Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJarda Š. - Profil | Pá 28.12.2012 18:48:19

Mrakoš >> To by také pro začátek šlo, kratší tvrdší picker a flek, kde se dá zachytat blízko u břehu.

    NJarda Š. - Profil | Pá 28.12.2012 18:46:09

    tam v rákosí >> TAM V RÁKOSÍ - 28.12.2012 18:23:39 >> Nepřekousne, ale wolframové lanko je potřeba průběžně kontrolovat, zda je z hlediska pevnosti v bezvadném stavu, protože může být narušené a pak ho větší štika bez problémů přetrhne.

      NKristynka - Profil | Pá 28.12.2012 18:38:57

      Cudla >> ja to tam znam teda presne nevim kde to tam je ale Komorany vim kde jsou :) urcite si na prvni rybolov vemu sebou nekoho kdo tomu rozumi vic nez ja a poradi :) v zime tak mozna pristi rok pac jsem uplna zabarka takze cekam na svuj prvni rybarsky listek :)

        NTAM V RÁKOSÍ - Profil | Pá 28.12.2012 18:23:39

        Myslíte si že štika překousne wolframove lanko?

          NCudla - Profil | Pá 28.12.2012 18:14:29

          Kristynka - 27.12.2012 9:46:00 Jsi z z Litvínova tak kolem je plno propadlin kde se dá chytat.Jsou to vody kde je dost bílé ryby a na Tepláku (Bělé)se dá chytat i v zimě.Dělam v Komořanech tak tam mam okolí za těch třicet let trošku zmapovaný.Ryby ti tam vemou i to kolínko když je trochu navnadíš.Chce to jen jemnější sestavy(KDYŽ SI PÁRKRÁT" NABIJEŠ HUBU " POSTAV SE A POKRAČUJ :-P)Rady ber ,ale trochu si je upravuj podle sebe nic nezkazíš....Pohled z pracoviště foto mobil......

            NMrakoš - Profil | Pá 28.12.2012 16:53:59

            Jarda Š. >> Znám pár kluků co začali s položenou a s plavanou.
            (teleskop na kapry, třicítka vlasec, velký háky, kačeny místo splávků, žádný měření hloubky...)
            Jenže se nedostali přes počáteční problémy, ryby jim nebraly a to je nakonec otrávilo. Když jsem jim ukázal chytačku s feedrem, tak jim to vrátilo chuť do rybařiny. U feedru se toho totiž moc pokazit nedá. Chytá se vždycky ze dna, u háčku je aspoň trocha krmení, záběry jsou jasně čitelný. Začátečníkovi bych dal do ruky light feedr nebo raději festovnější picker, pytlík krmení a přiměřeně velký háčky. Není asi jednodušší cesta jak nachytat první ryby.

              NJarda Š. - Profil | Čt 27.12.2012 18:51:48

              Aleš10 >> Myslím si (stejně jako MM), že je lepší k feederu přejít od klasické položené nebo plavané, než s ním rovnou začínat.

                NKristynka - Profil | Čt 27.12.2012 9:46:00

                vokounek >> Tak takhle presne chytal otec ten si varil doma kolinka obaloval ve strouhance a delal si kukuricnej srot :)

                  NHP - Profil | Čt 27.12.2012 9:45:58

                  Kristynka >> A nejlépe by se doporučovalo kdyby jsi řekla, přeferuji řeku, trochu ji popsat. Nebo naopak rybníky, pískovny, ÚN. Určitě je tady spousta lidí co Ti poradí. Ale v podstatě bych se přiklonil k tomu co psal MM. Teda na začatek bud klasickou položenou. A nebo to spíš feeder. Je mnohem zajmavější klasická položená, případně plavačka. Zaleži fakt kde budeš lovit a jestli máš tucha co tam je za rybky. Pak už se radí krásně. Konečné rozhodnutí pak stejně bude jen a jen na tobě. :-)

                    NAleš10 - Profil | Čt 27.12.2012 9:42:52

                    Kristynka >> nebo zkus začít feedrem je to zábava, je to velice jednoduchý a je tu o tom zpousta velice pěkných videí

                      Nvokounek - Profil | Čt 27.12.2012 9:35:31

                      Martin M. >>tak najlepšie jeden prút na plavačku a druhý na ťažko so sladkou kukuričkou. tak som začínal aj ja ;)

                        NKristynka - Profil | Čt 27.12.2012 9:27:51

                        Martin M. >> asik mas pravdu

                          NMartin M. - Profil | Čt 27.12.2012 9:19:28

                          vokounek >> no .. ;-) ... nejrozumnejsi je zacit asi od nenarocne plavacky nebo klasicke polozene... do boilie apod. bych hned neskakal.

                            Nvokounek - Profil | Čt 27.12.2012 9:16:06

                            Kristynka >> najjednoduchšie bude kuknúť niake dobré video ako napr. toto o jednoduchej kaprárine. http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=18716 sú v ňom rôzne dobré rady ako na to. má to aj druhý diel. takých dobrých videí je tu viacero stačí pohladať. namiesto boilis môžeš pod háčik naviazať kľudne dve-tri zrnká kukurice čo bude najuniverzálnejšia nástraha pre začiatok..

                              NKristynka - Profil | St 26.12.2012 23:55:21

                              Georgino >> presne tak tim smerem pujdu :)

                                NGeorgino - Profil | St 26.12.2012 23:51:16

                                Kristynka >> Pokud jsi chodila na ryby s tátou jak jsi psala v plkárně, určitě jsi od něj alespoň základy pochytila a můžeš pokračovat v jeho šlépějích

                                  NKristynka - Profil | St 26.12.2012 23:18:13

                                  Zdravim , tak jsem se registrovala v te nadeji ze tu najdu navod , rady a zkusenosti , od tech co tu jsou dlouho jenze jsem udelala nestastny krok a vlezla do diskuze kde jak jsem mohla ocekavat si ze me udelaly jen legraci az na jednoho kterej se me zastal a zacal mi davat aspon informace ktery jsem chtela , timto mu chci podekovat :)

                                    NHugo23 - Profil | St 26.12.2012 16:32:51

                                    OK díky moc za rady,myslel jsem jako kmenovou, takže šňuru:-) ještě jednou dík

                                      Nmlíčnák - Profil | St 26.12.2012 15:28:06

                                      Hugo23 >> Šňůra vyjde v podstatě levněj . Vydrží x krát delší dobu a nekroutí se tak . O pevnosti se ani nebavím . Ale každého věc co si pořídí .

                                        NFellix - Profil | St 26.12.2012 15:12:08

                                        Martin M. >> v otazce stalo že chce vlasec .. a nevim co vic by od vlasce čekal ... šňůra je skutečně zaklad ( nedovedu si představit davat trhačku na vlasec jako kmen )

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák