Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nkubsta - Profil | Po 10.5.2021 21:52:25

Jasky >> jak kde. Tady musíš kouknout na konkrétní BPVRP US a revíru kde chceš chytat.

    NLada66 - Profil | Po 10.5.2021 20:45:57

    Jasky >> Většinou ne. Můžeš chytat dál do 7 kg. Na některých revírech ale ulovením druhé vyjmenované ryby končíš. Mušíš si vždy nastudovat BPVRP a popis revíru.

      NTibiik - Profil | Po 10.5.2021 16:37:22

      Jasky >> Já myslím,že V BPVRP je to naprosto srozumitelně psané:
      2. V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. Dojde-li k překročení tohoto limitu poslední ulovenou rybou, lze si i tuto rybu přisvojit. Denní úlovek kapra, štiky, candáta, sumce a amura je omezen na 1 kus denně, přičemž je možná jejich kombinace do celkového počtu 2 ks. Po přisvojení si úlovku uvedených ryb končí denní lov, i když tento nedosahuje maximální povolenou hmotnost celkového denního úlovku 7 kg. Úlovek lína je omezen na 3 kusy denně. Úlovek bolena je omezen na 2 kusy denně. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov.

        Nhraji - Profil | Po 10.5.2021 15:20:27

        Jasky >> v MRS končí denní rybolov

          Njá 2 - Profil | Po 10.5.2021 13:32:35

          Jasky >> Ahoj, v ČRS nemusíš, ale už jsou zase návrhy na změnu. Dokonce si můžeš ponechávat další ryby ale jen jiné než "vyjmenované." Termín "ušlechtilá ryba" již RŘ nezná.

            NJasky - Profil | Po 10.5.2021 8:46:59

            Zdravím, delší dobu jsem nechytal a chci se ujistit. Musím ukončit denní lov po ponechání a zapsání druhé ušlechtilé ryby, když jsem nepřesáhl 7 kilo? Nebo můžu pokračovat v lovu chyť a pusť? Díky za odpověď. Jarda.

              Nw-Johny - Profil | Ne 2.5.2021 20:49:58

              nehyž >> stáhnout správnou aplikaci do mobilu, připojit deeper na nabíječku přes Bluetooth udělat synchronizaci
              U vody potom stačí deeper aby byl ve vodě hloubka musí být větší jak půl metru

                Nnehyž - Profil | Ne 25.4.2021 9:40:34

                máte někdo deeper start nemůžu se připojit můžete mi pomoct

                  NCandis - Profil | Čt 22.4.2021 23:58:43

                  Ahoj,jedu v květnu do Karlových Varů.Mám MP povolenku a rád bych si zachytal kapry,cejny nebo líny na těžko.Mužete mi doporučit revír? Neznám to tam.(místo,polohu)Díky

                    NSifon69 - Profil | St 7.4.2021 19:39:07

                    Kudrnáč >> za me zůstat u klasiky rakety :) pokud teda nechceš zavázat 400 m :)

                      Ndrvoštěp - Profil | St 7.4.2021 19:01:58

                      Kudrnáč >> Já bych si koupil psa co umí plavat😁😁😁

                        NKudrnáč - Profil | Po 5.4.2021 23:51:03

                        Ahoj chci jsi pořídit zavážecí lodičku od mivardi, je to sice velká investice, nebo zůstat u klasiky to je zakrmovat házením díky ahoj.

                          NReznik76 - Profil | Út 30.3.2021 19:08:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          tom@s >> Husinecká na Žižkově

                            NPaldon - Profil | Ne 28.3.2021 18:21:56

                            Ahoj,

                            Chci se jen zeptat ohledně plavané, ale nechci psát přímo do té rubriky, jelikož je to fakt začátečnický dotaz.
                            Když jsem byl teď na rybách na naši malé řece s malým proudem, tak jsem si navázal splávek 4g (vyvážil jsem ho aby součet bročků byl 4g s tím, že jsem volil dva velké a poté menší po 0,5g) a nahodil. Nevím vůbec jak se měří hloubka, proto jsem se spoléhal na nához a aby mi trčela anténka z hladiny - což se podařilo. Problém se kterým si nevím rady je ten, že ještě neznám, jak se celá montáž pod vodou chová a splávek mi plaval po proudu. Nevím jestli je to normální nebo jsem ho špatně vyvážil. Když mi anténka trčela z hladiny, tak jsem usoudil, že háček s nástrahou je na dně/nade dnem a prakticky tento úkol vyvážit splávek jsem splnil. No nevím, co myslíte ?

                            Mohl by mi někdo prosím poradit a trošku mě proškolit ? :-)

                            Díky!

                              Ntom@s - Profil | Pá 19.3.2021 9:29:10

                              Ahoj, nemate nekdo kontakt na sikovneho opravare prutu v Praze ? Protaci se mi sedlo navijaku. Diky

                                Nrybomil - Profil | Čt 11.3.2021 15:40:11

                                Kudlabajz >> Neznáme podmínky u tebe. Není to jen o tom nasypat tam nějaké plůdky, nebo ročky, záleží na tom jaké tam jsou podmínky pro přežití jak z hlediska potravy, tak úkrytů, predátorů a případného znečišťování. Je vícero chovných kapilár kde se např.váčkový plůdek nedává jako dříve, protože úplně vysychají atp.

                                  NKudlabajz - Profil | Čt 11.3.2021 14:58:04

                                  Jarda Š. >> Super...zkusim to!!!...díky!!!

                                    NJarda Š. - Profil | Čt 11.3.2021 14:42:47

                                    Kudlabajz >> Zkus napsat SZ kolegovi s nickem "potočák 62" ( Honza Knap), ten se odchovem a vysazováním potočáka zabývá už mnoho let.

                                      NKudlabajz - Profil | Čt 11.3.2021 9:53:22

                                      Nemá cenu?...proč?...je pravda že toto a ještě NEVYPLATÍ SE slyším nejčastěji...ale potočáka jsme tu vždy měli, tedy do té doby co to někdo dělal. Teď už se tak 3-4 roky nikdo nestará a potok zeje prázdnotou...proto bych to chtěl zkusit, jen nemám zkušenosti ani nikoho neznám...

                                        NŠuta - Profil | St 10.3.2021 18:24:07

                                        Kudlabajz >> Nechci tě odrazovat od dobré věci, ale v dnešní době to až na pár míst, vlastně nemá cenu.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák