 50,- za karase. Pozor na nejmenší míry na revírech kde budeš chtít chytat. Některé obchodní řetězce mají na jaře i líny za cca 100,- za 1kg.
Já mám na sumce nejraději pěkné plotice, které si sám nachytám v den lovu, nebo den před. Na ostatní dravce si menší nástražky normálně kupuji. Pokud jezdíš kolem nějaké zpracovny ryb, tak tam mají živé ryby běžně celý rok, třeba zde: http://www.rybnikarstvi-pohorelice.cz/novinky/zmena​-prodejni-doby-v-prodejne-ryb-ve-velkem-dvore-a2465​437
Nebo i u prodejny povolenek na revíru Dyje 6.

    N1568 - Profil | So 5.1.2013 11:43:52

    Hugo23 >> Lepší je mít svoje!!!!!Jinak je seženeš v téměř každém rybářství po zahájení !!!!!!

      NHugo23 - Profil | So 5.1.2013 11:05:44

      Zdravim mam dotaz pro sumcaře, jak je to s návnadou nachytat si předtim než vyrazim na sumce? A když třeba neni čas tak se dá koupit jo? Nebo jak:-) Nikde sem totiž neviděl že by prodávali třeba živé rybky

        NP!F - Profil | So 5.1.2013 1:23:05

        žaky20 >> Toto som cital v casakoch ktore vychadzali este dost dlho predtym ako som sa narodil, celkom tomu verim. Zaujimave je to, ze v kazdej zmesi krmiva na ryby tam ten sos z kavy bol tiez.

          Nžaky20 - Profil | Pá 4.1.2013 21:03:03

          hraji >> ja treba zizaly nastartuju tak ze jim dam do krabicky trochu logru.Pak se mrskaj jako nikdy.Hlavne v lete jim ho davam vetsinou nez jdu na ryby tak jim tam trochu hodim a pak jsou mrstny celej den ikdyz je treba 30 stupnu.

            Nhraji - Profil | Pá 4.1.2013 20:27:15

            žaky20 >> nastartovat červíci? Pokud máš na mysli "probuzení" červů, kteří jsou podchlazení a skladovaní bez přístupu kyslíku v igelitovém sáčku, tak jejich "start" jednoznačně urychluje přístup tepla a čerstvého vzduchu. Ale udušení červi nastartovat nejdou. Zatímco i červi zmrazení na nepříliš nízkou teplotu se proberou, udušený červ se neprobere.
            Takže ideální je vzít červy, vysypat je ze sáčku do větší nádoby, v ní je rozprostřít do tenké vrstvy a vystavit je působení tepla. Ideální je sluníčko. Ale stačí normální teploty vzduchu mimo zimní období. Ale někdy to trvá dlouhé minuty, než se červi začnou zase hýbat.
            Ale přiznám se, že o oživování žížal jsem nikdy neslyšel.

              Nžaky20 - Profil | Pá 4.1.2013 18:45:48

              zdravim,mám dotaz zda se dají nějak oživit nebo nastartovat červíci.Vím že se to dělá s žížalami chtěl bych vědět zda to jde i červíkama.Díky za odpovědi

                NMartin M. - Profil | Čt 3.1.2013 23:56:06

                SAHIB >> tohle neni na method feeder, to jsou najake polotovary na prubezne montaze.

                  NSAHIB - Profil | Čt 3.1.2013 23:34:21

                  Ahoj v Novém roce Martine,
                  ne,ne..neměl jsem na mysli feeder gumu,někde tu sestavu mám-najdu ji,mnt..-)

                    NMartin M. - Profil | Čt 3.1.2013 23:29:02

                    SAHIB >> to asi pises o bezne feeder gume treba na paternoster. Nize se psalo o gume do method krmitka.

                      NSAHIB - Profil | Čt 3.1.2013 23:26:06

                      Zdravím,
                      jestli mohu k montáži s gumou..
                      Používal jsem jí také - je to dobrá věc,pracuje dobře..
                      Já ji kupoval od Fy Browning,v balení 3 ks za 27kč,-

                        NMartin M. - Profil | Čt 3.1.2013 23:16:31

                        Fidisak >> montaz s gumou je pevna, tu muzes pouzit take. Prodava se rovnou krmitko s gumou.

                          NFidisak - Profil | Čt 3.1.2013 22:59:06

                          Jarda Š. >> Super díky moc. Tohle jsem potřeboval :), a tu poloprůběžnou myslíš tu s tou gumou v krmítku jak na videu je ukázáno? To se dá přímo takto koupit v obchodě ?

                            NFidisak - Profil | Čt 3.1.2013 22:42:19

                            HP >> To určitě, ale mám na mysli ještě nějaký vychytávky, dám příklad: montáž, kde rychle měnit návazce, nebo stračí přecvaknout a z průběžky je pevná a tak.

                              NJarda Š. - Profil | Čt 3.1.2013 22:27:05

                              Fidisak >> Když budeš chytat na peletku, tak jí dej pod háček, např. kukuřici můžeš dát pod háček nebo na háček. Klasická pevná montáž není moc vhodná, protože se používá krátký návazec a ryby pak dost padají, používá se proto obvykle buď tzv. polopevná (která se při zdolávání uvolní, ukazuje jí v nejnovějším feederovém videu Milan Tychler) nebo průběžná. Návazec můžeš dělat jako zmenšený boiliesový (s délkou tak 10 cm) nebo i jako normální feederový, ale hodně zkrácený (a peletky případně nastražovat pod háček pomocí gumičkového adaptérku).

                                NHP - Profil | Čt 3.1.2013 21:56:33

                                Fidisak >> Určitě se podívej tady na mrku na videa s MM, je to tam pěkně popsáno jakým způsobem to praktikuje on, lepší než to vypisovat.

                                  NFidisak - Profil | Čt 3.1.2013 21:37:44

                                  Zdravím, měl bych dotaz ohledně method feederu. Klasický feeder už jsem chytal předtím, ale tenhle rok bych chtěl zkusit na kapříky peletky a method feeder.

                                  Chtěl bych se stručně zeptat, co je potřeba na pevnou, a průběžnou montáž a jestli na konec montáže se dává klasický boilisový návazec, s vlascem pod háčkem.

                                  Dík :)

                                    NJarda Š. - Profil | St 2.1.2013 23:24:33

                                    Kristynka >> Jestli znáš od otce, jak používat tyhle klasické návnady a nástrahy, tak na ně klidně chytej, fungují pořád, to jen výrobci a obchodníci uvádějí na trh další a další novinky a rybáři je zkouší a pak na klasiku zapomínají.

                                      NHlubočepy - Profil | St 2.1.2013 22:51:03

                                      HP >> Nejde o to srovnávat jestli je lepší domácí nebo kupované.Jen chci říci,že vůbec není na škodu pokud si rybář dokáže poradit i bez obchodu.

                                        NKristynka - Profil | St 2.1.2013 19:24:09

                                        Tak ja to psala protoze muj otec byl jeste stara skola , delal si srot sam , pak kolinka ve strouhance a tak brambory kukurici . strouhanku , hodil tam trosku cukru moucky, a dal tam 2 masove bujony rozehrate v teple vode, a jak mu to dlabaly proto jsem psala ze tento recept znam :) od nej

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák