Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Petr64 - Profil | Ne 29.3.2015 16:27:18

Dr. Greenthumb >> Já používám od AWA-SHIMA 41-2015.Budou podobný jako ty,o kterých píše Tom-75.

    molca - Profil | Čt 26.3.2015 20:38:33

    marmyš >> Však já se taky nehadam, určitě pro to má svoje důvody. Ale jak už jsem psal, ať si klidně každý chytá na co chce, pokud umíš rybu zdolat, jak se říká že si s rybou pohraješ, dá se ryba vytáhnout na jaký koliv háček. Také chodim na soukromé vody a tento jev sem nezaznamenal, každý z nás má ruky odlišné. Pokud budu rybu rvat, tak jí poškodím tlamu z každým hákem, ale to už si každý musí přebrat sam a přizpůsobit tomu techniku lovu, no nic tobě také přeji, ať ti to jezdí a pěkné úlovky. :-))

      Dr. Greenthumb - Profil | Čt 26.3.2015 19:54:41

      Díky všem za odpověď a rady. Mrknu na avizované háčky a otestuji.

        Tom-75 - Profil | Čt 26.3.2015 19:46:22

        Dr. Greenthumb >> Chytám na feeder a používám háčky Awa-shima 41-1095 v různých velikostech. Ten háček je před špičkou trochu zploštělý a masňáci na něm drží dobře. Větší ryby mají tuhší huby a háčky s protihrotem jsem míval někdy problém vytáhnout. Teď s tím nemám problém a ryby ani nepadají.
        Pokud bys chtěl ale chytat s nástrahou na vlasu, tak to si může pak ryba vycucnout i zapíchnutý háček, proto tanhle způsob s těmito háčky nepoužívám.

          marmyš - Profil | Čt 26.3.2015 18:53:17

          molca >> To že to někdo napíše neznamená,že se nemůže jednat o kravinu. Už vidím,jak se háček v hubě ryby pohybuje.

            molca - Profil | Čt 26.3.2015 18:44:33

            japu22 >> jj, však o nic nejde, já jsem se jen podělil o novej poznatek, na ktery jsem narazil jen tak náhodou, ať ti to jezdí :-))

              japu22 - Profil | Čt 26.3.2015 18:26:48

              molca >> ok, já jsem si u fidru nikdy nevšiml že by byla rybí huba od háčku bez protihrotu dobitá zdoláváním víc než od háčku s protihrotem nebo naopak. Háček bez protihrotu jde lépe z huby ven, většinou nemusím ani tahat rybu z vody a nikdy se nestane že se protihrot který kouká rybě z tlamky zachytí v podběráku. Z tohoto pro mne vyplývá ze háček bez protihrotu znamená pro rybu menší stres i riziko poškození. U kaprařiny s těžšími olovy a většími háčky to je možná jinak ale na kaprařinu nemám čas takže nevím.

                molca - Profil | Čt 26.3.2015 17:06:45

                Nachos >> tady je to vše nějak vysvětlené, není to z mojí hlavy,
                http://www.carpfishing.cz/clanky/rozhovor-ray-dale-​smith/
                Jinak at si každý chytá na co chce, jen jsem chtěl na tohle téma upozornit, ať vám to jezdí.

                  japu22 - Profil | Čt 26.3.2015 16:44:56

                  Dr. Greenthumb >> dělám to jako shu lin, používám hlavně háčky Ownwer pin hook a Iseama a protihrot zamáčknu peanem nebo kleštěmi. Že háčky bez protihrotu dělají větší paseku si nemyslím ale možná se pletu.

                    MartenBear - Profil | Čt 26.3.2015 16:10:28

                    Nachos >> Ty mi ctes myslenky...:-))

                      Nachos - Profil | Čt 26.3.2015 15:43:51

                      molca >> ahoj, prosím o vysvětlení proč dělají háčky bez protihrotu vetší paseku než s ním. díky :)

                        Shu-lin - Profil | Čt 26.3.2015 15:39:31

                        Dr. Greenthumb >> kup si Owner Pin Hook nebo jiný háčky vhodný na tvůj způsob lovu a v případě potřeby protihrot zamáčkni.

                          Čík - Profil | Čt 26.3.2015 15:35:45

                          Dr. Greenthumb >> Klidně vyzkoušej,ale pokud chytáš na kostňáky a žížaly,tak počítej s tím,že Ti nebudou na háčku držet.

                            molca - Profil | Čt 26.3.2015 15:18:46

                            Dr. Greenthumb >> hacky bez protihrotu dělají větší paseku jak s protihrotem, za mě určitě nebret.

                              Dr. Greenthumb - Profil | Čt 26.3.2015 14:42:03

                              Pánové letos chci zkusit bez protihrotu háčky na feeder. Pořadí někdo značku popřípadě skušenost.

                                salfi - Profil | St 25.3.2015 21:53:04

                                zlinak457 >> to se nediv, ze ti to takove male ryby nedoberou a nezaseknes. Kup si hacky velikosti 10-12. Uvidis ten rozdil v uspesnosti zaseku

                                  Jarda Š. - Profil | St 25.3.2015 16:23:27

                                  zlinak457 >> To je háček střední velikosti ze silného drátu, který se hodí zejména na kapra, na chytání bílé ryby si kup háčky podstatně menší a ze slabšího drátu.

                                    zlinak457 - Profil | St 25.3.2015 16:17:15

                                    Takhle?

                                      Foxíík - Profil | Út 24.3.2015 18:24:19

                                      zlinak457 >> Na bílý červy vem háček ze slabšího drátku a velikost? Těžko říct, z tý fotky nejde poznat jak přesně je velkej :)

                                        Čík - Profil | Út 24.3.2015 17:37:17

                                        zlinak457 >> Musíš položit háček třeba na pravítko,jinak Ti z této fotky nikdo neporadí.Jinak se mi na kostňáky zdá hodně silný.Nebo myslíš červem žížalu?

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák