Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Jarda Š. - Profil | Ne 12.7.2015 10:10:58

Kejml02 >> Myslím, že účinnější je vařená, ale když jí jen namočíš, tak se rybám nic nestane (rybníkáři, kteří s ní krmí, jí nevaří).

    Kejml02 - Profil | Ne 12.7.2015 9:21:44

    Dobrý den,chtěl jsem se zeptat mám v pytli pšenici a chystám se s ní zakrmovat,stačí když jí namočím přes noc do vody nebo jí musím vařit ? Dík za odpověď

      misutka75 - Profil | So 11.7.2015 10:51:31

      ahoj ......všem moc děkuji za rady a tipy.....jíd s někým zkušeným to se mi zdá rozumný...to mě nenapadlo.....snad někoho seženu......na videa určitě kouknu.....a upřednostnil bych stojatou vodu.

        xDanielS - Profil | So 11.7.2015 8:16:28

        misutka75 >> Hoj pane. Podle toho jak píšeš moc zkušeností není. Jít sám k vodě, bez vědomostí, nebo bez rybářského parťáka, který ví, poradí nebo pomůže........ Položenou můžeš chytat s feedrem i s klasickýma kaprákama, jen bych řekl, že ta s feedrem je trošku pro začátečníka složitější a to jak v jakékoliv manipulaci s prutem tak i samotné chytání. Chytání s feedrem je určitě efektivnější a má mnohem širší záběr, ale chce to mít nějaké zkušenosti, vědomosti. Tady na mrku najdeš tunu videí, ze kterých lze odkoukat i mnohem více než základ, tím bych třeba klidně i začal. Pak už budeš mít konkrétnější dotazy, na které lze jednoznačněji odpovědět......

          Jarda Š. - Profil | So 11.7.2015 0:52:48

          japu22 >> Záleží na tom, jestli je úplný začátečník nebo už má alespoň pár hodin odchytáno, feederový prut není nejvhodnější pro úplný začátek, kdy je potřeba zvládnout techniku nahazování a začínat rovnou kaprařinou má smysl jen se zkušeným parťákem (předpokládám, že kdyby ho měl, bude se ptát jeho a ne na webu).

            Jarda Š. - Profil | So 11.7.2015 0:37:18

            misutka75 >> Ještě by bylo dobré uvésr, jestli chceš převážně chytat na vodě stojaté nebo tekoucí a jak velké. (Vybavení vhodné na malý rybníček se nehodí na velkou řeku a naopak).

              japu22 - Profil | So 11.7.2015 0:32:23

              misutka75 >> být tebou tak nejdřív zajdu k vodě (nekolikrat) a podívám se jak chytají ostatní. Musíš si sám ujasnit jaký způsob lovu je pro tebe ten pravý,to za tebe nikdo nerozhodne.
              Za sebe bych ti jako začátečníkovi poradil feeder, je to akčnější než kaprařina u které někdy čekáš na záběr hodiny nebo dokonce dny. Na feeder většinou chytáš více ryb ale menších. Pokud chceš chytat trofejni kapry a máš na to dost času a trpělivosti tak můžeš zkusit kaprařinu. Na trhu jsou také feederove pruty které se dají použít jak na těžší feeder tak na kaprařinu. A ještě je tu několik způsobů plavané.

                misutka75 - Profil | Pá 10.7.2015 22:57:34

                Jarda Š. >> ahoj....chtěl bych chytat na položenou (sedět u vody, jestli je to tak správně)....jaké jsou tam ryby..tak to netuším.....jinak děkuji že jsi zareagova

                  Jarda Š. - Profil | Pá 10.7.2015 17:50:04

                  misutka75 >> K tomu je potřeba uvést, na jaké vodě budeš chytat (jaké jsou tam ryby, pokud víš) a jakou metodou (alespoň, jestli chceš raději u vody sedět nebo s prutem kolem vody chodit).

                    misutka75 - Profil | Pá 10.7.2015 16:44:33

                    Ahoj..dobry den.....jsem uplnej zacatecnik.......prosim o radu....jake pruty, navijaky....proste vybaveni si mam zakoupit.....abych nekupoval nake blbosti a zbytecnosti pro zacatecnika?

                      Jiryyy - Profil | Pá 10.7.2015 15:07:15

                      Benzín >> Ahoj, já v chorvatsku chytám úplně nejraději tak, že si na kus klacku namotám cca m silonu, dám tam háček a olůvko, dám si brejle, šnorchl a ploutve a du na to. Na háček dávám nejčastěji slávky, nebo poustevníčky, nebo jiný mořský potvory. Na tomhle způsobu je nej to, že si člověk najde rybu, spustí jí to před hubu a vidí vše co se děje. Dokážu takhle chytat klidně celou dovolenou. Dále je taky dobrý vzít podběrák, dát do něj ježka, toho rozbít, najedou ryby a až je jich tam dost, tak to jen zvednout a je..

                        Nachos - Profil | Pá 10.7.2015 12:32:23

                        Benzín >> jakákoliv plavačka a na háček taky téměř cokoliv.lepší ryby se chytají na kousek kuřecího nebo malý filet z ryby.

                          Benzín - Profil | Pá 10.7.2015 11:38:41

                          Čaute, hledal jsem to tu dlouho a nic kloudnýho jsem nenašel. Chystám se do Chorvatska a chci s prckem chytat ze břehu, nic velkýho, jen abych mu ukázal barevný rybičky, na který si může sáhnout a něco zažít. Nechci to večer grilovat, ale hned zase pustit. Povolenky, to všechno vim, už jsem si to tu pročetl, spíš mi jde o tu praxi u vody... Nějaký zkušenosti? Doporučená výbava?

                            Čík - Profil | Čt 9.7.2015 20:26:53

                            tom_novak >> Určitě bych zvolil monofil.Pletenka bude mít tendenci se motat.

                              tom_novak - Profil | Čt 9.7.2015 16:15:22

                              Ahoj,mám otázku mužu návazce zig rig dělat s pletenky 0,15nebo je lepší monofil ?Díky

                                hank - Profil | Po 6.7.2015 13:08:55

                                auratus >> opatovicky pisaky, melice

                                  auratus - Profil | Pá 3.7.2015 0:17:20

                                  Dobrý den, kam na sumečky americké v blízkosti Chrudimi stojaté vody i toky díky.

                                    MartenBear - Profil | Út 30.6.2015 13:01:49

                                    tom_novak >> Je to docela dobrá věc a jde o můj oblíbený háček. Prodloužené ramínko má nahrazovat rovnátko a přispívat tak k jistějšímu záseku ryby. Nemusím kupovat rovnátka, která se mi na montáži stejně nelíbí.

                                      Jarda Š. - Profil | Po 29.6.2015 13:38:39

                                      tom_novak >> Jde o háček k lovu kaprů (tedy s nástrahou na vlasovém přívěsu), prodloužené ramínko má obdobný efekt jako klasický kaprařský háček s rovnátkem.

                                        tom_novak - Profil | Po 29.6.2015 12:21:54

                                        Ahoj mám jeden dotaz k čemu se používá haček typu longshank je to "klasický háček s jiným tvarem"nebo je k něčemu jinemu .určen díky za odpověd

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák