Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nmolca - Profil | Út 24.3.2015 14:01:15

zlinak457 >> chtělo by to něčím porovnat, třeba krabičkou od sirek, těžko soudit podle fotky jak je háček veliký.

    NJarda Š. - Profil | Út 24.3.2015 8:03:23

    Jurij >> Na hnojáka (není-li přerostlý) desítka stačí, na rousňáka je ta šestka minimum (ten ale není vhodný na menší ryby, protože ho obvykle jen popotahují a případné pokusy o zásek jdou do prázdna).

      Nzlinak457 - Profil | Út 24.3.2015 8:02:27

      Je dostačující?

        NJurij - Profil | Út 24.3.2015 7:08:43

        zlinak457 >> zalezi o jake cervu mluvis jestli rousnak nebo hnojak,tak 6 je akorat na rousnici davam i vetsi,kluci tu nejspis mluvi o masnych cervech,kadyz sme byli kluci tak na dyji u rakouska sme prevazne chytali na rousnice uhore a jezdiky.

          Njambo - Profil | Po 23.3.2015 19:52:05

          Nachos >> podle narození není ani to děcko,takže .... ?

            NNachos - Profil | Po 23.3.2015 19:43:02

            jambo >> podle toho co tu píše a na co se ptá tak je to malé děcko :)

              Njambo - Profil | Po 23.3.2015 19:28:34

              zlinak457 >> Kolego dej si do pořádku kartu :-)) nebo jsi děláš jen tak pr..l ?

                NJarda Š. - Profil | Po 23.3.2015 18:37:44

                zlinak457 >> Na červy je šestka už dost velká (když se nehodláš zaměřit jen na větší ryby), doporučil bych tak desítku (ovšem záleží na typu, stejné číslo u různých typů se může velikostí dost lišit).

                  Nsalfi - Profil | Po 23.3.2015 18:35:41

                  zlinak457 >> 2-3 cerviky na hacek 10-14. Navazec z 0,12-0,14

                    Nzlinak457 - Profil | Po 23.3.2015 17:42:39

                    Jaky háček mám používat na lov na těžko s cěrvem dávám háček velikost 6. A většinu záběr nezaseknu chytám na ňe ryby 20cm-40cm Děkuji.

                      NUnkas - Profil | Po 23.3.2015 12:13:32

                      Tak feeder se k nám dostal až někdy v devadesátých letech a normální položená je u nás normálně odjakživa. :-)

                        NCarp man CZ - Profil | Ne 22.3.2015 17:46:06

                        zlinak457 >> áááááááááááááááááááááách jo... vždyť je to úplně normální... na položenou se dá chtat ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚPLNĚ NA VŠECHNO co napíchneš na háček ;)

                          NCarp man CZ - Profil | Ne 22.3.2015 17:44:12

                          zlinak457 >> A na to se jako ptá ,,duch z budoucnosti?!'' Vždyť je to úplně normální... Achjo... : /

                            NMiPo - Profil | Ne 22.3.2015 16:03:23

                            zlinak457 >> až se za 6 let narodíš tak se tomu nebudeš divit a přijde ti to.normální

                              Nzlinak457 - Profil | Ne 22.3.2015 15:11:22

                              Chytali jste někdy na položenou s červy né na feeder ale na normální položenou zkusil sem to a příjemně překvapen o kounek a perlin30cm Děkuji.

                                NJarda Š. - Profil | Pá 20.3.2015 20:31:21

                                Pvl >> Předpokládám, že vybírá mezi pruty, které má, ne že hodlá prut kupovat.

                                  NPvl - Profil | Pá 20.3.2015 19:31:03

                                  zlinak457 >> /// 17:51:07 /// Víš proč jsem ti to psal ?? Nevím jak dlouho budeš chtít chytat na té vodě ?? V případě, že se rozhodneš chodit chytat někam jinam --může se stát ,že bude i třeba nahazovat dál budeš kupovat delší prut . To znamená ,že když koupíš teď krátký a pak budeš kupovat delší zaplatíš dva pruty . Takhle by jsi zaplatil jen jeden . To by bylo asi vše

                                    NJarda Š. - Profil | Pá 20.3.2015 18:29:29

                                    zlinak457 >> Jestli nepůjde o chytání v hluboké proudné vodě, vzal bych ten jemnější z nich a použil malé olůvko (tak 5 - 10 g).

                                      Nzlinak457 - Profil | Pá 20.3.2015 18:19:22

                                      Budu chytat okouna plotice a cejna na položenou jaky bude lepší prut budu chytat na 12m od břehu 190cm nebo 330cm?

                                        NPvl - Profil | Pá 20.3.2015 17:51:07

                                        zlinak457 >> S delším prutem na kratší vzdálenost hodíš . S kratkým prutem na delší vzdálenost nehodíš . To se týká stojaté vody . Na "zarostlou " řeku bude lepší krátší prut ,nahodíš s ním i z pod stromů .

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák