Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMrakoš - Profil | So 12.1.2013 17:10:49

Martin M. >> Chtěl jsem se tě zeptat, protože máš možnost srovnání. Okuma solitron je medium (jak je na něm napsáno) nebo jsi ho vnímal spíše jako light?
Jinak to by moh bejt kandidát na první feedr, samozřejmě jako jeden z mnoha možných.

    NHP - Profil | So 12.1.2013 15:39:52

    Karel Kudrna >> No sám víš, jak jsi se doposud na místech kde jsi vcházel vešel s pruty a jak byli dlouhé. Delší prut má svoje výhody a kratší také. Jestli chceš nějaký kompromis tak jdi do délky 3,3m. Mě osobně příjdou 3metry hodně kratké. Je to opravdu podle těch míst.
    Delší prut kromě toho že na něj potřebuješ více prostoru, tak je i větší ve zbaleném stavu. Jestli to bude dělička, což bych doporučoval, na druhou stranu jelší se s takovým prutem zasekává a zdolává ryba. Aspoň dle mého názoru.

      Nstandas - Profil | So 12.1.2013 13:26:40

      Martin M. >> no jasně jáho tam šoupnul jako příklad aby viděl jak to asi vypadá,těch prutů je jinak hodně,tak jen pro inspiraci.-)

        NMartin M. - Profil | So 12.1.2013 13:20:45

        standas >> prut s prodluzovacim dil nemusi byt spatna volba, ale zrovna tohle je light feeder a to je pro zacatek az prilis jemny prut.

          Nstandas - Profil | So 12.1.2013 13:13:27

          Karel Kudrna >> kup si proutek s tzv. prodlužovacím dílem,jako např. tento : http://www.tropicliberec.cz/feederove-2/prut-shiman​o-beastmaster-cx-ml-9-11-feeder-2-74-3-35m-70g

            NCarabus - Profil | So 12.1.2013 11:37:38

            vokounek >> pokud při tom nesedíš právě pod stromama a špička se ti nemotá do větví. Osobně jsem právě proto nahradil 3.3m třímetrem, abych se mohl věnovat rybám, nahazovat po tmě (rád chytám v noci), a ne trnout jestli někde urazím špičku nebo to hodím veverkám

              Nvokounek - Profil | So 12.1.2013 11:08:03

              Karel Kudrna >> čím dlhší prút tým lepšie vieš kontrolovať rybu pri zdolávaní..

                NKarel Kudrna - Profil | So 12.1.2013 10:58:42

                HP >> Tak díky. Teď ještě délku... chytávám pod stromama i na volném prostranství. Líbil by se mi spíš kratší feeder okolo 3 metrů. Nebo radši 3.6 jako mají všichni?

                  Nmarmyš - Profil | So 12.1.2013 7:07:20

                  Karel Kudrna >> Kup si někde v bazaru podobný teleskop jak máš ,choď na ně a mezitím se rozhodni,kterým směrem na zaměříš. Rybařina je široký pojem a voda,kterou hodláš navštěvovat by měla rozhodnout o tvém způsobu lovu.

                    NFidisak - Profil | So 12.1.2013 0:44:25

                    welbin >> Já vím. Já taky chytám na červy, rohlíky foukačky a feeder všeobecně, ale on se ptá na to jak chytit kapra na soukromé vodě a tam to jde na chemii, protože je to na to naučený. Tak mu radím co mi funguje.

                      Nstandas - Profil | Pá 11.1.2013 22:40:48

                      Karel Kudrna >> jak píše.HP,feeder je super proutek a to i na plavačku,takže vlastně koupíš jeden prut a máš hned dva:-) Pruty jso dnes celkem slušný kvality a za rozumnou cenu,naviják kup nejlépe s přední brzdou a s ložisky,montáže se dají použít všechny jako na klasickou položenou,časem si vybereš ten který ti bude ,,chytat". Hlavně si užiješ spoustu zábavy a vo tom to je:-)))

                        NHP - Profil | Pá 11.1.2013 22:09:32

                        Karel Kudrna >> Ahoj Karle, co se týká aktvního způsobu lovu, tak je feeder určitě krokem kupředu. Jeho výhoda je, že drží ve větru, je citlivější, dovolí Ti chytat se slabšími vlasci, tedy méne nápadně a hlavně si vychutnáš i menší rybu. Alternatívně, mnoho lidí by mě zato zavrhlo, tak se sním dá chytat i na splávek. Jestliže máš chut chytat aktivněji určitě doporučuji. Co se investic týká, pruty od tisíce korun výše jsou docela zajmavé, s konkretním prutem se klidně pak na mrku můžeš poradit. No a k prutu to chce i naviják a také tedy nedoporučuji šetřit. Jestliže tě ale rybařina baví, tak za svoje investované peníze můžeš utržit spousty krasných zažitků.
                        ps.Určitě feeder.

                          NKarel Kudrna - Profil | Pá 11.1.2013 21:21:46

                          Ahoj všichni...
                          řeším teď rozšíření "arsenálu". Chytám rok, jsem fakt lama. bude pro mě lepší pořídit si univerzální teleskop, nebo spíš feederový prut (chápu ho spíš jako specialitu). Sleduju videa M.M., něco jsem okoukal, každý den po lovu objevím nějaký detail, který jsem podcenil, opravím a příští lov je úspěšnější....moje výbava je momentálně 1 teleskop 3.3 m a 1 laminát po dědovi. ten teleskop mi přijde lepší. citlivější, zatím mi vždycky přinesl rybu(nebo čudlu).

                            Nwelbin - Profil | Pá 11.1.2013 18:14:20

                            Fidisak >> zkoušel jsi na jaře šneky,pak bramboru,hrášek,kukuřici, těstíčko doma,
                            Probůh už je kapr a další rybky o chemii a buimgu,to nemáte chuť to zkusit na férovku??

                              NFidisak - Profil | Čt 10.1.2013 22:57:46

                              přívlač-men >> Ahoj. Jestli to chceš jako občas si zachystat, tak si kup 2 kila Halibut pelet, ty jsou osvěčený a šlapou všudě a dá s s nimi i krmit. Hodíš pár, do místa kde chytáš a máš vystaráno. Nebo, jak psal kolega níže ty expressky od Mikbaits jsou taky super věc. Rozpadají se rychleji, tím pádem rychleji fungují. Když už jsme u toho žrádla dobře mi fungují 3xl pelety od Nikla. Mám kilovku ve velikosti 8mm, to znamená, že dám pod háček 2 - 4 a kapři to žerou taky a nemá s tím problém i větší lín. Jelikož jsou malé a v kilovém balení je jich dost, tak můžeš krásně i krmit. Mám je jednu sezónu a chytám na ně furt, a mám teprve půl pytlíku pryč. Akorát nevýhoda je, že do hodiny jsou rozmočený.

                              Snad jsem ti trochu pomohl. Kdyby něco napiš do SZ, rád ti poradím.

                                NPetan600 - Profil | Čt 10.1.2013 16:18:21

                                Denis.0 >> Zátěž je ideání na 70 % limitu prutu,vzhledem k možnostem a vlastnostem prutu.

                                  NTWIN 69 - Profil | Čt 10.1.2013 6:06:19

                                  Denis.0 >> Ahoj,jelikož jsi úplný začátečník,tak bych to s tou zátěží nijak nepřeháněl.Zkus házet pro začátek se zátěží 60-80 gramů a uvidíš sám jak Ti to půjde.Nejdřív se musíš naučit házet.Chce to jenom trénovat.

                                    NLibor 1 - Profil | Čt 10.1.2013 2:40:29

                                    Denis.0 >> ideální je 80 až 90gr

                                      Ndaviid - Profil | St 9.1.2013 22:16:49

                                      aha tak to jste me chlapi uklidnili jsem naprosty zacatecnik vim o vsem prd jen tak neco z videii ale to se to kouka,verim ze praxe bude horsi.ale fakt je ten ze me to strasne chytlo a na vsese hrozne tesim... s tema prutama jeste jednou dekuji,to vite,v kramech vam toho naslibuji...lepsi je se optat zkusenych,kteri je maji jinak jsou to manhatten a jak jste mamza to psali dyno force

                                        Nhraji - Profil | St 9.1.2013 21:20:37

                                        Denis.0 >> zátěž tam můžeš dát skoro libovolnou, ale aby to dobře látalo a prut nebyl přetěžován, mělo by to být do 100 gramů. Pokud dáš víc, musíš tomu přizpůsobit techniku náhazování (pomalý, táhlý nához). Pokud dáš výrazně méně, nebude ti to moc létat.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák