Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nartax-colmic - Profil | Ne 8.6.2025 22:08:58

Dříve bylo na tomto serveru možné zobrazit příspěvky "Můj lov" v knihovně revírů. Myšleno tak že si najdu revír například Dyje 5 a u toho je seznam ulovků od jednotlivých uživatelů. Tahle možnost už tu není ?
Jak jinak to dohledat ?

    NMKulicka - Profil | Čt 22.5.2025 23:55:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    cetka >> Hoj, použij raději tohle vlákno https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=769866. Zdejší vlákno je specifické v tom, že každý příspěvek podléhá schválení a diskuse je tak na delší lokte.
    K dotazu - mám tuto (koupenou z Aliexpressu) https://www.gpslodky.cz/zavazeci-lodka-s-gps-16-pozic/ Používám ji jenom párkrát do roka a jsem s ní úplně spokojený. Záleží co od loďky očekáváš. Výše zmíněná je základní lodˇka s GPS a bez problému zvládá zavezení na určený bod. Pokud bys ovšem chtěl například vozit větší objemy návnad, funkci echolotu, případně zavážení i za silného větru na větší vodní ploše nebo rychlejší a tišší chod, tak je třeba se poohlédnout jinde.

      Ncetka - Profil | Čt 22.5.2025 16:04:49

      Zdravím má někdo skusenost se zavazejici lodickou gps lodky.cz zvažuji zebychsy ji poridil?

        NKeZz - Profil | Ne 18.5.2025 10:57:02

        jordy >> Ahoj, vypadá to na hejno ryb. Do SZ ti pošlu odkaz.

          Njordy - Profil | Čt 20.2.2025 20:11:30

          Ahoj kluci, neporadil by někdo, co to ve skutečnosti deeper vykresluje? Je to verze Chirp+
          Díky za tipy :)

            NPetr64 - Profil | St 18.12.2024 16:13:30

            CHaP >> Můžeme psát obojí. Třeba Svratka 4,nebo 461 140. Já se musel naučit psat čísla,jen díky tomu , že mám republikovou tak aby v tom nebyl guláš. Abych ti ale napsal pravdu,je to potom při vypisování sumáře do ale vopruz,než vyhledám kde jsem všude byl.🤔

              Nhraji - Profil | St 18.12.2024 8:24:13

              CHaP >> ano, v MRS jsou povoleny obě formy zápisu, jméno revíru nebo jeho číslo. Formát povolenky byl stejný jako by v ČRS, od roku 2025 se přechází na formát A4

                NCHaP - Profil | Út 17.12.2024 21:14:33

                Máte zajímavý formát povolenky. A žádné číslo revíru ? Jen píšete název? Škoda těch potočáků.

                  NSerjoža - Profil | Po 9.12.2024 17:36:38

                  hraji >> Na Jihlava c sem chytal toho 12.8. A plotice sem chytl az někdy vříjnu,a nemaje sebou brýle a spichal sem už potmě dom,tak sem to napsal blbě do pstruhové povolenky, sem si nevšiml že sou to pstruhové papíry přišel sem na to až to bylo napsany.Plotice byly chyceny na mimopstruhové.Už je to vyřešeny.

                    Nhraji - Profil | Po 9.12.2024 12:55:34

                    Ty v tom děláš zmatek. V povolence máš zapsaný revír Jihlava 5c, na kterém si v předchozích zápisech ponecháváš pstruhy. Jihlava 5c je pstruhový revír. Pstruhový revír zapsaný v pstruhové povolence je správně. Tedy chyba může být v těch ponechaných ploticích. Nebo jsi nechytal na revíru Jihlava 5c. Tak co je vlastně pravda?

                      NSerjoža - Profil | Po 9.12.2024 10:43:37

                      Dobrý den.Povedl se mě zapsat chybně poslední zápis, nástražních rybek,který měl byt napsaný v mimopstruhových papírech, do pstruhových.Jak to mám opravit,čmrknout,nebo co s tím mám udělat,at nepřijdu o papíry?Do 15 to má být odevzdané.

                        NPvl - Profil | So 16.11.2024 19:43:19

                        Jelcin_m >> nenechalo by se tam dát nějaké futýrko ??

                          NMKulicka - Profil | Pá 15.11.2024 7:52:35

                          Jelcin_m >> Odšroubovat to pravděpodobně nepůjde - bývá to vlepené. Celkově to konstrukční / materiálové řešení není úplně šťastné. Trochu pomáhá zkrácení té šňůry, která napíná ramena podběráku.

                            NJelcin_m - Profil | Čt 14.11.2024 21:23:00

                            Ahoj, nevlastní někdo podběrák Fox torque, potřeboval bych vědět jestli jde odšroubovat kříž podběráku a nahradit nějakým, do kterého zapadnou ty ramena. Podberak už se bohužel nevyrábí a kříž mám vymačkaný..

                              NZdenoš - Profil | Pá 18.10.2024 13:27:01

                              Dobře, děkuji

                                NMartin M. - Profil | Pá 18.10.2024 12:38:48

                                Zdenoš >> vetsinou uzivatele pouzivaji bud svuj seznam oblibenych diskusi, nebo seznam diskusi "Kde to žije" kde to je setrizene podle casu posledni odpovedi.

                                  NZdenoš - Profil | Pá 18.10.2024 12:25:31

                                  Přečtu si co mě zajímá, zbytek označím jako přečtené a při další návštěvě mám jako první pouze nové příspěvky. Takhle v tom musím pořád dokola hledat co je pro mě opravdu nového. Ale to je zvyk z klasického fóra, možná tady řazení příspěvků probíhá jinak? Ještě to tady nemám pořádně zmapované 😃

                                    NMartin M. - Profil | Pá 18.10.2024 9:32:04

                                    Zdenoš >> oznacit vsechny diskuse jako prectene zde nejde, ani nechapu ucel takove veci.

                                      NZdenoš - Profil | Pá 18.10.2024 9:19:04

                                      Zatím mrk otevřený pouze na mobilu, takže to bude jiný případ.
                                      Mám na mysli něco viz. screen

                                        NHeykal - Profil | Čt 17.10.2024 19:45:49

                                        Zdenoš >> Jestli jsi se přihlásil na MRK na jiném zařízení, budeš mít všechny diskuse nepřečtené. Řeší se to nastavení cookies v záložce MRK.CZ, "Stejný MRK na více počítačích" … pokud je to tedy tvůj případ🤟

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák