Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Plkm - Profil | Po 30.5.2016 8:45:29

Lidi, díky moc za tipy, kde to zkusit na Labi, pod Unihobby jsme ještě nebyli, je tam větší klid, tak to vyzkoušíme, jinak máme jistotu na Chrudimce, tam nám berou. Včera mladej chytil cejnka 26cm, tak mu hrály nervy ještě večer :D. Jinak se zeptám zkušených, jaká je tam pod tím Unihobby hloubka? Jak daleko od splávku má být háček? Snad se neptám úplně blbě, ale hold začínáme no :). Díky

    wlcakk - Profil | Ne 29.5.2016 15:30:54

    Jarda Š. >> Tak díky za info.. minulý rok sem právě už na muchu byl ale teď se se raději podíval a viděl jsem toto.. Zaráží mě to slovo na konci rádku C) nebo. Jako kdyby C a D patřilo k sobě.

      Jarda Š. - Profil | Ne 29.5.2016 15:16:59

      wlcakk >> Nepatří k sobě. Muškařením se na MP revíru může chytat po celý rok, vyjma toho, když použiješ jako nástrahu mikrotřpytku nebo kombinaci mušky s mikrotřpytkou (takové nástrahy lze použít jen v době povolené přívlače, tedy od 16. června do 31. prosince).

        wlcakk - Profil | Ne 29.5.2016 14:46:53

        AHoj chlapi, chci se zeptat na datum, kdy se může na MP vodách chytat muškařením. V řádu jsem sice ,,něco,, našel ale nevím zda tyto dva body c) a d) k sobě patří či nikoliv.

        Díky za info

          drvoštěp - Profil | So 28.5.2016 14:20:40

          marmyš >> To napětí než se splávek potopí je nezapomenutelný po celý život.Adrenalin s prckem zacloumá že ani neusne ;)))

            marmyš - Profil | So 28.5.2016 10:49:32

            Unkas >> Taky si myslím,že ten splávek je něco,na co se ještě po létech bude vzpomínat.

              Unkas - Profil | Pá 27.5.2016 16:58:06

              Wisteria >> Plkm - 27.5.2016 8:24:41 >> Pro začátečníka je podle mě lepší začít s plavanou než s feedrem. Už s ohledem na tvého syna. Pro malého kluka je mnohem zábavnější, když se potápí splávek, než zírat na špičku feederového prutu. Je to jenom můj názor.

                Carabus - Profil | Pá 27.5.2016 13:24:48

                Wisteria >> Plkm - 27.5.2016 8:24:41 >> pro začátek to nezkoušej pod jezem, když nevíš kam, tak se tam dost vázne, zkus to pod mostem u OBI nebo jak se to dneska jmenuje, dobře si zachytáte a i kapřík se tam občas najde

                  Plkm - Profil | Pá 27.5.2016 8:24:41

                  Díky za rady, určitě vyzkoušíme :)

                    hraji - Profil | Čt 26.5.2016 14:54:39

                    Wisteria >> Plkm - 26.5.2016 14:00:07 >> především doporučuji se na řece nezaměřovat na kapra, konkrétně na Labi v Pardubicích. Nachytal jsem tam stovky ryb, některé byly nádherné kusy, ale kapr jen jeden a to tam jezdím již osmý rok.
                    Na řece pro vás bude asi nejsnazší chytání na feeder, jako nástrahu bych použil bílé červy (masné červy), žížaly, kousky pečiva. Návnadu si kupte v Rybářských potřebách, jakoukoliv směs určenou na řeku a techniku feeder.
                    Pokud plavaná, tak splávek 2 až 4 gramy, zátěž asi 60 cm od háčku, a nástraha stejná.

                      Plkm - Profil | Čt 26.5.2016 14:00:07

                      Dobrý den, jsme se synem (10let) úplní začátečníci a rádi bychom spolu šli chytat na Labe v Pardubicích. Zatím jsme chytali jen na Chrudimce a byla z toho jedna malá Plotička, jinak jen spousta záběrů. Na co chytat, kde a s jakou montáží, abychom chytili alespoň malého kapříka? Díky všem za rady. Chyť a pusť.

                        venca1 - Profil | Ne 22.5.2016 11:29:15

                        vláčkář >> Zkus Bečvu od Rožnova nahoru po přehradu, .sadili se tam nějací granuláči.

                          vláčkář - Profil | So 21.5.2016 20:06:45

                          Kuciiiiii Prosím poraďte
                          Zítra mam celý den čas ,auto, drahou polovičku, den před 30tkou . Poraďte nějakou řeku -potok. Dostupnou i pro mou ženu na pstruhy :))))
                          Uvažuji třeba lucina 3 .ale jak s autem atd . Nejde o nachytani co nejvíc ale o příjemný den :))))

                            vláčkář - Profil | So 21.5.2016 20:00:28

                            venca1 >> no co vím Já tak majitel -é ,správce. Jsou ferovi kluci (chlapi ) Jasne ze lidi neodhadnes . Zda chcou znásilňovat Petrův cech,nebo miluji vodu jako jiný svět. Každý ví něco Já jsem na kapry blby :D Jasne ze něco mám odchytane ale nezajímá mne to moc takže hovno rozumim. Vím že dodržují podložky atd.atd.atd.
                            Vláčet neumí ;D jako Já jo ;P
                            Máj to tam punk a vláčet by neměly dovolit :( podsekl jsem pár ryb a už tam nechci :(
                            Každý si nesem svuj kříž :)
                            Nebo o něčem nevím

                              venca1 - Profil | So 21.5.2016 7:10:06

                              vláčkář >> A že se tam porušuje všechno, co jde, ti nevadí?..-)

                                jaroslavstehlikst - Profil | Pá 20.5.2016 15:59:04

                                Murphy61 >> to byste se divil , jak je to někdy těžké :D

                                  vláčkář - Profil | Pá 20.5.2016 7:47:11

                                  Premdas84 >> tak pravda ze male to bude Mít jednodušší ;) uvidí větší ryby ,kapry,amury, jesetery.pravda ze na malý proutek to bude boj ale s bičem a polykackem si dá male kapříky.
                                  Na druhou stranu Murphy má pravdu udělat s poznat sve mista.
                                  Ale třeba mne to odradilo prvního kapra v 14ti. To asi také způsobilo ze jsem jen na dravce.

                                  Benátske rybniky ostrava Hulváky (google)

                                  Příjemný kolektiv a zarucuju ti na 70%super chytání.
                                  Za stopade na pul dne

                                    Murphy61 - Profil | Pá 20.5.2016 1:37:07

                                    Zajedte se podivat, ptejte se, hodte do vody treba kus chleba nebo rohliku...cerviky, kukly, kukurici, srot, a sledujte co se deje ve vode....nechcete chytat metrove ryby, tak to mate celkem jednoduche ne...:-)? Pripadne to vyzkousej sam, ale.....lepsi poprve vzit sebou prcka bez prutu

                                      Premdas84 - Profil | Čt 19.5.2016 22:59:13

                                      vláčkář >> kam chodíš ?

                                        vláčkář - Profil | Čt 19.5.2016 22:23:42

                                        Premdas84 >> za mne jen dravci .ale chodím na soukromý rybník v ov :) a tam furt tahaj .

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák