Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nnatas - Profil | Po 10.12.2012 14:27:46

Pro začínající rybáře shrnutí. Na revíru, nebo všeobecně platí to, co je napsáno v Bližších podmínkách....Pokud je něco napsáno v BP i v Zákoně, tak platí BP!!!!Proč? Protože jedna z klauzulí Zákona o Rybářství umožnuje sebe(zákon) ponížit za BP. Pokud BP problematiku neřeší, tak teprve tu platí Zákon.

    Nunudle - Profil | Po 10.12.2012 13:52:19

    Mates PB >> Právě kvůli tomu tam už nechodím.

      NMates PB - Profil | Po 10.12.2012 13:50:59

      unudle >> Už si byl v hospodě?

        Nunudle - Profil | Po 10.12.2012 13:50:02

        To by snad už stačilo, stejně nic nevyřešíte, každej si tu plácá pentlí a asi otravujete život těm začátečníkům pro který to tady je. Silně mi to připomíná hospodský kecy.

          NGRUPA - Profil | Po 10.12.2012 13:44:20

          Naše republika není sice velká jako Kanada, ale co se týče ochrany některých rybích druhů, je asi nesmyslné dělat vše celoplošně. Nevím co je na tom nepochopitelného.
          Jak psal třeba Kakr: kakr - ® Ne 9.12.2012 15:47:50

            Nhraji - Profil | Po 10.12.2012 13:16:14

            Jarda Š. >> to je věcí územních svazů či Rady ČRS. My máme v MRS uvedeno v BP, že existují chránění živočichové a ryby a kde se rybář dočte, které to jsou.
            A jsem si jistý, že v okamžiku, kdy vyjmenujeme v BP všechny chráněné obojživelníky a ryby, se kterými se rybář může u vody potkat, v tu ránu se najde nějaký jiný Badyánový dědek a bude se dožadovat toho, aby tam byly fotky, protože on je nepozná.

              NJarda Š. - Profil | Po 10.12.2012 12:46:25

              hraji >> Nicméně by nebylo na škodu v rybářském řádu také ocitovat, které druhy ryb jsou chráněné podle vyhlášky č.197/2004 Sb., když už se v něm citují zákon o rybářství č. 99/2004 Sb. a jeho prováděcí vyhláška č. 197/2004 Sb., ačkoli legislativně by stačilo v BP uvádět výjimky z jejich ustanovení a upřesňující ustanovení, a v ostatním na tyto předpisy odkázat.

                Nvenca1 - Profil | Po 10.12.2012 12:17:50

                Tady je to super, jako začínající rybář jsem se dozvěděl, kde je všude bordel, proč nemůžu chytat kapř 70+, a proč můžu chytat mníci, i když jsou na seznamu chráněných živočichů. Ještě bych potřeboval nějaké informace o lovu vranky, kdysi jsme je napichovali na vidličku, ale dnes to je asi fuj. Zdar Venca.

                  Nhraji - Profil | Po 10.12.2012 11:39:36

                  Anýzový dědek >> kocourkov je to především vinou lidí jako jsi ty. Neustále se jen na něco vymlouváte, očekáváte, že někdo jiný bude řešit to, co si musíte vyřešit sami.

                    Nhraji - Profil | Po 10.12.2012 10:59:37

                    Anýzový dědek >> nevím sice co ženu do extrémů, ale ty zjevně nejsi schopen chápat fakt, že dodržovat a znát zákony je tvůj problém, nikoliv problém svazu.

                      NOG - Profil | Po 10.12.2012 10:25:09

                      Anýzový dědek >> Ano bordel v tom je a hlavně z toho mají bordel rybáři v hlavě. Ale jestli to tam není z důvodu udělení vyjímky (nevím jestli byly i dříve, teď je vyjímka u nás ve VČ). Je to obdobné jako vyjímka rychlosti v obci. Jak to že např. v Praze po obchvatu můžu 110km/h a u nás na vsi jen 50km/h.

                        NJarda Š. - Profil | Po 10.12.2012 10:20:08

                        Anýzový dědek >> V rybářském řádu máš v čl. V.:
                        "Ulovené ryby v rybářském revíru, které
                        .
                        .
                        c) jsou chráněny podle zvláštních právních předpisů,

                        musí být šetrně vráceny zpět do rybářského revíru, v němž byly uloveny."

                        Tím zvláštním předpisem je zejména prováděcí vyhláška k zákonu o ochraně přírody a krajiny č. 395/1992 Sb., kde jsou v přílohách uvedeny chráněné druhy živočichů a rostlin.

                          NTurňa - Profil | Po 10.12.2012 10:17:10

                          OG >> Jo, stačí jen "chtít" najít informace.

                            NOG - Profil | Po 10.12.2012 10:07:43

                            Anýzový dědek >> Odkaz tam máš viz Doby hájení některých živočichů http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad&lang=cz&fr​omIDS=#rybarsky_rad_zalozka_3_1

                              Nhraji - Profil | Po 10.12.2012 10:03:47

                              Anýzový dědek >> máš napsáno v BP, že musíš v obci jezdit maximálně 50 km/hod? Nebo máš v BP napsáno, že nesmíš v lese rozdělávat oheň? Máš v BP napsáno, že nesmíš krást zeleninu ze zahrádek kolem revíru?
                              Vidíš? Existuje celá řada zákonů a vyhlášek, které v BP nejsou zmíněny a přesto se jimi řídíme.

                                Nnatas - Profil | Po 10.12.2012 10:00:08

                                Když jste narazili na mníka. Jsem pro aby se v BP celoročně hájil. S tím bych v BP neměl problém. když zákonodárci o něm nic neví, tak ať rybáři rozhodnou..Chytnout jej je opravdu téměř zázral. Ale dojít na revír a přečíst si pro něj platné míry ryb odlišné od zákona, to je zmatečné.Podle mě by BP bez revírů mohly mít dva listy a to je možná ještě moc. My nadáváme na zákon, ale vždyť si za to můžeme sami na sjezdech, kde se nejsme schopni domluvit.Vymýšlí se posvěcené vyjímky. Kolem non stopu se dělalo humbuku, ale je to na stejné úrovni jako změna míry ryb. A to prošlo lehce.Tady není snaha věci zjednodušovat, ale naopak, být zajímavý ve složitostech.

                                  Nhraji - Profil | Po 10.12.2012 9:01:11

                                  Anýzový dědek >> asi tě to překvapí, ale rybář se jako občan republiky musí řídit i jinými zákony a vyhláškami, než jen 99/2004Sb. a 197(2004Sb. v platném znění.
                                  To, že neznáš další předpisy, je tvůj problém.

                                    Nkakr - Profil | Ne 9.12.2012 15:47:50

                                    Turňa >>
                                    Mník a jesen je asi tak kriticky ohrožený, jako populace více opálených spoluobčanů.
                                    Bohužel buvolí hlavy na Mžp tuto informaci zatím nepostřehly...

                                      NTurňa - Profil | Ne 9.12.2012 15:34:29

                                      kakr >> No však právě Karle, má to stanovit v onbecné poloze záko a vyhláška pak provést, lidovou tvořivost typu ČRS, MRS, KRS či MO odstavit na věčné časy.
                                      Jak se pak má zachovat třeba takový mník, který je kriticky ohroženým druhem a přitom se běžně loví.
                                      Ale to nic, hezký den.

                                        Nkakr - Profil | Ne 9.12.2012 10:46:08

                                        Turňa >>
                                        Jirko v MRS je o jeden mezistupeň méně ,schází nám republika , markrabství moravské zatím neuznali, to k těm změnám vycházejících z členské základny.

                                        Ale nářek kolegy natase platí určitě celorepublikově, zákon určuje míru. Míra je nepodkročitelné minimum, od kterého lze ulovenou rybu přisvojit. Ale nikde v zákoně ani ve vyhlášce není uvedeno, že existuje míra která je vyšší než míra zákonná a přesto je podle BP rybář povinen rybu výrazně větší než je míra zákonná vrátit vodě. Je to zpřísnění zákona (vyhlášky) a jedná se o lidovou uměleckou tvořivost, která má zajistit ve všech vodách hejna velkých ryb domácích.

                                        Vypeticovala si to skupina rybářů,setkáš se s ní v celé ČR a nazývá se K70:-))

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák