Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Jarda Š. - Profil | Pá 20.3.2015 16:03:01

zlinak457 >> Při chytání okounů na délce prutu příliš nezáleží. Na krátkou vzdálenost (tak do 15 m) můžeš klidně použít 190 cm, na delší vzdálenost bude lepší 330 cm. Ale, když se chceš zaměřit na chytání okounů, bývá lepší chytat na plavanou než na těžko. Okouni se u dna zdržují jen někdy, často bývají ve sloupci.

    zlinak457 - Profil | Pá 20.3.2015 14:36:55

    Jaky prut na okouna na položenou 190cm 330cm děkuji

      Bušák - Profil | Pá 20.3.2015 11:07:38

      Nickyr >> v tuhle dobu za mě měkej rohlíček a pak bílej červík

        salfi - Profil | Út 17.3.2015 20:47:07

        Nickyr >> parenej rohlik je top nastraha nez se otepli.

          Foxíík - Profil | Út 17.3.2015 19:32:52

          Nickyr >> Rohlík, červy, hnojáci, bonduelka... Já takhle z jara nejradši chytám na rohlík :)

            Nickyr - Profil | Út 17.3.2015 17:48:18

            Ahoj chci se zeptat jaká nástraha na plavanou je v tuhle dobu nejlepší? díky

              Rybář Hubert - Profil | St 11.3.2015 18:03:54

              Lovec Jouza >> Lovec Fišma - 11.3.2015 15:44:55 >> klasický plavačkový match prut bude mít tak 3,9m a 5-20g. S tím si skvěle zachytáš plotice, cejny i kapry. Když přejdu první tři roky, kdy jsem jako děcko chytal s dvoumetrovým teleskopem, tak Plavačkový skok pro mě byl čtyřmetrový teleskop do 30g, na řeku bolo 5m. Nevýhoda bolonésky ale je, že nesmí navohnout, pak se ti lepí vlasec na blank a daleko nehodíš. To u matchky s mnoha očky nehrozí. Dneska pokud nezávodíš, tak mezi matchkou za 1200 nebo 3000 rozdíl nepoznáš. Sám s naprostou spokojeností mám jak match prut za 1500, tak 2500 už 10 let.

                hraji - Profil | St 11.3.2015 17:04:15

                Lovec Jouza >> Lovec Fišma - 11.3.2015 15:44:55 >> no podle toho, co s ním potřebuje nahazovat, běžně je to do 20 gramů, ale existují i pruty na plavanou do 30 gramů, 40 i 60 gramů

                  Jarda Š. - Profil | St 11.3.2015 16:59:10

                  Lovec Jouza >> Lovec Fišma - 11.3.2015 15:44:55 >> Záleží na tom, jestli ho chceš primárně na dravce, na kapry nebo na bílou rybu a na jaké vodě s ním převážně hodláš chytat. Na sumce se používají na plavanou pruty s vrhací zátěží 200 g nebo víc, naproti tomu k jemnému lovu bílých ryb na kratší vzdálenost není potřeba víc jak 15 g.

                    Lovec Fišma - Profil | St 11.3.2015 15:44:55

                    Zdar , chtěl bych se zeptat kolik by měl mít plavčkovej prut vrhací zátěž ???

                      Martin M. - Profil | Út 10.3.2015 16:36:13

                      Jarda Š. >> letos jsou zmeny - vsichni zavodnici se musi elektronicky registrovat na webu CRS - je tam k tomu online formular. Neni to nahrada soucasnych registraci, ale paralelni registrace kvuli jinym ucelum (viz nize). Pro jake zavody jednotlivych rybolovnych technik to bude vyzadovano, to si ted netroufam tvrdit.

                      "Odesláním tohoto dotazníku souhlasím se zpracováním svých osobních údajů Českým rybářským svazem k účelu a v rozsahu nezbytném pro vedení jednotné databáze sportovců, včetně jejich předání poskytovateli státní dotace MŠMT a Českému olympijskému výboru. Souhlasím také se zveřejněním svého jména, příjmení, roku narození, čísla registrace, názvu týmu a příslušného územního svazu v žebříčku závodníků umístěném na webu ČRS."

                        Jarda Š. - Profil | Út 10.3.2015 10:50:15

                        Moppy >> Jen bych doplnil Martina M.: V termínových kalendářích zveřejněných na webu ČRS jsou závody, na které nepotřebuješ registraci závodníka, označeny jako náborové. Tuzemské závody, které nejsou v termínových kalendářích ČRS pro jednotlivé disciplíny, jsou neoficiální a řídí se pouze podmínkami, které stanoví pořadatel. K registraci a vystavení průkazu závodníka stačí podat přihlášku na závodní úsek ČRS a zaplatit poplatek.

                          Martin M. - Profil | Út 10.3.2015 8:02:52

                          Moppy >> je mnoho ruznych zavodu. Na klasicke "gulasovky" potrebujes jen povolenku a RL, nekdy ani to ne. Na zavody "LRU" vypsane na stranakch CRS potrebujes vetsinou tzv. "registraci zavodnika", ale take to neni vzdy pravidlem. Napis, o jaky zavod se jedna a jestli to je treba plavana, feeder, privlac, muska nebo kaprarina nebo si (na gulasovkach) muzes vybrat sam jak budes chytat.

                            Moppy - Profil | Út 10.3.2015 7:17:38

                            Ahoj, rychlý dotaz - poprvé chci letos zkusit rybářské závody. Je potřeba před tím mít nějakou zvláštní atestaci resp. splnění nějakých pravidel od CRS, anebo stačí jen platná povolenka a splnění podmínek závodu, které udává pořadatel?

                              korpss - Profil | St 4.3.2015 15:49:25

                              Bobajz >> Dík pane za pomoc, mě se jedná o XTR sada 3+1. Nikde ji nemohu sehnat, ale vím že ji nabízeli i jiné firmy pod jiným názvem, ale už si nepamatuji které to byly

                                brach - Profil | Út 3.3.2015 20:55:16

                                korpss >>
                                V seznamu.cz si zadej do Vyhledat - hlásiče VIMARCO...

                                  korpss - Profil | Út 3.3.2015 19:09:35

                                  Chlapi prosím vás, kde se dají sehnat hlásiče s připoslechem VIMARCO, díval jsem se na stránky j-f-t. cz a už je nemá v nabídce. Když jsem mu volal řekl mi že už je neprodává. Někde jsem viděl ty samé ale pod jinou značkou, poraďte mi prosím, budu rád za každou radu popřípadě každý odkaz.

                                    Radunak - Profil | Ne 1.3.2015 11:24:27

                                    jirisyky >> dík. Proto jsem se ptal tady,protože x lidí řekne,uč se ve vaně a x lidí řekne vlitni rovnou na řeku. Už jsem dostal od sucaru i SZ a tam mi to bylo vysvětleno.

                                      jirisyky - Profil | Ne 1.3.2015 9:49:44

                                      Radunak >> sám to jsem to nezkoušel, ale ve vaně by mě to nenapadlo. Něco se naučím ve vaně, natěšeně vyjedu na vodu a ejhle, dělám to blbě, sumce nezvedám. Uč se rovnou na řece

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák