Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Ndun - Profil | Po 17.12.2012 14:59:20

jiris >> Viselo zde oznámení.Habrovany jestli se nepletu.

    Nhraji - Profil | Po 17.12.2012 13:53:17

    GRUPA >> máš to, co se ti nelíbí, mazat. Hned a bez milosti.

      NGRUPA - Profil | Po 17.12.2012 13:47:29

      paia >> to jsme si mysleli i my, ale někteří zde (nejen v téhle diskuzi, ale všude na MRKu) mají neukojitelnou potřebu prezentovat své teorie, kterým bezmezně věří a doufají, že dosáhnou ohlasu jako Jan Hus. Opak je ale pravdou.

        Nhraji - Profil | Po 17.12.2012 13:27:55

        jiris >> má se jednat o nově vybudovaný rybník někde na Vyškovsku. Věděl jsem i obec, ale nějak se mi to vykouřilo z hlavy.

          Njiris - Profil | Po 17.12.2012 13:23:41

          hraji >> o jaký revír by se mělo jednat? Vždyť tu nic není.

            Npaia - Profil | Po 17.12.2012 12:50:11

            já myslel, že tu najdu dotazy začátečníků a ne právní poradnu na téma "Rozbor zákonů vztahujících se k rybolovu a ochraně přírody"...

              Nhraji - Profil | Ne 16.12.2012 13:13:16

              Turňa >> já mohu potvrdit pouze to, že vznikla nové MO v rámci MRS, schválena byla na podzimním Svazovém výboru. Sídlo bude mít snad v Rajhradě. Revír mají někde poblíž Vyškova. Zda je za vznikem této MO natas nevím, na Svazovém výboru se vždy objevovalo jméno Wágner ml.

                NTurňa - Profil | Ne 16.12.2012 13:03:18

                hraji >> Jirko zaslechl jsem něco o nově založené MO s Natasem, co je na tom pravdy?

                  NS&F - pescador - Profil | Ne 16.12.2012 12:51:46

                  hraji >> Ono se zase až tak není čemu divit.Žijeme kde žijeme a tam kde funkčnost,schopnost, pořádek a kde platí určitý druh pravidel ... to je často trnem v oku a nemalé míře případů vede k vzteku a závisti. O to víc,že když to neumím nebo mě to nejde a nezvládám to já tak tomu co to jde někdo musí přece "tlačit" káru. To je přece jasné ..... :-)) Nejhorší na tom je,že několik takových jedinců dokáže pak svým poukazovám na "něco",co je jen výplod jejich fantazie přesvědčit i celé davy lidí které o tom nemají ani ponětí jak to je a jak to vůbec funguje. Bohužel ale je tomu tak.

                    Ntuzemak - Profil | Ne 16.12.2012 12:49:49

                    hraji >> Jirko uspěchy se tu neodpouští,můžeš se snažit jak chceš,ale najde se sorta lidí,kteří tě tu prácu jen shaní:o)))

                      Nhraji - Profil | Ne 16.12.2012 12:28:57

                      S&F - pescador >> vadí mi, že někdo pořád má chuť házet špínu na práci všech lidí, kteří se u nás v MO snaží ten revír dovést k nějakému rozumnému stavu. A vadí mi, že tím neustálým předhazováním domnělé nestandardnosti háží špínu i na lidi na svazu a na magistrátu, protože všichni tito lidé se na tom, jakým způsobem revír obhospodařujeme, podílí.
                      Tady se prostě toleruje, že někteří lidé bez jediného důkazu obviní jiné.
                      V letošním roce naše MO prošla kontrolou ze Správy sociálního zabezpečení, zda odvádíme správně státu, kontrolou z FÚ jsme prošli vloni, na podzim nás kontrolovala Svazové kontrolní a revizní komise a na začátku prosince proběhla kontrola hospodaření za účasti zástupce KÚ. A nikdo neshledal žádné chyby. Jen Mrknato a natas mají jasno, že máme jakési blíže nespecifikované výhody a nestandardní příjmy.

                        NS&F - pescador - Profil | Ne 16.12.2012 12:19:45

                        hraji >> Máš obdivuhodný dar trpělivosti :)

                          NZN - Profil | Ne 16.12.2012 11:57:13

                          natas >>
                          nepoužíváš argumety, ale krompáč. Vytrhuješ věci a věty z kontextu, což není základ žádné diskuze.
                          Přesto jsem ti z velké části odpověděl, z té malé, o kterou teď opíráš argumentaci, nikdo moudrý nebude a nic nepřinese.
                          Takže, aby jsi neřekl, tak znovu. Opírám se o dlouhodobé zkušenosti s hrajim, o dlouhodobý pohled na na jeho příspěvky, o dlouhodobou snahu vždy pomoci neznalým a začínajícím, i když je to někdy skutečně více triviální neznalost než cokoliv jiného.
                          A tedy, i k tomu textu v závorce, jsem na MRKu příliš, příliš dlouho, až mě to někdy štve.

                          Poslední tvá věta v minulém příspěvku je argumentační slabomyslnost a sklouzávání k něčemu, k čemu tato diskuze určena není.

                            Nhraji - Profil | Ne 16.12.2012 11:56:06

                            natas >> ale vždyť, to co píšeš, není pravda. Peníza na pstruhy dostáváme, protože jej máme v zarybňovacím plánu, schváleném RO. Takže logicky musíme dostat peníze na pstruhy, když máme povinnost je vysazovat. S tím pstruhovým chytáním taky nemáš pravdu. Na revíru je povolen lov na živočišné nástrahy, dokonce na živou rybku, jediné, co je převzato z pstruhovek, je ta přívlač povolená od 16. dubna.
                            Tvá starost o přetržení vlákna je sice hezká, ale v podstatě pořád čekám, že mi napíšeš, v čem je naše MO nestandardní. To co jsi sem zatím napsal, mi jako nějaký důkaz nestandardnosti připadá velmi slabé.

                              Nnatas - Profil | Ne 16.12.2012 11:50:03

                              hraji >> mě to vůbec nevadí, klidně si jej mějte.Vůbec mi nevadí sepjetí tohoto revíru a tvé osoby s jednou brněnskou MO. Ale nemlž. Vyjímka je téměř vždy nestandartem. Je to mimopstruhovka a dostáváte finance na pstruhy, chytá se prakticky pstruhově.Pro normální lidi je to zcela nepřehledné.Téma jsme vyčerpali jinde a proto tu končím.Přetrhli bychom vlákno začátečníkům...

                                NS&F - pescador - Profil | Ne 16.12.2012 11:40:24

                                natas >> Svitava není jediný revír v MRS kde se loví pstruhovým režimem (určitou výjimkou) nebo s určitou podobnou úpravou - konkretně Velička 2 a od nové sezony i Velička 1 ....
                                To, kdo neví nebo ví nebudu dál komentovat.

                                  Nhraji - Profil | Ne 16.12.2012 11:39:19

                                  natas >> nemáš pravdu. Nikde se o pstruhovém režimu nepíše. A ani se o žádný pstruhový režim nejedná. Platí pouze výjimka, schválená RO.
                                  Víš co, pokud něco nevíš, zeptej se přímo na RO, jak to je s revírem Svitava 1. Prostě se jedná o mimopstruhový revír s výjimkou. Je řada revírů, které mají výjimku, a to ti zjevně nevadí.
                                  Proč ti to vadí u Svitavy 1. Omezuje tě to nějak ve výkonu rybářského práva?

                                    Nnatas - Profil | Ne 16.12.2012 11:34:29

                                    hraji >> právě si to napsal. Mimopstruhový s režimem velmi podobnému pstruhovému. Zarybnění nestandartní pro vody mimopstruhové.... Píšeš co je dáno a realita je jiná.Na toto téma jsme spolu diskutovali a je to zase tak, jak si napsal.Sem to nepatří a člověk, který si jen přečte, že je to revír mimopstruhový s pstruhovým režimem, tak mu musí být jasno, že to standartní není. Vidíš i aktivista S&F - pescador, vlastně neví co a jak, protože jasnější to je až po bližším přezkoumáním reality.

                                      NS&F - pescador - Profil | Ne 16.12.2012 11:18:17

                                      natas >> Ono to chce ty B.P. včetně dodatků před sezonou pořádně přečíst a nežít jen ze vzpomínek a minulosti .......

                                        Nhraji - Profil | Ne 16.12.2012 11:17:39

                                        natas >> revír Svitava 1 je mimopstruhový, to je skutečnost a fakt. Pokud narážíš na to, že na revíru platí výjimka, která umožňuje lovit přívlačí již od 16. dubna, tak ano, tato výjimka skutečně platí. Je schválena RO. A náš revír není v rámci MRS jediný, který má takovou výjimku. Dovolím si v této souvislosti připomenout revír Svratka 6.
                                        Proč se domníváš, že se jedná o paskvil?

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák