Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMartin M. - Profil | St 26.12.2012 14:57:53

Fellix >> myslis pouzit na trhacku mezi bojku a snuru, nebo skutecne jako kmen?

    NFellix - Profil | St 26.12.2012 14:55:58

    Hugo23 >> myslím že šňůra je jedna z nejdůležitějších investicí pře sumcařině ... ale jinak tohle by se dalo http://www.potreby-rybarske.cz/Vlasce-Vlasec-na-sum​ce-Awa-shima-ION-Power-Monster-Catfish-300m.html,de​t,15098

      NHugo23 - Profil | St 26.12.2012 13:44:01

      Zdravim,potřeboval bych poradit,co na sumce za vlasec? Sem začátečník a do šňůry se mi zatím nechce investovat,naviják sem koupil Ticu Cybernetik.

        NSAHIB - Profil | Út 25.12.2012 16:26:42

        Co říkáte této sestavě, kámoš chce začít se semíkama-zatím menšími,nemá (PC),taK MU MTO PÍŠI..

        2-dílný prut Colmic NESSY XF 300 - zátěž 300g + 200m pletené šňůry 0,40mm Penn/WFT fluo-žlutá

          Nmannice - Profil | Ne 23.12.2012 21:12:10

          stasvo >> Otázka je co od nich očekáváš. Já třeba osobně nechtěl tolik investovat do navijáků,ale hledal jsem spíš takovej kompromis mezi kvalitou a cenou.

          Spoustu lidí, tady chválí Ticu. Já nemám osobní zkušenosti,ale pokud je tolik lidí chválí asi nebudou tak špatný. Problém je v tom,že to nejsou z většiny objektivní názory lidí. Nemaj možnost porovnání, spíš jen sou spokojený s koupí.

          Já si pořídil Penn surfmaster. Nebudu je vychvalovat do nebe, zatim sem jim moc zabrat nedal. Ale za tu necu nejsou špatný.Hodně se mi líbila váha navijáku, ta rozhodla. http://www.rajrybaru.cz/eshop/navijak-penn-surfmast​er-750.html

            Nvokounek - Profil | Ne 23.12.2012 11:53:31

            stasvo >> kukni do archívu na Tica scepter sú to výborné navijáky nižšej cenovej kategórie. velmi vela majitelov ich chváli a ja patrím medzi nich..

              Nchesper - Profil | Ne 23.12.2012 11:48:52

              stasvo >> na dlouhé náhozy shimano technium, ale i s powerem se dá dobře nahodit, ale neni to jen o navijácích hraje tam rol celá sestava

                NMartin M. - Profil | Ne 23.12.2012 11:42:22

                stasvo >> hodilo by se napsat pribliznou cenu, jakou jsi ochotny utratit. Dale jestli jen predni brzdu nebo i volnobezku. Pripadne potvrd, ze tohle sam neumis posoudit, a muzeme to probrat vic do hloubky.

                  Nstasvo - Profil | Ne 23.12.2012 11:38:06

                  Zdravím, rád bych požádal o radu. Sháním kaprové navijáky na dlouhé odhozy. Za rady předem děkuji.

                    NMartin M. - Profil | Ne 23.12.2012 2:00:57

                    Prepinam tuto diskusi do "inverzniho modu".
                    Veskere dalsi zapisy budou po odeslani neviditelne, dokud je redakce MRKu neschvali a nezviditelni.
                    Budeme schvalovat pouze rozumne dotazy a rozumne odpovedi.

                      Nosprey - Profil | So 22.12.2012 20:08:17

                      Hugo Fisher >> Jak jsem psal. Sedím u cizího PC. Moje je 200 km daleko.:-))

                      Ale příští hodinu se nudit nebudu. Jdu venčit činčiláka. Je tu se mnou, doma by se o něj neměl kdo starat.

                        NHugo Fisher - Profil | So 22.12.2012 20:03:00

                        osprey >> nic jako nuda neexistuje. Vse je jen maskovana nechut k beznym povinnostem. Jestli se "nudis", sedni k PC a prober se fotkama - najdi nejake album, ktere jsi chtel vysperkovat a nebyl poradne nikdy cas .. a dodelej ho. Neverim, ze mas vsechny fotky hotovy a zadny resty. :)

                          Nosprey - Profil | So 22.12.2012 18:45:02

                          hraji >> No jo, ale přinejmenším několik hodin v týdnu jsem sobeckej nenažranej krkoun, kterej by si rád přišel snadno k rybě.:-))

                          A v dalších pár hodinách mám snahu provozovat ošklivý cynický humor...

                          >Rytíř Ne, jsem u rodičů, nejde mi pracovat, nemůžu jít na ryby a televizi jsem poslední roky odvyk. žádnej medvídek mýval v dohledu a tak se nudím. Ono mě to v lednu přejde, o to nemám strach:-D

                            Nhraji - Profil | So 22.12.2012 17:34:28

                            osprey >> tobě poradím rád, s pocitem, že to rybám neuškodí. Ale ty to fakt nepotřebuješ, protože ty máš znalosti a pokoru a úctu k rybám.

                              NRytíř - Profil | So 22.12.2012 15:58:53

                              osprey >> dneska máš formu:-))

                                Nosprey - Profil | So 22.12.2012 15:34:07

                                Martin M. >> Nebojím se o papíry. Ale protože se veřejně vyjadřuju k mnoha tématům a často moralizuju, nechci být ten, kdo káže vodu a chlastá víno.

                                V reálu jsem celkem spokojen s tím, co z té vody tahám.

                                  Nosprey - Profil | So 22.12.2012 15:31:40

                                  No, kdybych hrál tu roli dál, začnu nadávat, jak jste tu všichni nekonkrétní, ale bylo to jen takové rýpnutí.

                                  Začátečník to nemá lehké. A pokud je zmasírovaný současnými videi apod, může mu chvilku trvat, než zjistí, jaká je realita.

                                  Pokud jde o mě, tak když se hluboce zamyslím, co jsem udělal proto, abych ty požadované ryby chytil, vychází to takto:

                                  candát - minimum
                                  sumec - minimum (ale do těch 180 cm mi chybí kousek)
                                  tloušť - něco málo
                                  kapr - nic

                                  Takže se výsledkům vůbec nedivím. Ale posledních 20 let na rybách bylo i tak fajn.

                                    NGRUPA - Profil | So 22.12.2012 14:13:23

                                    osprey >>
                                    zdravím, zdravíš, zdravíme - tj. k tomu tloušti 70+.
                                    Dál pak nevím, neboť jsem ani jedné mety nedosáhl.
                                    :-)

                                      NMartin M. - Profil | So 22.12.2012 13:53:45

                                      osprey >> mam pro tebe radu, ale zalezi, jestli se nebojis o papiry :-)

                                        NS&F - pescador - Profil | So 22.12.2012 13:53:07

                                        osprey >> Candáta,Sumce,Kapra .... to ti tady poradí kde kdo ale tlouště 70+ ? Tak na toho tady byl pouze jeden odborník s nickem nejmenšího ptáčka. Zde nepochopen, "odlétl"následně ke konkurenci a kde zpívá nyní ale nevím. :-)

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák