Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NHP - Profil | St 2.1.2013 19:15:34

Hlubočepy >> No co člověk to názor. Krmení jako takové je fakt jen doplňek který není to nejduležitejší. Navíc nezaleží na ceně za kilo, protože ani to nejdražší krmení když nedokážeš namíchat tak ti to nepomůže.
Jinak domací krmení když nejsi profík, tak nikdy tak jako je kupované nanamícháš, za tím si stojím.

    Nžaky20 - Profil | St 2.1.2013 18:18:28

    roce >> Hale já sem do 15 let a celosvazová mě stojí 650 kč a žádný průkazy nepomůžou to už vim z vlastni zkušenosti.

      NStroft - Profil | St 2.1.2013 18:15:51

      Pokud se krmení neumí připravit, tak nepomůže ani krmení za 200kč/kg:-( A,že takových tady je:-)

        NHlubočepy - Profil | St 2.1.2013 17:10:37

        HP >> zdravím,určitě máš pravdu co se týče ekonomické stránky.Mě šlo spíše o to,že vůbec není špatné když si rybář namíchá své dle vlastního či převzatého receptu.Možná ,že je můj názor zastaralý,ale dříve to tak bylo.Pokud seTi podaří namíchat něco na co Ti budou kousat tak je to podle mne super.Samozřejmně je pohodlnější zajít do krámu a koupit něco vyzkoušeného. Umět si namíchat vlastní směs je dle mého názoru jeden ze základů rybařiny.Petrův zdar

          NHP - Profil | Út 1.1.2013 17:49:27

          Hlubočepy >> Podle mých osobních zkušeností se nemáš nárok kvalitativně a cenově na cenu kupovaných směsí dostat. 3kg slušného krmení koupíš za stovku. To je nějakých 33korun a máš v tom vše a můžeš si vybrat dle barvy, obsahu a tak dál.

            Nvokounek - Profil | Út 1.1.2013 16:47:04

            pre začiatočníka jednoznačne súhlasím s kúpou hotovej zmesy ono aj mnoho starých rybárov nemá šajnu ako sa má správať dobré krmenie a krmítka vyťahujú plné a opatovne ich nahadzujú. a to len preto že nikdy nemali snahu sa učiť od tých čo o tom niečo vedia a nikdy sa nestretli s poriadnou zmesou. ja som hneď ako prvé kúpil kilo za 5 euro aby som vedel jak má vypadať dobré čierne krmenie pretože v zime s niakym hogofogo pokusom z chlebovky by som radšej ostal doma..

              NJarda Š. - Profil | Út 1.1.2013 16:09:03

              Hlubočepy >> Na stojáky je dle mého zcela dostačující http://www.tropicliberec.cz/pelety-a-krmitkove-smes​i/krmitkova-smes-traper-5-kg--jezero , která ani nevyjde o mnoho dráž, než suroviny na míchání vlastní.

                NHlubočepy - Profil | Út 1.1.2013 15:47:27

                Jarda Š. >> Samozřejmně to není na škodu.Ovšem jde o to co mu trh podstrčí jako "dobrou a pro ryby neodolatelnou směs".Víš zajisté sám jak těžké je v dnešní době mezi vším tím zbožím vybrat něco co stojí za to vyzkoušet a nevyhodit jen peníze.Mám ten názor,že umět namíchat ten základ neuškodí a není to nic proti ničemu. Doplňovat to přimáícháváním různých ingrediencí dle vlastního názoru a nálady je už na každém.

                  N: vydrák - Profil | Út 1.1.2013 15:44:00

                  Jarda Š. >> S tím nesouhlasím,ale je to jen můj názor.
                  Já osobně kupovanou směs kupuju minimálně.Většinou z jara něco ostřejšího ale v létě je to úplně jedno co dáš do krmelce.Na Orlíku se mi osvědčila třeba chlebová polívka.
                  Měj se a Petrův zdar

                    NJarda Š. - Profil | Út 1.1.2013 15:35:14

                    Hlubočepy >> To máš také pravdu, ale dle mého je lepší, aby si začátečník na kupovaných "osahal", jak má dobrá směs vypadat a pracovat, než se pustí do vlastních receptur.

                      NHlubočepy - Profil | Út 1.1.2013 14:52:30

                      Jarda Š. >> Zdar kolego máš zajisté pravdu.Ovšem na druhou stranu není od věci pokud si zkouší namíchat vlastní těsto nebo směs,dle vlastní hlavy či receptu .Myslím,že to má něco do sebe.Kupované není vždy to nej. Petrův zdar

                        NJarda Š. - Profil | Út 1.1.2013 12:52:19

                        : vydrák >> Pro začátečníka je rozhodně lepší hotová kupovaná směs. Udělat chlebovku, aby správně pracovala, není až tak úplně jednoduché.

                          N: vydrák - Profil | Út 1.1.2013 8:37:46

                          standas >> To jí radíš pěknou věc - hotovou směs za 50Kč/kg.
                          Ať si přečte od tyma článek o chlebovém krmení do krmítka a jako začátečnici jí to úplně stačí.

                            Nroce - Profil | So 29.12.2012 17:05:52

                            kakr >> jednalo se právě o povolenky CS o obě dvě což je 1350.-

                              Nkakr - Profil | So 29.12.2012 16:55:58

                              roce >>
                              Povolenky pro děti a mládež jsou výrazně levnější, přitom v ČRS nejsou tyto kategorie nijak omezeny
                              (počet udic, lov na rybičku, lov do čeřínku atd.) . Sleva je (můj názor) naprosto dostatečná,není nutné dávat další na ZTP.

                                Nroce - Profil | So 29.12.2012 10:53:57

                                Zdar,mněl bych dotaz na cenu povolenky pro dítě do 15let,které vlastní i průkaz ZTP/P,našel sem na různých stránkách,že slevu by dítě vlastně nemělo mít žádnou.Až když dospěje do 18,tak pak teprve je tedy invalida....Moc tento systém nechápu,ale zajímá mne,zda někdo neví třeba tady..Povolenka at už územní či celosvazová...

                                  Nstandas - Profil | So 29.12.2012 9:45:11

                                  Kristynka >> hlavně je pěkný že tě to baví,když má člověk koníčka je hned veselejší a nenudíse. Osobně bych ti doporučil ,,zábavnější" metody lovu(plavačka,feeder) Kolínka jsou nástrahou spíše na léto a do vod kde je ryb jak hnoje,b.červíci jsou nástrahou č.1. Klasikou je taky houska ta je dobrá i v zimně.Na vnadění používej už hotové směsy,koupíš v ryb. potřebách za zhruba 50kč/kg v zimně vnadím čistou směs s max 10% strouhanky, naopak v letních měsících je poměr klidně až 1:1. V létě pak můžeš přidávat tzv.partykl-semínka,zrníčka,oříšky.Důležité je taky pozorovat okolí brát v potaz teplotu vody,kam fouká vítr,protože pokud se náhle oteplí a fouká vítr ,tak vrchní ,,teplejší" vodu žene k návětrné straně(platí hl. na stojátých vodách) a tam také hledej ryby. Přeji ti mnoho krásných zážitků od vody a Petrův zdar:-)

                                    Nosprey - Profil | Pá 28.12.2012 21:16:06

                                    Fellix >> Baitcastové (přívlačové) multíky mají řadič skoro všechny a hází se s tím bez problémů a jak!

                                    Ale jestli bude házet ten tvůj sumcový multík, to nevím. Problém nebude řadič, s ním bude hod možná o trošku kratší, ale jinak to na něm nestojí. Musí jít uvolnit nebo odbrzdit cívka, aby se při hodu roztočila. Tohle je o konkrétním modelu a o váze toho, co budeš nahazovat. Přestože multiplikátor normálně používám na přívlač, myslím si, že s mnoha sumcovými bych asi nenahodil. Rozhodně ne napoprvé, když bych to dostal do ruky.

                                      NFellix - Profil | Pá 28.12.2012 20:32:51

                                      Zdravím, měl bych dotaz ... vím že se ze sumcovým multíkem dá nahazovat ale jde to i z řadičem ??? stačí mi hodit těch 30m tak jesi to vubec s řadičem jde. Chci vymenit smekače za multiky. Děkuji za odpoved.

                                        NMrakoš - Profil | Pá 28.12.2012 19:47:20

                                        tam v rákosí >> TAM V RÁKOSÍ - 28.12.2012 18:23:39 >> Většinou to překousne nad wolframovým lankem :)
                                        Ty co se prodávají jsou fakt krátký.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák