Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nbrach - Profil | Út 21.6.2016 6:36:17

fsaba >>
Když chceš obrat rybu, musíš tlačit...

    Njá 2 - Profil | Po 20.6.2016 20:31:13

    fsaba >> Úplně jsem nepochopil co tím myslíš. Myslíš atmosferický tlak? Rybářský tlak? Nebo něco úplně jiného?
    Oba tlaky mají vliv.

      Nfsaba - Profil | Po 20.6.2016 17:18:05

      jak je to s tlakem obrani ryb diky

        NHeykal - Profil | Ne 19.6.2016 19:50:46

        tehunis >> Ahoj, tak mi tato informace opravdu unikla, děkuji všem za pomoc.

          Ntehunis - Profil | Ne 19.6.2016 18:18:12

          Heykal >> změny jsou popsány v aktualitě z 26.5.2016 - Co přinesla novela vyhlášky č. 197/2004 Sb.

            NJarda Š. - Profil | St 15.6.2016 22:43:22

            Heykal >> Celostátně je nově zavedeno vyhláškou č. 123/2016 Sb., dosud bylo jen v BP některých ÚS.

              NHeykal - Profil | St 15.6.2016 21:01:51

              Jarda Š. >> Ahoj, nemohu nikde najít dobu hájení okouna na revírech ČRS, pokud mi něco uniklo, prosím info.
              Děkuji.
              http://www.rybsvaz.cz/?page=rybarsky_rad#rybarsky_r​ad_zalozka_1_4

                Njaroslavstehlikst - Profil | St 15.6.2016 13:16:54

                Pettar >> v podstatě , jako třeba podoustev :-)

                  NJarda Š. - Profil | St 15.6.2016 9:34:51

                  Pettar >> Okouna lze použít jako nástražku, pokud v revíru, kde na něj chceš chytat, nemá míru, nebo jí tam má stanovenou a dosáhl jí. (Doba hájení okouna je shodná s dobou, kdy se nesmí chytat na rybičku.)

                    NPettar - Profil | St 15.6.2016 6:49:09

                    Teď mi možná bude řada kolegů vyčítat, že jsem neznalec a trouba, ale přesto se zeptám. Protože se v podstatě věnuji hlavně feederu a když dravcům, tak vláčení, nejsem kovaný v "napichování rybiček". Včera jsme s kolegy měli trochu diskuzi, jak je to po novu obecně s okounem. Nehledě na to, že by mi ho bylo líto, tak jsme měli více názorů. Registruji, že má někde míru, někde je hájen třeba i jinak, ale také jsem zaregistroval nějaké změny v poslední době a rád bych v tom měl jasno. Kdy bych našel aktuální podmínky? Má okoun míru všude? Lze ho vůbec používat jako nástražní rybičku? Jak je to u ČRS, jak u MRS? Díky všem za racionální komentáře. A já se ve volné chvilce též ponořím do studia, abych nebyl ostuda...:-(

                      Nariane - Profil | Po 13.6.2016 7:18:54

                      jaroslavstehlikst >> Taky je používám, krmítko samozřejmě přímo na tu karabinku. Nic se mi nezamotává a rybám to určitě nevadí. Nepoužívám ale návazce, pod trubičku (samozřejmě pod tu delší část) už jen zarážku a háček napřímo. Drahé to není, dá se to velmi jednoduše vyrobit.

                        Nalfonz42 - Profil | So 11.6.2016 22:49:21

                        drobek 4930 >> na rekreační rybolov naprosto v pohodě, používám ho jen tehdy, když se nedají zapíchnout vidle 😉

                          Npocatek - Profil | So 11.6.2016 17:46:47

                          jaroslavstehlikst >> tak se to pouzivat ma.

                            Ndrobek 4930 - Profil | So 11.6.2016 14:36:46

                            děkuji

                              Ndrobek 4930 - Profil | So 11.6.2016 14:36:16

                              alfonz42 >> ahoj jo to je on

                                Njaroslavstehlikst - Profil | So 11.6.2016 13:18:59

                                a není lepší řešení na tu karabinu dát krmítko a dolů háček ?!
                                Alespoň já to tak používám :o)

                                  Nmarmyš - Profil | So 11.6.2016 11:51:25

                                  Jarda Š. >> Se mi to s němi motalo víc jak bez nich.

                                    NJarda Š. - Profil | So 11.6.2016 11:27:34

                                    japu22 >> Tak kategoricky bych je neodsuzoval, byť je také většinou nepoužívám.

                                      Njapu22 - Profil | So 11.6.2016 0:15:43

                                      Maty96 >> k ničemu, jsou lepší způsoby jak zabránit zamotani a snad všechny jsou i levnější.

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák