Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nmolca - Profil | Út 5.4.2016 17:57:14

Přímo od vody 250g steel power od d.a.m. 😎 mohu jen doporučit

    NJarda Š. - Profil | Út 5.4.2016 17:54:58

    Pvl >> Věcná připomínka, že se prodávají i surfové pruty třídílné, nejen teleskopické.

      NJarda Š. - Profil | Út 5.4.2016 17:49:07

      sladoch >> K odpovědi uživatele MartenBear pro méně znalé odborné rybářské terminologie: Jako spodový se označuje prut, který je určen pro zakrmování raketou.

        NPvl - Profil | Út 5.4.2016 17:46:35

        Bear >> MartenBear - 5.4.2016 17:36:11 >> Je to teleskop ?? Jen teleskop ??

          NMartenBear - Profil | Út 5.4.2016 17:36:11

          sladoch >> K vycerpavajici odpovedi Jardy chci jen dodat, ze ho pouzivam jako spodovy, a to z duvodu lepsi mobilnosti - je to teleskop, ktery se lepe prevazi nez dvoudilny spodovy prut.

            NJarda Š. - Profil | Út 5.4.2016 17:02:39

            sladoch >> Surfové pruty jsou určené pro daleké nahazování těžkých montáží, primárně při lovu z mořských pláží. V našich podmínkách je lze využít zejména k lovu z pláží na větších přehradách nebo velkých písních. Nahazuje se s nimi spíše tahem po delší dráze, k dosažení maximální délky hodu se užívá i krátký rozběh nebo otočka.

              Nsladoch - Profil | Út 5.4.2016 15:56:36

              Ahoj, chci se zeptat co to znamená, když je u prutu napsané že je surfoví?

                Nmedák - Profil | So 2.4.2016 22:57:48

                fsaba >> Přidám taky jednu vychytávku - místo držení vlasce v prsech(dost blbě se při tom manipuluje s prutem a točí kličkou) protáhnu vlasec mezi listy staré knížky. Stačí tak padesát listů. Vlasec se navine pravidelně a se stejným utažením

                  NVítek - Profil | St 30.3.2016 21:51:54

                  Terryx >> hodně se tam hýbe voda, nejlíp se chytá na úseku poblíž hráze, ale celkem těžko dostupné, téměř na slaňování, cepín sebou :-)

                    NTerryx - Profil | Út 29.3.2016 23:43:09

                    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s chytání v Kamýku. Případně na jakou rybu bych se měl zaměřit. Děkuji

                      Nvaga - Profil | Út 29.3.2016 21:52:22

                      na svk by som to z pohladu RS videl jasnejsie.. je vyslovne napisane, povolenie je neprenosne.. takze udica v rukach kohokolvek.. kto neopravnene zasiahne do vykonu rybarskeho prava...je pytliactvo. ale nevidim dovod k odobraniu povolenky..

                        Nvaga - Profil | Út 29.3.2016 21:48:22

                        vasekvidon >> kolko?

                          Nvaga - Profil | Út 29.3.2016 21:45:16

                          vasekvidon >> kolko?

                            Nvokounek - Profil | Út 29.3.2016 11:13:18

                            dupin >> http://www.mrk.cz/montaze.php?id=367 kravský je super..

                              NJarda Š. - Profil | So 26.3.2016 19:13:34

                                NJarda Š. - Profil | So 26.3.2016 17:50:32

                                dupin >> Máš to v tomhle videu od Martina M.: http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=40156 (zhruba uprostřed).

                                  Ndupin - Profil | So 26.3.2016 17:46:09

                                  Jaký uzel použít pro spojení odhozové šnůry 0,4 na vlasec 0.28
                                  děkuji

                                    NKuba Uhlíř - Profil | So 26.3.2016 9:37:14

                                    fsaba >> a jeste doplnim, ze navijak mit na prutu a minimalne pres jedno ocko problikly vlasec

                                      NJarda Š. - Profil | Čt 24.3.2016 11:04:57

                                      fsaba >> Nejlepší je špulku po uvolnění konce vlasce a jeho upevnění na cívku navijáku ponořit do kýble s vodou a navinout vlasec na naviják. Při navíjení držet vlasec mezi prsty tak, aby návin nebyl volný, ale ani příliš utažený.

                                        Nfsaba - Profil | Čt 24.3.2016 10:21:59

                                        poradite jak namotat vlasec ze špulky dik

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák