Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NKudlabajz - Profil | So 6.3.2021 11:13:35

Dobrý den, ahoj...
Chtěl bych poprosit místní zkušené členy o pomoc týkající se zarybnění potoka ( pstruhové vody), hlavně psruhem obecným
Budu vděčný za každou radu, tip na literaturu či odkaz na internetu...jsem v tomto úplný laik.

    Nhraji - Profil | Pá 19.2.2021 17:38:57

    novel >> pokud je i hrouzek nástražní rybka, bude to chytání na dně na místě. Nelze to všechno smáznout jednou větou.

      NJarda Š. - Profil | Pá 19.2.2021 16:10:08

      novel >> To máš pravdu, nástražky bývá lepší chytat nade dnem, případně ve sloupci a s návnadou, která ve sloupci vytváří mrak.

        Nnovel - Profil | Pá 19.2.2021 16:04:42

        Jarda Š. >> Nepsal jaké ryby chce lovit, pokud chce třeba nástražky, není rada o nástraze na dně správná.

          NJarda Š. - Profil | Po 15.2.2021 21:03:45

          lokli >> Na rybníku obvykle vystačíš se základní plavačkovou montáží: https://www.mrk.cz/montaze.php?id=272 , ať už použiješ bič nebo prut s navijákem. Důležité je dobře si změřit hloubku, aby na dně ležela nástraha s kouskem návazce, jak to vidíš na obrázku.

            NPetr. - Profil | Po 15.2.2021 20:19:17

            lokli >> odkaz a mnoho rad máš v knize 1000+1 rada pro rybáře.

              NJarda Š. - Profil | Po 15.2.2021 18:48:47

              lokli >> To bývá poměrně jednoduché chytání. Jakým prutem a jaké ryby chceš lovit?

                Nlokli - Profil | Po 15.2.2021 17:18:25

                prosím radu nebo odkazy jak chytat s pevným splavkem na rybníku

                  NKubík100 - Profil | Ne 7.2.2021 19:10:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  červenáček >> zdravím, Red tagem ještě nikdo nikdy nic nezkazil, hlavně mokrej má na bílou úspěch

                    Nčervenáček - Profil | So 6.2.2021 7:54:07

                    Zdravím, najde se tu nějaký muškař? Dostal se mě do ruky mušák a rád bych ho vyzkoušel na mimopstruhovém rybníku, popřípadě řece ( Svitava, Svratka, Morava, Dyje). Jaké mušky použít na bílou rybu, jak to tahat? Je někde nějaký článek který popisoval jak správně chytat bílou rybu na mušku? Předem děkuji za odpovědi

                      NJarda Š. - Profil | Po 25.1.2021 18:17:49

                      AdamF >> Když se do opravy nechceš pouštět sám, zajdi za p. Göblem na Žižkov do Husinecké: https://www.mrk.cz/opravny.php?id=5381 (Takovou opravu mi tam kdysi taky dělal.)

                        NMartin M. - Profil | Po 25.1.2021 12:46:17

                        AdamF >> zkusil bych ocko nahrat nad zapalovacem tak 3 sekundy a zbytek spicky z nej vytahnout, diru ocistit a ocko nasunout zpatky na prut. Pokud se ulomilo jen nekolik cm, tak to nebyva problem, pripadne se da blank trochu zabrousit, aby se to tam vlezlo. A samozrejme pouzit nejake lepidlo...

                          NMiPo - Profil | Po 25.1.2021 9:34:33

                            NAdamF - Profil | Ne 24.1.2021 18:14:35

                            Petrův zdar,

                            při přepravě se mi podařilo na boloňce Delphin Xenox 5m ulomit poslední očko a kousek špice. Je reálné tohle opravit? Doporučili byste někoho v Praze?

                              Ndizlektik fídža - Profil | St 23.12.2020 21:21:58

                              Sifon69 >> jj není zač, přijde mi to hrozně jednoduché a nemusíš nic vázat, prostě se rozhodnu že to chci zkusit, tak to napíchnu na jaký koliv háček, jednoduše si to připravím dopředu a pak je vyměním za nový 😉 tahle guma je lepší viz foto

                                NSifon69 - Profil | St 23.12.2020 8:07:32

                                Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 21.12.2020 11:53:41 >> díky za tip :) určitě vyzkouším

                                  Ndrvoštěp - Profil | Út 22.12.2020 22:14:50

                                  Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 21.12.2020 11:53:41 >> Podobný klip mám od
                                  no name značky. 10kusů za 30Kč. Buď ho dám na vlas a nebo na provlečenou silikonovou bužírku na háčku. Ryby chytám👍

                                    Ndizlektik fídža - Profil | Po 21.12.2020 11:53:41

                                    Sifon69 >> já používám třeba kousek gumičky, lepší je červená ta širší, samozřejmě je spousta možností jak to navázat, já mám rád jednoduchost, a můžu to použít kdykoliv jen to napíchnout 😉

                                      NSifon69 - Profil | St 9.12.2020 10:02:23

                                      Zdravím vás pánové,

                                      Měl bych dotaz ohledně klipů na červy. Zejména vaše zkušenosti a způsob montáže pod háček.

                                      díky moc

                                        Nlubic - Profil | St 21.10.2020 16:11:04

                                        bar12 >> dík za reakci, nicméně jsem volal na MO, kde se chci přihlásit a už to není možné, prý mají už odevzdané papíry, ještě mě napadlo koupit povolenku pro nečleny

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák