Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NBiker - Profil | Pá 19.6.2015 13:20:41

tom_novak >> Ahoj ve vetsine jsou to pouze prebaleny black nebo red halibut pelety od Coppensu viz. http://www.monsterbaits.cz/chytaci-s-dirkou-c1_2_2.​htm kde za ty penize dostanes minimalne kilovy baleni.
Osobne chytam red halibuty v prumer 8 a 14mm, ktere jeste preliju lososvym olejem, pelety tim jeste vice zatraktivnis, prodlouzis dobu rozpousteni a navic ti nebudou osychat pri delsim skladovani.

    NBiker - Profil | Čt 18.6.2015 16:03:10

    tom_novak >> Z uplne obycejne krmitkovky nadelej na zakrm koule muzes do ni pridat kukurici, repku, peletky...... nebo krmit peletama pokud jezdis na tak kratkou dobu je lepsi zakrmit mensim prumerem 16,10,8mm coz jeste muzes podporit drobnyma peletkama treba 4,5mm do PVA k nastraze. Na rychly chytani bych ti spis doporucil red pelety http://www.monsterbaits.cz/RED-Halibut-14mm-1kg-d17​99.htm a na zakrm Basic pelety 16mm nebo tyhle http://www.monsterbaits.cz/Halibut-pelety-Dansko-c5​6_0_1.htm

      Ntom_novak - Profil | St 17.6.2015 18:47:49

      molca - díky

        Nmolca - Profil | St 17.6.2015 17:13:11

        tom_novak >> Na takové chytání ti bohatě postačí třeba halibut pelety nebo kukuřice, ty pelezy se prodávají ve výhodném 10kg balení za nějakých 600kč. Za málo peněz hodně muziky http://www.krmivahulin.cz/KRMIVA-A-SMESI-PRO-RYBOLO​V/PELETY/2-Pelety-HALIBUT/Halibuty-chytaci-s-dirkou​/Krmne-Halibut-Coppens/Krmne-pelety-BLACK-HALIBUT-C​oppens-10-kg.html
        Ať ti to jezdí 😎

          Ntom_novak - Profil | St 17.6.2015 15:21:39

          Čau mám jeden dotaz hodlám lovit s boilies vetší kapry okolo 5kg jdemi o toto .Mám zakrmovat normálním krmením ,nebo mám použít peletky a pelety ,boilies atd? Většinou strávím u vody tak okolo tří hodin.A budu nastražovat pelety, boilies do 20mm,mám je nják zatraktivnit ??Díky za odpověd

            NPavel F. - Profil | Po 15.6.2015 22:19:59

            tom_novak >> takové věci tajné nejsou :) revíry neprozrazuji, ale krmení tajné není. Naposledy jsem chytal na krmení od Mivardi Kapr Med 1,9kg. smíchal jsem to s krmení Mondial F anýz. (půl na půl) přidal tam ještě ovesné vločky a kukuřici. Chytal jsem hlavně na červy, na tři červy mám letos největšího kapříka 48cm a můžu ti říct, když to napálí z těch 15ti metrů, někdy skoro ani brzda nestačí :D a kdybys chytal na feeder a vezme ti to kapr takhle blízko, tak pokud teda můžu poradit, tak se nevzdaluj od prutu.. i tak když u něj budeš sedět na dosah ruky, budeš hrát hru " chyť prut než bude plavat " :D A pokud to nebude fungovat, choď až bude foukat vítr a nebo pršet. :))

              Ntom_novak - Profil | Po 15.6.2015 20:03:06

              Pavel F. - Prosím mužu se zeptat na jakou montáž chytáš a co dáváš na háček a do krmítka?Jestli to není tajné.Díky (jsem začátečnník zbírám informanxe rady tipy :D

                NPavel F. - Profil | Ne 14.6.2015 12:11:17

                tom_novak >> sice jsou horké dny, ale i v těchto horkých dnech se dá kapr chytit ve dne. Chytám na feeder a nemám s tím problém, musíš si jen zjistit, kde je jaká hloubka a nebo struktura dna. Já chytám třeba v místě, kde se dno pozvolna zvedá ke břehu do mělčiny, stačí chytat blíž ke břehu.. cca 15-20metrů v 1-1,5metrové hloubce a uvidíš že se zadaří.

                  Nbrčál - Profil | St 10.6.2015 20:53:01

                  Starc55 >> jo,tak takových abys tady u nás pohledal :o))

                    Njapu22 - Profil | St 10.6.2015 17:16:34

                    Starc55 >> tak to máš jednoduchý, u nás musí mít poledňák 14 kg, a to už každý den nechytíš, možná přes den a to taky ne vždycky. 😃

                      NStarc55 - Profil | St 10.6.2015 14:54:37

                      brčál >> Já považuju za poledňáka kapra 10+ kg a musí zabrat mezi 11.00 - 13.00 h

                        Nbrčál - Profil | St 10.6.2015 12:02:47

                        jo,máš pravdu.já v neděli chytil asi pět takových poledňáků.... :o))

                          Nklobonek - Profil | Út 9.6.2015 18:22:44

                          Kaprům, kteří rádi berou ve dne a v pravé poledne se říká "POLEDŇÁCI" :-), takže odpověď je jasná - BEROU :-)

                            NSoulfish - Profil | Pá 5.6.2015 12:12:04

                            tom_novak >> rozhodně večer a nebo časné ráno, přes den to bývá značně jalové

                              NJarda Š. - Profil | St 3.6.2015 20:08:04

                              tom_novak >> Na kapra bývá v horkých dnech večer nebo ráno podstatně lepší, ale dá se i přes den zkoušet chytání z hladiny nebo plavaná ve sloupci.

                                Ntom_novak - Profil | St 3.6.2015 18:30:25

                                Jarda Š. -a nak kapra mám tedy volit večer??

                                  Nstandas - Profil | St 3.6.2015 18:11:19

                                  tom_novak >> bílá ryby zobe i v horku až se někdy divím jak :-)

                                    NJarda Š. - Profil | St 3.6.2015 17:55:05

                                    tom_novak >> Rozhodně ano, obzvlášť večer. Na plavanou se dá úspěšně chytat i přes den, ale spíš menší ryby.

                                      Ntom_novak - Profil | St 3.6.2015 17:49:25

                                      Moje poslední otázka zní vyplatí se v horkých dnech chodit k vodě.Myslím večer a když fouká vitr?mohl bych se tedy vypraviit tedy tuto sobotu ??

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák