Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NJarda Š. - Profil | Ne 10.5.2015 15:51:36

standas >> To dostane, ale nedělám si iluze, že každý si ho opravdu poctivě nastuduje.

    Nstandas - Profil | Ne 10.5.2015 15:49:27

    Jarda Š. >> každopádně je to šaškárna - k povolence každý dostane ryb. řád a už je to jeho starost:-)

      NJarda Š. - Profil | Ne 10.5.2015 15:47:47

      standas >> To záleží na místní úpravě, někde je potřeba např. slivovice.

        Nstandas - Profil | Ne 10.5.2015 15:32:25

        Jarda Š. >> někde je dobrý vzít sebou láhev RUMU:-))))

          NJarda Š. - Profil | Ne 10.5.2015 15:28:12

          All-In Sméky >> Při házení z mušákem na zarostlé vodě si pro začátek dávej kratší návazec a musíš prostě koukat za sebe a šňůru vzadu směřovat tam, kde je volno. Při kratších hodech, kdy máš za zády překážku, je dobré se naučit švih tak, aby šňůra vlásenku dělala nahoru, ne dozadu. Na malých vodách s nymfou nebo mokrou muškou je dobré naučit se tzv. valivý hod, při kterém se šňůra pohybuje jen před úrovní těla. Pro inspiraci se podívej např. na Muškařské etudy Jardy Kobyláka: http://kocafilm.cz/index.php?s=Rybareni

            NSchreierj - Profil | Ne 10.5.2015 14:34:57

            Jarda Š. >> mockrát děkuji za odpověď...

              NJarda Š. - Profil | Ne 10.5.2015 14:27:46

              Schreierj >> Jsou to testy doporučené pro MO ČRS (používá je většina z nich), ale nejsou závazné, MO může používat i testy vlastní nebo přezkoušení nových rybářů provádět ústní formou.

                NSchreierj - Profil | Ne 10.5.2015 13:58:58

                Ahoj, chci se zeptat na rybářské testy - http://www.rybsvaz.cz/?page=test_rybarskych_znalost​i&lang=cz&fromIDS= tyto testy jsou po celé republice stejné? Nebo každá rybářská organizace je má jiné? Děkuji za odpověď

                  NAll-In Sméky - Profil | Ne 10.5.2015 12:33:23

                  na tezko a na s plavek sem chytal od r.97. ale muskarit sem zacal az ted, tak se nechovejte jak kompoti

                    Njapu22 - Profil | So 9.5.2015 22:52:32

                    Předpokládám že poprvé muškaří. Nebo si dělá pr.. l.

                      NUnkas - Profil | So 9.5.2015 20:58:15

                      japu22 >> Po osmnácti letech dobře. On totiž podle karty chytá od r. 1997.

                        NNachos - Profil | So 9.5.2015 20:44:04

                        japu22 >> poprvé ? od roku 97 nahazoval poprvé dnes? :)

                          Njapu22 - Profil | So 9.5.2015 19:58:18

                          Unkas >> proč k filatelistů? Je to samouk,. Jak to šlo poprvé tobě?

                            Nhaldorádo - Profil | So 9.5.2015 19:14:33

                            Zdravím vospolok.... Vlastní niekto Bivak Fox Royale Classic 1 man???? Aké sú skúsenosti????- oplatí sa ho kúpiť????

                              NUnkas - Profil | So 9.5.2015 14:22:01

                              All-In Sméky >> Opravdu chytáš od roku 1997? Potom Ti navrhuji přestup k filatelistům.

                                NAll-In Sméky - Profil | So 9.5.2015 12:24:19

                                Diky za radu, spicku zaklanim niz kdyz je to uz dlouhy.. a najit tady v okoli rybare je jako hledat jehlu v sene, ale na pstruhovych revirech se nekdo najde.

                                  NČík - Profil | Pá 8.5.2015 15:54:25

                                  All-In Sméky >> Jestli chceš aby Ti někdo poradil,tak musíš uvést jaký typ navijáku používáš. Smekací,multiplikátor nebo muškařský?

                                    NStarc55 - Profil | Pá 8.5.2015 15:50:31

                                    All-In Sméky >> Doporučil bych ti kontaktovat nějakého rybáře v tvém okolí nebo přímo někde u vody na revíru a požádat ho o malou instruktáž v praxi. Řekne ti, kde děláš chybu v technice hodu, ukáže ti to, poradí a ještě si spoklu nakonec zachytáte. Tady je to jen teorie, ze které se moc nedozvíš. Máš zřejmě zafixované špatné návyky, kterých se sám o sobě nezbavíš. Musí ti s tím pomoct někdo zkušenější. Dobrý je objet si nějaký hodně navštěvovaný revír třeba na koke a chvíli pozorovat chytající rybáře "jak to dělají". Co já jsem se nasedával jako malej kluk u lovících rybářů... A jak se mě dostal prut do ruky, hned jsem to uměl tak nějak samo sebou. Víc asi nejde poradit.

                                      NJarda Š. - Profil | Pá 8.5.2015 15:42:43

                                      All-In Sméky >> Zřejmě buď máš příliš dlouhý průvěs nebo na začátku náhozu prut příliš zakláníš. Takže nahazuj s kratším průvěsem a dávej si pozor, abys prut vzadu nezakláněl špičkou pod vodorovnou rovinu.

                                        NAll-In Sméky - Profil | Pá 8.5.2015 15:27:51

                                        zdravim, mam dotaz.. po zkoukani nekolika videii jsem jakstaks pochopil nahazovani ale v praxi mi to dela jeden problem odhoz je max 3-4m a nejvic se mi stava to ze se to zamnou nekde zahakne o travu, kdo poradi.diky

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák