Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Njaroslavstehlikst - Profil | Čt 7.5.2015 19:09:42

já chodim jenom po ŽĎÁRSKU :P

    NJarda Š. - Profil | St 6.5.2015 12:46:36

    jaroslavstehlikst >> Do Světlé n. S. na Sázavu 12, která patří do ÚS hl. m. Prahy, to až tak daleko nemáš.

      Njaroslavstehlikst - Profil | St 6.5.2015 12:26:59

      Jarda Š. >> tak to na vysočině asi nehrozí,že ?

        NJarda Š. - Profil | St 6.5.2015 10:09:38

        jaroslavstehlikst >> Územní svaz hl. města Prahy.

          Njaroslavstehlikst - Profil | St 6.5.2015 6:49:54

          BigD >> o to znamená USHMP ?

            Njaroslavstehlikst - Profil | St 6.5.2015 6:49:00

            computerfish >> oukleje proto že většinu dne tráví nahoře ;)

              Ncomputerfish - Profil | Út 5.5.2015 20:40:39

              jaroslavstehlikst >> Smysl dávat do jezírka oukleje jsem nepochopil. Domnívám se, že se chystáš na byznys s nástražními rybkami. Jiný reálný důvod mě nenapadá.

                NBigD - Profil | Út 5.5.2015 19:44:33

                jaroslavstehlikst >> Hlavně je nechoď lovit na revír, spadající pod USHMP. To bys každou ulovenou čudlu musel změřit a zapsat, než bys znovu nahodil. Před odchodem od vody bys pak musel uvést i jejich váhu jednotlivě.. Mnozí díky tomu přestali brát bílou rybu. :o)

                  Njaroslavstehlikst - Profil | Út 5.5.2015 19:30:23

                  Jarda Š. >> OK díky moc jste mě pomohl

                    NJarda Š. - Profil | Út 5.5.2015 19:23:24

                    jaroslavstehlikst >> Jasně, když nepřekročíš denní limit a řádně je zapíšeš.

                      Njaroslavstehlikst - Profil | Út 5.5.2015 18:57:35

                      OK díky takže můžu oukleje normálně brát a nikdo mě nemůže "sebrat" povolenku ?

                        NJarda Š. - Profil | Út 5.5.2015 16:30:50

                        jaroslavstehlikst >> I kdybys chytal na bič nástražní rybky pro rybáře s "dospělou" povolenkou, nebyl by to přestupek. Přestupek by to byl, kdybys je lovil čeřínkem. Neměl bys ale zapomenout odnesené oukleje zapsat do Přehledu o docházce k vodě a úlovcích.

                          Njaroslavstehlikst - Profil | Út 5.5.2015 15:50:14

                          Já od vás rady ohledně toho jaké ryby do jezírka nepotřebuji ;)

                          Já se pouze ptal zda když si nachytám na bič třeba 50 ouklejí tak jestli si je můžu vzít :) zda to nebude bráno jako nástražní rybka

                            NGRUPA - Profil | Út 5.5.2015 14:03:07

                            Jarda Š. >> souhlasím, ale pokud bude v jezírku byť jen jeden stříbrňák, je jen otázkou času, kdy tam budou jen stříbrňáci.
                            Je to jako mor. Dávat si je úmyslně do jezírka nikomu nedoporučuji.
                            Toť vše.

                              NNachos - Profil | Út 5.5.2015 14:00:09

                              jaroslavstehlikst >> tak jinak , nachytej si kapry a líny a odnes si je do rybníčku. Pak snad nebudeš spolupachatelem vyhubení Karase obecného a rozšiřování Karase stříbřitého i když si ho dáš do svého.

                                NJarda Š. - Profil | Út 5.5.2015 13:48:47

                                GRUPA >> Ano, ta rada by byla v pořádku v době, kdy se u nás ještě nerozšířil nepůvodní invazivní karas stříbřitý a vyskytoval se pouze karas obecný. Kdyby náhodou narazil na lokalitu, kde se ještě vyskytuje karas obecný, byla by velká škoda ho odtud odnášet, a rozšiřovat karase stříbřitého ještě záměrně, by také bylo velmi špatně. Rozšiřování karase stříbřitého je u nás hlavní příčinou vymírání karase obecného.

                                  NGRUPA - Profil | Út 5.5.2015 13:37:06

                                  Radu typu "karásek", neber ve vlastním zájmu vůbec v potaz.

                                    NNachos - Profil | Út 5.5.2015 10:25:24

                                    jaroslavstehlikst >> Ouklej je ryba říční a do rybníčku nepatří. Chyť si malé karásky ,ty ti v rybníčku bez problému vydrží

                                      NJarda Š. - Profil | Út 5.5.2015 9:15:07

                                      jaroslavstehlikst >> Na upozornění kolegy "Anýzáka" připomínám, že lovit čeřínkem je povoleno jen v době lovu dravců, tedy od 16. června do konce roku. V revírech MRS je lov čeřínkem povolen až od 15ti let, v revírech ČRS všem držitelům povolenek.Při lovu čeřínkem nesmí mít rybář současně nastražený prut.

                                        Njaroslavstehlikst - Profil | Út 5.5.2015 6:50:22

                                        Jarda Š. >> no není to jezírko ale spíš rybníček a oukleje nechytám do čeřenu ale na bič.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák