Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NHitroad - Profil | St 22.4.2015 17:37:25

Zdravím rybáři. Potřeboval bych od vás pár rad a pomoc.
Dřív jsem bydlel v Moravském kraji, kde jsme neměli velké, ani hojné řeky a velké přehrady. Největší přehrada na kterou jsem chodil, byly 2Ha. Teď už tam ale nebydlím, a bydlím v Jablonci Nad Nisou, no a mám takový problém. Začal jsem na bývalém stanovišti vláčet a učit se, jenže tady není skoro žádná řeka a já nebudu jezdit 6 km., mimo Jablonec. Proto se vás chci zeptat, jelikož zde máme obrovskou přehradu Mšeno. Kdo bude vědět, jsou v ní okouni ?
Jak vláčet na takové přehradě ?
Bude mi stačit prut 2,4m 5-20g ?

    NJarda Š. - Profil | Po 20.4.2015 16:16:00

    tom_novak >> Pelety se dají házet kobrou i raketou, pochopitelně na větší je lepší kobra, na menší raketa. Při házení kobrou sice mají větší rozptyl a létají o něco méně, než boilies, ale dá se.

      Ntom_novak - Profil | Po 20.4.2015 14:55:54

      Ahoj dají se pelety házet kobrou??

        Ntom_novak - Profil | Po 20.4.2015 14:54:47

        Dají se pelety házet krmicí raketou?

          NNachos - Profil | Po 20.4.2015 8:13:04

          tom_novak >> pří závodu bych spíš vsázel na pelety než na boilies

            Nbajox - Profil | So 18.4.2015 19:46:14

            Ondra.P. >> Musíš mít buď kroužek, nebo křížek..... pokud ryby nebereš a chceš vláčet, nebo mušit sedm dní v týdnu datum škrtej a porybnému řekni, že chytáš třeba tlouště na SM je to možné.... já to tak dělám a nejsem sám

              NDr. Greenthumb - Profil | So 18.4.2015 16:12:15

              tom_novak >> tak to nevím, ale určitě na jeho stránkách v diskusi ti rád odpoví i na FB. Ptám se furt:-) Ale co tak čtu v tak teď hodně Banán a Játra vanilka. Však podívej na jeho stránky je tam plno rad:-)

                Ntimb - Profil | So 18.4.2015 12:44:50

                Ondra.P. >> Je teda fakt, že je to napsaný jak u blbejch.
                Třeba u VČÚS je to jednodušší: Osoba provádějící lov smí na pstruhových rybářských revírech lovit ryby přívlačí nebo na umělou mušku nejvýše 3 dny v kalendářním týdnu. Před zahájením lovu přívlačí nebo na umělou mušku musí osoba provádějící lov datum lovu zakroužkovat.
                Řekl bych, že je to to samé ale MS ÚS zajímavě formulované.

                  NJarda Š. - Profil | So 18.4.2015 12:28:55

                  Ondra.P. >> V Moravskoslezském ÚS musíš v P revíru datum mít buď zakroužkováno (lov salmonidů) nebo křížem přeškrtnuto (lov ostatních ryb), nesmíš mít datum neoznačené. Mám za to, že s křížem přeškrtnutým datem vláčet nesmíš, ale nejsem si jist, snad se ozve někdo z Vašeho ÚS, kdo to ví s jistotou.

                    NOndra.P. - Profil | So 18.4.2015 12:19:32

                    timb >> když tomu co tam je napsané moc nerozumím,tak se raději zeptám,než abych byl potom bez not...

                      Ntimb - Profil | So 18.4.2015 11:54:22

                      Ondra.P. >> Doporučil bych, aby jsi si přečetl BPVRP na dáné revíry( ÚS). Tam to je určitě napsané, měl by jsi to znát a dodržovat. A ne se jen zbytečně ptát.

                        NOndra.P. - Profil | So 18.4.2015 11:43:37

                        Jarda Š. >> já tomu co tam píšou moc nerozumím,jinak mám povolenku pro severní moravu a slezko

                          NJarda Š. - Profil | So 18.4.2015 11:31:11

                          Ondra.P. >> Záleží na tom, kde chytáš, musíš se podívat do BP pro příslušný ÚS a revír (někde tak smíš chytat, někde musíš datum křížem přeškrtnout, pokud vláčíš a nechceš si ponechávat salmonidy, a někde můžeš vláčet jen se zakroužkovaným datem).

                            NOndra.P. - Profil | So 18.4.2015 11:20:21

                            můžu na pstruhovce vláčet a nemít zakroužkované datum?,ryby bych pouštěl..

                              Nladislavtikal - Profil | So 18.4.2015 10:45:00

                              diky všem zkusim to a ty silikonovy mam ale kdyz dam to ocko na haček tak uz me tri praskli a to sem se snazil to davat opatrnejší asi mam zrovna páteční vyrobu vše diky za odpovedi

                                NJarda Š. - Profil | Pá 17.4.2015 21:35:25

                                ladislavtikal >> Jak píše Plžík, na nástrahu pod háčkem je rozhodně lepší háček s očkem navázaný bezuzlově (http://www.mrk.cz/montaze.php?id=295 ), ale můžeš i použit např. tento uzel http://www.mrk.cz/montaze.php?id=1073 s tím, že konec nezastřihneš, ale uděláš na něm malou smyčku. viz též níže Sven

                                  Nsven - Profil | Pá 17.4.2015 21:27:25

                                  ladislavtikal >> na konci vlasce uvážeš malou smyčku /očko a pak na něj navážeš
                                  háček. To je všechno :-) Při troše cviku, bude smyčka přečnívat délku háčku, třeba jen o 1cm.
                                  Pokud by se Ti to nedařilo, jsou i jiné možnosti, např. silikonové kroužky s dírkou k navlečení na háček: http://www.shoprybar.cz/index.php?route=product/pro​duct&path=88&product_id=922

                                    NPlžík - Profil | Pá 17.4.2015 20:40:03

                                    ladislavtikal >> Kup jsi raději háčky s očkem, pokud tvé oblíbené tak vyrábí a navaž klasickým bezuzlovým vázáním a máš po problému.

                                      Nladislavtikal - Profil | Pá 17.4.2015 17:14:07

                                      zeptam se jak se udělá očko na klasicky háček s lopatkou abych mohl dat pod haček peletku nebo boilies díky

                                        NDr. Greenthumb - Profil | Pá 17.4.2015 15:53:41

                                        tom_novak >> určitě za mě cherry super krab a brusinka. Zalité s marmeládou. Je to top kapři chodí rovnou do kyble:-)

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák