Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

tumic 10 - Profil | Čt 14.1.2016 22:00:28

mikin99 >> pěkný večer, děkuji moc za info

    tumic 10 - Profil | Čt 14.1.2016 15:29:07

    Dobrý den, děkuji všem za radu a zkusím

      mikin99 - Profil | Čt 14.1.2016 11:44:24

      tumic 10 >> Jak píší kolegové níže. Ryby jsou v zimě méně aktivní. Krmit méně např. jen nějakou tmavou slanou směsí do studené vody. Jako nástraha rohlíček nebo červi. A nezapomeň zjemnit montáž. Kmen tak 0,16 a navázec dej 0,14 a háček vel. 12. Teda jestli tam nemáš trofejní kapry, to by asi nestačilo :-). Nevím jakým způsobem chytáš, ale na menší řece bych možná zkusil i plavanou, případně feeder.

        Eli - Profil | Čt 14.1.2016 7:42:43

        tumic 10 >> v tuhle dobu, kdy je voda studená a ryby méně aktiviní, je normální a stane se, že nic nechytíš. Místo kukuřice zkus červíky nebo rohlík a méně krm.

          Petr64 - Profil | Čt 14.1.2016 6:13:31

          tumic 10 >> Zkus vynechat kukuřici a změnit nástrahu.Rohlík,hnoják,těsto.......je toho hodně.Navíc v zimě nejsou záběry stejný jako v létě,takže bych i zjemnil montáž.

            tumic 10 - Profil | St 13.1.2016 23:20:56

            Zdravím, jsem začínající rybář a chtěl bych se zeptat, chodím chytat u nás na malou řeku párkrát jsem už něco i chytil :) na kukuřici, ale ted prostě nic nejde, ale je vidět že tam ty kapři jsou poradí mi někdo co stím? předem děkuji za odpověd

              minatrix - Profil | Ne 10.1.2016 18:20:55

              misamas >> doporučuji DVD Chytáme přívlačí 1 , 2 a knihu Moderní přívlač.

              http://www.velka-ryba.cz/cs/216-rybarske-knihy-dvd

              Tam najdeš plno odpovědí a pro ty další a pochlubení se je tu Mrk.cz ;-)

                Jarda Š. - Profil | Ne 10.1.2016 18:16:35

                Nachos >> Spíš než filet se v rybařině užívá "cárek". (Třpytka je od slova třpytit se, které je ve vyjmenovaných.)
                Pro Míšu: Při Drop shotu se nástraha přitahuje jen velmi pomalu (aby olůvko poskakovalo po dně), připadně se olůvko nechává ležet na dně a nástraha se "oživuje" potřepáváním špičkou prutu.

                  Nachos - Profil | Ne 10.1.2016 17:19:42

                  misamas >> woblery a třpitky se vláčí klasicky. Na Drop shot se používají gumové nástrahy(smáčcy,twistry,imitace různých raku apod) nebo filety z ryb. Na internetu najdeš o přívlači kvanta videí.

                    Jarda Š. - Profil | Ne 10.1.2016 15:50:23

                    misamas >> Spinning je anglický výraz pro přívlač (obecně). Drop shot je chytání se sestavou, kde na konci udice je olůvko a před ním v určité vzdálenosti vláčecí nástraha (např. smáček). Jaká nástraha je kdy vhodná, to nebývá snadné určit předem a vždy je potřeba zkoušet.

                      misamas - Profil | Ne 10.1.2016 15:15:16

                      Zdravím, jsem začínající rybářka a ráda bych se ve stručnosti dozvěděla o technikách přívlače.
                      Co znamená spinning, drop shot , jaká nástraha je na co vhodná ( wobbler, třpytka, smáček.....).
                      Díky za rady.

                        drvoštěp - Profil | Út 5.1.2016 18:36:47

                        Ranul >> V poho ;))) Časem zde uvidíš co zde někteří jedinci dokáží.

                          Ranul - Profil | Út 5.1.2016 14:00:55

                          007krivanek: díky jen odkaz na čínské věci jsem zrovna na mysli neměla ;) ale zajímavé vlákno.
                          DANCER FISH: děkuji moc tenhle portál jsem vůbec neznala :) Nevěděla jsem že je něco podobného :)
                          drvoštěp: to víš nikdo není dokonalý :D

                            drvoštěp - Profil | Po 4.1.2016 21:14:25

                            Ranul >> Ty jsi kousek ;))) Stačí koukat v sekci výprodej atd.

                              007krivanek - Profil | Po 4.1.2016 17:59:43

                              Ranul >> Si děláš srandu ? Slevy jsou všude. Jestli hledáš super ceny, mrkni do této diskuse. http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=664231

                                007krivanek - Profil | Po 4.1.2016 17:57:22

                                Ranul >> Si děláš srandu ? Slevy jsou všude !!!!!! Jestli hledáš super ceny, tak koukni do této diskuse.
                                http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=664231

                                  Ranul - Profil | Po 4.1.2016 17:34:01

                                  Zdravím chci se zeptat nezná někdo stránky se slevami čistě na rybaření? Díky moc

                                    Pepison 2016 - Profil | Po 4.1.2016 16:37:05

                                    Plžík >> co tak mrknout na cinske e-shopy ? je tam mraky lodicek za par korun a pracuji na 2,4GHz ;-)

                                      pidulas - Profil | Ne 3.1.2016 14:43:27

                                      Dobrý den , chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti z závěsný lodní motor 2t 3 5hp mar-pol a rád by se podělil o zkušenosti děkuji moc Kraus Petr

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák