Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

standas - Profil | Po 11.7.2016 22:19:28

sven >> Podběrák mám stále v autě a krásně parfémuje interiér vozu. :-)))))))))))

    drvoštěp - Profil | Po 11.7.2016 14:54:14

    venca1 >> Zásadně si podběrák půjčuji od kolegy. Nic mi doma nesmrdí a kolega ať si poradí ;))))

      Pvl - Profil | Po 11.7.2016 14:06:41

      venca1 >> ..... vypereš Ovšem ne ve vodě "u rybníka" ale v čisté - pitné

        venca1 - Profil | Po 11.7.2016 13:36:05

        ceczubr >> On nesmrdí žádný podběrák, když ho pořádně vypereš..-))

          ceczubr - Profil | Ne 10.7.2016 18:31:00

          Já jsem si koupil podb. s pogumovanou síťkou a opravdu nesmrdí,stačí vymáchat v řece od slizu a nechat oschnout,kolikrát ho dám do auta i mokrý a opravdu nesmrdí.

            sven - Profil | Ne 10.7.2016 18:22:43

            Cocolik >> Na to jednoduchá rada. Mokrý podběrák usušit a smradlavý vyprat...
            Mám doma 4 podběráky a nesmrdí žádný z nich.. Také bydlím v paneláku a balkon také nemám.
            Po skončení lovu, ještě u vody, podběrák vymáchám od slizu, trávy apod., oklepu z něj vodu a zabalím do pytle na odpadky: https://www.ageo.cz/produkt/q-clean-odpad-pytle-60l​-60x70cm-50ks-8my-1?gclid=CLu6vvai6c0CFQoW0wodqRYCN​g
            Zabalený ho strčím do přepravní tašky.
            První, co doma udělám je, že podběrák nebo jen šroubovací hlavu vyperu ve vaně pod sprchou s trochou Jaru a horkou vodou a pověsím ho nad vanu odkapat a nechám uschnout.
            Pokud ho po každém lovu takto ošetříš, smrdět nebude a rodina nebude nic namítat.
            Pytle na odpadky se nabízejí každou chvíli v prodejní akci a dají se pořídit za pár kaček do zásoby.
            Když už jsme u toho... druhé co udělám je, že vyndám pruty z futrálu, utřu je a rovněž nechám uschnout. Je to chvilka, nic to nestojí a určitě se to vyplatí..

              Jarda Š. - Profil | Ne 10.7.2016 17:24:38

              Cocolik >> Jestli nenajdeš místo, kde se dá doma sušit, aniž by to vadilo tobě nebo sousedům, pak je asi jediná možnost, pořídit si na něj obal ( např. http://www.fishzone.cz/obal-na-mokry-podberak-trakk​er-welded-stink-bag-e16460.htm ), v kterém ho necháš, když brzy půjdeš znovu na ryby, a v případě, že v nejbližších dnech na ryby nepůjdeš, co nejdříve síťku vyprat s použitím pracího prášku a sušit důkladně vypranou.

                Cocolik - Profil | Ne 10.7.2016 7:40:18

                Dobrý den, budu se ztehovat do1+1 a nevím co budu dělat s mokrým ( smradlavým) podberakem, dříve jsem ho dával na balkon ale tady ho mít nebudu. Poraďte mi prosim. Díky

                  Čík - Profil | Út 5.7.2016 14:31:04

                  Zuz311 >> Zkus si pročíst tyhle otázky,třeba si tam něco najdeš.
                  http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=prepara​ce+ryb

                    fifa307 - Profil | Út 5.7.2016 13:23:03

                    Zdravim nevi tu nekdo kde se da opravit sonar ff918.bezi tak 10min a zasekne se.dekuji

                      Zuz311 - Profil | Po 4.7.2016 16:47:31

                      Zdravím, chci se zeptat jestli tu máte někdo zkušenosti s preparací ryb, chtěla bych to dát jako dárek k narozeninám, ale nevím jak dlouho to tak trvá než to někdo vypreparuje? Jak dlouho předem bych to tam měla dát, popřípadě mi můžete doporučit někoho šikovného z jižních Čech.

                        samkolacek - Profil | Po 4.7.2016 16:35:09

                        Zdravím. Mám dotaz ohledně revíru Morava 18. Od Charvát cca po most dálnice. Dá se všude na březích lovit nebo jsou tam vyhrazená místa pro lov? Nikoho jsem ještě neviděl u mostu jak se odbočuje k blatecké 10. Jsou tam nájezdy do vody. Omlouvám se za možná blbou otázku. Jezdíme s klukem na blateckou 10. a sem tam na 15. a chtěl bych zkusit Moravu, jestli to bude zábavnější. Vetšinou lovíme na těžko a sem tam splávek pro zábavu. Ale mě osobně splávek baví. Děkuji.

                          já 2 - Profil | Pá 1.7.2016 16:49:18

                          jici65 >> Ahoj, těch důvodů může být ještě více, třeba háček, který není vhodný. Pokud se po změně délky vlasu nic nestane jinak vyměň háček, nebo uprav počet ovinů ramínka.

                            Jarda Š. - Profil | Pá 1.7.2016 16:27:38

                            jici65 >> Může to být obojím, buď máš přívěs příliš dlouhý nebo návazec příliš krátký.

                              jici65 - Profil | Pá 1.7.2016 16:08:56

                              Mám prosbu, poprvé jsem zkusil nástrahu mimo háček, kukuřici a pelety. Měl jsem asi třetinu silných záběrů, kdy se ryba nezasekla nebo byl háček zaseknutý těsně u okraje tlamky.V čem mám hledat chybu? Délka podvěsu, nebo délka návazce? Děkuji

                                zajicc1 - Profil | Čt 30.6.2016 21:50:06

                                Doby vecer mam dotaz jestli se da stanovat ve sluknove na pazderaku dekuju za odpovedi

                                  rybomil - Profil | Čt 30.6.2016 10:09:06

                                  venca1 >> jako bys nevěděl, kam kapřbijci strkaj malíček... možná i 2 prstíky :-)

                                    venca1 - Profil | St 22.6.2016 11:27:29

                                    brach >> A kam?..-)))

                                      Glasy - Profil | Út 21.6.2016 10:30:14

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák