Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Zdenoš - Profil | Čt 17.10.2024 18:28:04

miras S. >> tak ale odznacim dane tema ne cele forum. Jedine by mohla byt chyba v tom, ze prohlizim na mobilu

    miras S. - Profil | Čt 17.10.2024 14:54:30

    Zdenoš >> Otevřeš ho a zase zavřeš.

      Zdenoš - Profil | Čt 17.10.2024 13:04:27

      Zdarec, jde nejak oznacit forum jako cele prectene?

        joppo - Profil | Út 10.9.2024 19:02:33

        poradi nekdo s hostivarskou prehradov jak na to?

          Jarda Š. - Profil | Čt 1.8.2024 21:08:19

          milanpindryc >> Ano, ale Maty06226 se ptal na pstruhovou Bečvu a ponechávání pstruhů, tak jsem mu napsal, co platí pro běžné pstruhové revíry Moravskoslezslezského ÚS. Ještě je při ponechávání pstruhů v popisu příslušného revíru potřeba skouknout, jestli tam pstruh nemá zvýšenou míru. Ponechávání lipana tam je celoročně zakázáno.

            milanpindryc - Profil | Čt 1.8.2024 13:25:43

            Jarda Š. >> v MRS je malinko jinak:
            Krouzek: max 3x za tyden, max 3 pstruzi za den, jen muska a privlac
            Krizek: 7 dni v tydnu, zadnej pstruh nebo lipan, jen privlac nebo muska
            2x podtrzeno: 7 dni v tydnu, zadnej pstruh nebo lipan, pouze nastraha rostlineho puvodu, plavana nebo polozena

            behem dne nelze menit.

            Na Becve je jeste navic usek chyt a pust co ma specificka pravidla.

              Jarda Š. - Profil | Po 29.7.2024 14:47:04

              Maty06226 >> Podivej se na bod 10 bližších podmínek ÚZSMS pro pstruhové revíry (v brožůrce, kterou jsi dostal ś povolenkou). Datum se buď zakroužkuje nebo křížem přeškrtne. Když zakroužkuješ, můžeš chytat jen na umělou mušku nebo na přívlač, když křížem přeškrtneš, můžeš chytat i na plavanou nebo na položenou na rostlinnou nástrahu. Lososovité ryby si můžeš ponechávat (max 3 ks) jen když máš datum zakroužkované (max 3 dny v týdnu). Takže při lovu na těsto si uloveného pstruha ponechat nesmíš.

                Maty06226 - Profil | So 27.7.2024 15:58:55

                Dobrý den, po několika letech se vracím k rybaření a rád chodím na Bečvu na pstruhy tloušťě a Parmy a teď jsem se dozvěděl něco o kroužkování a podtrhávání datumu na p povolené i když je to na fóru několikrát zmíněno přijde mi to strašně chaotické poprosil bych někoho kdo by mi jasně a stručně řekne jak to je + když chytnu pstruha na splávek na testíčko nemůžu si ho vzít ? Předem děkuji za odpovědi přeji pěkný den 😁

                  REVIVALISTA - Profil | Út 11.6.2024 15:12:09

                  Dobrý den,
                  Můžete mi poradit kde v Ostravě a okolí se dá zajet na ryby až k vodě?
                  S povolením na mimo pstruhové vody díky za odpovědi 🙂

                    novel - Profil | St 27.3.2024 21:04:17

                    Martin M. >> Jde mi o to, že většinou je psáno "zavážení nástrah zakázáno", ale tady je jen "zákaz zavážení", kromě bójek k lovu dravců. Ale asi to tak chápu jen já. Myšleno to bylo asi jinak...

                      Martin M. - Profil | St 27.3.2024 12:01:35

                      novel >> podle mne plati jednoduche pravidlo - v MRS neni krmeni ryb povazovano za rybolov, muzes krmit bez povolenky a BP neupravuji pravidla, jakym zpusobem smime krmit ryby. Takze lodkou krmit muzes. Nemuzes si tam ale zavezt lodkou nastrahu s montazi na kapry.
                      Ale vyhodnotit si sam, jestli to RS bude chapat take tak, pripadne jak na tebe budou koukat ostatni rybari a jestli tim nezpusobis nejaky jiny problem, napr. placnu zakaz zakrmovani na tomto reviru.

                        novel - Profil | St 27.3.2024 8:11:26

                        Martin M. >> Ahoj, vím, že reaguji s velkým odstupem, ale zeptám se. Jak bys pochopil větu v BP: "Na nádrži 5. Olešná (9,5 ha) povoleno zavážení pouze při lovu na bójku sloužící k lovu dravých ryb dle Bližších odmínek výkonu rybářského práva." ?
                        Já to chapu tak, že při lovu kapra se nesmí zavážet nic. Tedy ani nástraha, ani krmení.
                        Shodneme se?

                          Pstruh27 - Profil | Čt 22.2.2024 8:59:03

                          starecek >> s váhami robím dlhé roky, mám aj eshop. Na Tvoju otázku - áno existujú také váhy, jedná sa o tzv. funkciu PEAK. Treba si dávať pozor lebo najväčšia nameraná hodnota v rámci daného merania zostane na displeji po dobu 3 az 5 sekúnd, potom sa vracia na aktuánu hodnotu, posielam link na vahy, ktore my mohli vyhovovať:
                          https://vahy-obchod.sk/zeriavove-zavesne-vahy/zavesna-vaha-ch
                          https://vahy-obchod.sk/zeriavove-zavesne-vahy/zavesna-vaha-hdb

                          Ale .... ako tu už niekto písal. Výsledok bude veľmi skresľujúci - budeš merať veľmi krátku časť vlasca, čím v podstate úplne eliminuješ jeho prieťažnosť a budeš tam mať určite uzol (uzly), takže neviem, či tá nameraná hodnota bude mať veľkú výpovednú hodnotu - skôr nie :-)

                            Tkadlecka - Profil | St 21.2.2024 21:16:16

                            Dobrý den všem, už se nejakou dobu snažím sehnat prut korum 12' twin tip rod. Narozeniny mého drahého se blíží, a já mu chci udělat radost. Snažím se ho sehnat už nějakou dobu a stále se mi nedaří. Opravdu tady není nikdo kdo by mi ho byl ochotný prodat?

                            Jsem už zoufalá.
                            Jsem ochotná i připlatit, jen ať mu udělám radost něčím co už si přeje delší dobu.

                            Předem děkuji za nabídky.

                              rybomil - Profil | Po 19.2.2024 16:23:58

                              tomvec >> viz kolegové Jarda Š a Roman. Jedinou váhu co jsem kdy měl , tedy tu vyhranou na gulášovkách asi před 50ti lety jsem obratem daroval tam příslušné vodě.
                              No a když písnu že sumec 100 cm měl 3,8kg místo 8,3 kg, tak co asi tak RS může udělat? Ještě bych klidně ten řádek v úlovkáči škrtnul a na další řádek napsal zapsáno omylem, dal tam těch 8,3 kg s dovětkem že opraveno na přání a doporučení jiných rybářů, asi Franty Vymazala a Vency Podržkoště, které neznám. Ať se lidi u compu ve vydávající MO pomějou.

                                roman - Profil | Po 19.2.2024 13:38:15

                                Jarda Š. >> nebo použít tabulku v BPVRP....

                                  Jarda Š. - Profil | Po 19.2.2024 13:28:25

                                  tomvec >> Pro zápis ponechané ryby můžeš její hmotnost uvést podle odhadu.

                                    tomvec - Profil | Po 19.2.2024 12:49:16

                                    rybomil >> napsal jsem "rybářská váha, kterou bys měl mít, když máš zapisovat hmotnost ponechaných ryb". Bys měl mít... Ne že máš mít, nebo musíš mít. Jestli si ponechané ryby chodíš zvážit k sousedům, nebo k řezníkovi, tvoje věc.

                                      rybomil - Profil | So 17.2.2024 22:11:06

                                      tomvec >> na to si přišel kde, že nám váhu mít ? nic to nenařizuje.

                                        starecek - Profil | Čt 15.2.2024 20:06:52

                                        DeBe >> No nevím jaký je funkce "hold". je to sice nějaký záznam ale čeho? Funkce siloměru k luku se jmenuje peek a drží maximum.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák