Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Plžík - Profil | Čt 9.6.2016 17:46:52

já 2 >> Největší nevýhoda je že se snadno zachytáva ve vazkach a že ryba při braní hlavně do strany cítí odpor.

    já 2 - Profil | Čt 9.6.2016 14:31:32

    Maty96 >> Ahoj, jestli myslíš takovouhle, tak k tomu, aby se ti nemotala průběžná montáž, existují různá řešení a tohle je jedno z nich. Má svá pro i proti.

      Maty96 - Profil | Čt 9.6.2016 11:17:42

      k čemu je zahnutá trubička na feeder? :)

        henry7 - Profil | St 8.6.2016 11:00:31

        drobek 4930 >> Měl jsem ho asi dva roky a spokojenost..

          jaroslavstehlikst - Profil | Út 7.6.2016 19:50:16

          drobek 4930 >> má ho otec , myslím že na tu cenu ujde .
          Kdybys chtěl podrobnosti - SZ

            drobek 4930 - Profil | Út 7.6.2016 13:47:27

            ahoj páni rybáři mohl by mi někdo prozradit své skušenosti se stojanem mivardi premium zda je dobrej nebo ne děkuji

              jaroslavstehlikst - Profil | St 1.6.2016 14:28:17

              venca1 >> samozřejmě , se musí přizpůsobit :o)

                Plkm - Profil | St 1.6.2016 13:51:30

                Jarda Š. >> Díky, ukládám si do paměti 4m boloňku :)

                  Jarda Š. - Profil | St 1.6.2016 12:44:02

                  venca1 >> Prut 2,3 m se hodí na plavanou jen na mělkých vodách nebo když je ryba ve sloupci a dá se vnaděním stáhnout do blízkosti břehu, případně k chytání z loďky s použitím klouzavého splávku. Na 3,5 metrové hloubce je vhodné mít prut o délce alespoň 4 m. S delším prutem by se zas mladému už obtížně manipulovalo, proto bych Plkm doporučil, aby mu koupil 4m boloňku.

                    venca1 - Profil | St 1.6.2016 12:04:35

                    jaroslavstehlikst >> Na 3,5 metrové hloubce,s pevným splávkem? To musí být príma zábava..-)) Nahazování jako s mušákem..-))

                      Plkm - Profil | St 1.6.2016 11:14:21

                      Petr64 >> Díky za odkaz :o) a naprosto s tebou souhlasím

                        Petr64 - Profil | St 1.6.2016 6:32:32

                        Wisteria >> Plkm - 31.5.2016 13:04:38 >> Koukni se do téhle diskuse http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=609690 a poptej se.Třeba si tě s mladým někdo vezme pod křídla a poradí na živo.Ono je pár rad v terénu s ukázkou a vysvětlením 100x lepší,než milion rad po internetu.

                          jaroslavstehlikst - Profil | Út 31.5.2016 14:25:18

                          Wisteria >> Plkm - 31.5.2016 9:47:24 >> ale dá se i s 2,30 m :-)

                            Plkm - Profil | Út 31.5.2016 13:04:38

                            Ok, no máme ho teda alespoň na spodní hranici :), jak se zmůžeme na lepší, pořídíme ho určitě delší. Díky. Přiznám se, že nemáme určitou cílovou rybu, zatím jsme rádi, že vůbec něco chytíme. Asi si víc osvojíme plavanou a s tím spojené různé montáže. Můžete mi někdo ještě prosím hodit snímek toho, jak má být správně nasazený čihátko před prutem? Máme takové dvě a zřejmě ho používáme úplně blbě :D.

                              hraji - Profil | Út 31.5.2016 10:53:27

                              Wisteria >> Plkm - 31.5.2016 9:47:24 >> na plavanou je výhodný delší prut, stačí alespoň 3,30 metru, ale delší je výhoda.

                                Plkm - Profil | Út 31.5.2016 9:47:24

                                Hmm, tak jak to tak čtu, zjišťuju, že máme asi krátký prut.... :)

                                  Dragoun6969 - Profil | Po 30.5.2016 20:14:40

                                  Wisteria >> Plkm - 30.5.2016 8:45:29 >> Hloubku měřit na konkrétním místě převážením splávku.V praxi je to bud na háček větší brok nebo olůvko a zkoušet a štelovat až to bude ono.

                                    Petr64 - Profil | Po 30.5.2016 18:59:58

                                    U mostu za pilířem jsem na plavku dával 3-3,5m.Je tam díra.Po proudu dolů nevím,ale tipl bych to na 2 metry

                                      minatrix - Profil | Po 30.5.2016 17:15:13

                                      Wisteria >> Plkm - 30.5.2016 8:45:29 >> zkus se podívat na Mrkvidea - Plavaná . Určo tam najdeš pár užitečných rad a typů. Např:

                                      http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=27871

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák