Nádobíčko - pruty - dělené - muškařské

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: Flawless - Najít v Katalogu
Firma: Diamondback, Cena: 5400 Kč, Známka: 2
Popis: 8,6", aftma 4, lehce pod 100g hmotnost, 4-dílný, fast akce
Hodnocení: Proutek původem z Anglie. Velmi lehký, rychlý a silný. Používám ho s 4DT šňůrou a navijákem Lamson Radius 1,5. Mušky se s ním dají prezentovat opravdu jemně. Používám ho převážně na klasickou mokrou mušku nebo sušení. Zvládá ale i menší streamery. S trochou trpělivsoti se s ním dá uvodit i kapr 50cm =) Opravdu povedený proutek za rozumný peníze.

fajanek®, Po 29.9.2014 18:15:13 - doplnit hodnocení výrobku

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Z-Axis 10ft. AFTMA 7 - Najít v Katalogu
Firma: Sage, Cena: Kč, Známka: 1
Popis:
Hodnocení: Prut určený na streamerování a lov větších lososovitých ryb jako mořský pstruh a losos. Mám ho asi 3 roky a jsem velmi spokojen. Silný, výkonný lehký. Používám ho občas i na mořský rybolov na mořské okouny, v budoucnu ho plánuji použít na štiky.

Tukan®, St 16.7.2014 23:04:50 - doplnit hodnocení výrobku

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: Cormoran FLYCOR MR - Najít v Katalogu
Firma: Cormoran , Cena: 1640-2055 kč Kč, Známka: 1
Popis: -Blank: Vysocemodulované uhlíkové vlákno -Očka: SIC -Sedlo pro naviják: Kov -Barva: Černá Vyráběn v pěti variantách: Délka: 244 cm,váha 90 g,2 díly,transp délka 122 cm,AFTM 4-5 1755 kč 259 cm 100 g 2 díly 132 cm 5-6 1855 kč 274 cm 110 g 2 díly 139 cm 4-6 1955 kč 274 cm 110 g 3 díly 95 cm 4-5 1955 kč 274 cm 125 g 3 díly 95 cm 6-7 2055 kč
Hodnocení: Výborný,kvalitní muškařský prut,za dobrou cenu!Je velmi lehký a vyvážený,mám ho s navijákem Cormoran Flycor SR 46 je přesně vyvážený.Výborná akce prutu,krásně se s ním nahazuje,velmi kvalitní korková rukojeť,nerezové sedlo navijáku,vše je krásně vzhledově zpracováno.Akorát je dodáván jen v látkovém obalu,mohl by být tubus. Jsem s ním velmi spokojený,je to takový univerzální prut,ještě bych dodal že by se měl dávat pozor na povrch rychle se škrábe tak ho nepokládat na hrany kamenů atd.Ke koupi: http://splavek.cz/shop.php?zobrazit=hlasovani&zbozi=454&body=1#hlas a taky na www.tropicliberec.cz Tento prut mám a učím se s ním mohl bych jen doporučit,ale najdou se i lepší pruty není ze všech ten nej :).

P.R.E.D.A.T.O.R®, Ne 21.8.2011 14:16:49 - doplnit hodnocení výrobku

super prútik mám ho a som s ním spokojný a s tým že sa najdu lepšie prúty suhlasim ale tento prútik pre nie moc náročných uplne stačí :) odporúčam

karim benzema®, Ne 9.10.2011 17:19:13, Známka: 2

spokojný som s muškárkou je to super udica používam už 3 roky :) spokojne

ŠAJBAN®, Pá 30.8.2013 20:07:31, Známka: 2

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Afinity X - Najít v Katalogu
Firma: CTS , Cena: 8200 Kč, Známka: 1
Popis: Jedná se o Novozélandský blank postavený na objednávku,délka je 10stop,aftma 2,barva deep blue
Hodnocení: Nechal jsem si postavit od Martina Pařízka prut podle svých představ a podle doporučení známého stavěče prutů.Púvodně byla u výrobce objednána barva deep blue,ale nakonec z toho vyšla o něco malinko tmavší,ale stále krásná.Prut je úžasně lehoučký,už se těším až ho vezmu na ryb.Rukojet prutu je typ cigar,udělaná do špičky s krásným tmavým dřevem jako přechod na blank.Ze steného dřeva je i sedlo navijáku,takže spolu krásně ladí.Korek je nádherně zbroušený a doufám že bude i trvanlivý.Co se týká práce pana Pařízka,je to perfektně odvedená práce,které se nedá nic vytknout.Prostě SUPER!!! Martině děkuju moc.

Pavel9999®, Po 18.2.2013 20:36:50 - doplnit hodnocení výrobku

Hele chlapče, já chápu tvoje nadšení, mám ten prut od konce srpna, akorát o číslo větší ráži, minimálně 20 vycházek sem s ním udělal, přesto si myslím, že na recenzi to ještě není dostatečně dlouhá doba.

rarach®, Po 18.2.2013 21:01:51, Známka: 1

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: Sage Z-Axis 690 a 690-4B - Najít v Katalogu
Firma: Sage, Cena: Kč, Známka: 2
Popis: 690 Axis-dvoudíl,tovární produkce 690Axis-čtyřdíl,postavil M.Pařízek
Hodnocení: Továrnímu dvoudílnému modelu nelze vytknout vůbec nic!-Je krásně zpracovaný a pro mé potřeby bych skoro řekl až dokonalý:-) Čtyřdílné provedení prutu se chová téměř stejně jako dvoudíl(možná je o malinko měkčí) ale rozdíl v akci je vskutku tak minimální,že nemá cenu se tím nějak vážněji zaobírat!Přepravní délka je samozřejmě předností.Přesto bych prutu vytknul to,že se mírně povoluje ve spojkách a je třeba ho trochu kontrolovat.Martinovo vyvázání je skvělé-naprosto přesně posazená očka/decentní zdobení,perfektní lak! a fakt krásnej korek,což je patrné z fotky.Co všechno se s těmito mušáky dá u vody dělat zde rozepisovat nebudu,protože všichni víme,že prut 9stop aftm5/6 je pro chytání pstruhů velmi univerzalní:-)

sage®, Pá 14.12.2012 21:02:31 - doplnit hodnocení výrobku

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: ESN 2100-4 - Najít v Katalogu
Firma: Sage, Cena: Blank 350$ , prut 700$ Kč, Známka: 1
Popis: http://www.sageflyfish.com/fly-rods/specialty/esn/ Délka 10 stop, AFTMA 2, 4 díly. Custom provedení - stavěč Martin Pařízek (Řízek 28,73)
Hodnocení: Nymfový speciál, nejlehčí řada ze série ESN.Prut je označen AFTMA 2 - šňůra 2wt na prutu moc nesedí, ale prut není primárně určený na daleké házení.Prut má velmi jemnou špičku, na které jsou cítit i opatrné záběry, ale má dost tuhý spodek a rezervy na zdolávání větších ryb.Pořídil jsem ho primárně na francouzskou nymfu, na běžné "svazové" revíry kde plní svůj účel perfektně a ryby do 40-ti cm zdolává s přehledem a rychle.Otestoval jsem ho i na větších rybách, několik duháků 45-55cm na FC 0,18mm.Ryby se na takové náčiní v nepříliš proudné řece nechají zdolat poměrně rychle, ale jako primární prut bych si to na tak velké ryby nevzal. Práci jsem zadal kamarádovi Řízkovi a odvedl jí podle mých představ.Design prutu se nebude každému líbit, ale prut je jen a jen můj :-)

mdx®, Pá 13.7.2012 23:23:31 - doplnit hodnocení výrobku

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: Sage TCR 590-4 - Najít v Katalogu
Firma: SAGE, Cena: dohodou Kč, Známka: 1
Popis: Sage TCR 590-4 Délka 9 stop, 4 díly, barva cihlově červená, údajně na pětkovou lajnu, jednonožičková očka, bordo niť lehce doplněna modře metlalickým kroužkem, korek a sedlo dle nejlepšího svědomí rodbuildera Řízka.
Hodnocení: Podle recenzí a prospektů ultimátní rákoska, která má jen málo společného s prutem na chytání ryb a jen málokdo dokáže využit potenciál tohoto prutu. Recenze jsou recenze, každý vidí potenciál někde jinde, já chtěl jeden prut na který pokryje moje nároky na Ohřo-muškaření, měl jsem možnost vyzkoušet originál tovární prut kolegy D. Beka a prut mne naprosto uchvátil, takže bylo rozhodnuto. Tovární pruty až na vyjímky nekupuji, tak jsem stavbu zadal samozřejmě Řízkovi a dal mu čas na práci, výsledkem je parádní proutek, který jsem vlastně očekával. Je fakt, že jsem se ze začátku trochu pral s tím jakou F lajnu k němu pořídit, protože na rozdíl od továrního prutu ho mám osazen jednonožičk. očky, můj osobní pocit byl, že každá pětková lajna co jsem zkoušel na něm byla málo cejtit, takže nakonec jsem zvolil šestkovou lajnu WF lajnu. Tedy psát si každej může co chce, ale podle mne je to vlk v rouše beránčím, pětkovej prut kterému můžete naložit podle libosti i jigstreamry, se na rybě chová naprosto korektně a velmi spolehlivě reaguje na výpady ryby, prostě jeho na první potřes tyčkojidnost je tatam. V současnosti kdy jsou v muškaření trendy nynfovací techniky jsou již tyto pruty odsouvány na třetí až čtvrtou kolej, ovšem nám příznivcům klasického chytání na sucho, mokro a streamer poskytne ten největší komfort, pro svou použitelnost i v silném větru na větších tocích, jezerech či moři. Prut mám již několik sezon a je pro mne volbou č. 1, tento prut neháže sám a chce svoje tempo, je to prostě takovej svéráz, ale opravdu jen málo mu jde vytknout, snad by mohl mít trochu citlivější špičku, ale kdoví jak by pak fungoval jako celek..

rarach®, Pá 1.6.2012 22:11:46 - doplnit hodnocení výrobku

mam nástupce tcx(od matese nd/řízka/) měl jsem z něj strach ale jsem z něj nadšenej vytáhnu s ním v klidu cokoliv vypadá jako ryba...

u.x.a.®, Pá 1.6.2012 22:29:09, Známka: 1

pruty > dělené > muškařské
výrobek: VXP 490 - Najít v Katalogu
Firma: Sage, Cena: vlastní stavba asi 7000,- Kč, Známka: 1
Popis: Délka 2,70 m, AFTMA 4, váha 92 gramů. Barva blanku zelená. Korek a sedlo no name, očka Pacific Bay, niť Hedva Šumperk, lak Flexcoat :-((
Hodnocení: Koketování s myšlenkou postavit si vlastní prut jsem letošní zimu dotáhl úspěšně do konce. Když pominu začátečnické chyby při stavbě vyšel z mého snažení velice povedený prut. Recenze na Stránkách firmy Sage nelhaly. Velice univerzální prut s akcí fast se kterým odchytáte suchou, nymfu i lehší streamer.

kunnan®, Ne 13.5.2012 11:06:12 - doplnit hodnocení výrobku

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: NO. 1701 - Najít v Katalogu
Firma: Shakespeare, Cena: Kč, Známka: 2
Popis: Délka 245 cm, aftma 5 - 6, hmotnost 135g, solventní laminát, 8 tvrdochromových kvalitních oček, chromované díly spojky a ostatní kování, tmavě zelené sedlo navijáku na konci
Hodnocení: Je to ideální prut pro začátečníka, který chce ušetřit a kupovat po bazarech nebo z druhé ruky, nebo pro někoho, kdo chytá mezi větvemi stromů a podobně a bojí se, že si rozštípe svůj uhlíkáč. Na svojí dobu má celkem malou hmotnost, navíc naviják se dotahuje směrem ke konci prutu, takže je dál od rukojeti a tak i moderní lehčí navijáky jsou s prutem vyvážené. Prut má průsvitný laminátový blank s velice tenkou stěnou. Vypadá pořád krásně. Prut má střední akci, používal jsem šňůru DT 6 F, ale teď mám DT 5 F a je to tak lepší. Krásně se s ním chytá na suché mušky, který se daj přesně nahodit třeba i na větší vzdálenost tloušťovi před papuli :-) Na nymfu by se asi hodil o kousek delší. Je to můj prut číslo 1, i když bych si mohl pořídit uhlíkový, myslím si, že v nižší cenové hladině bych si nevybral lepší. Takže se ho vůbec nebojte, normálně s nim chytám třeba celý den a ruka moc nebolí. Když na něj narazíte někde v bazáči a nebude nějakej dodrbanej, tak si ho klidně vemte.

jarousinecicek, St 18.3.2009 9:49:49 - doplnit hodnocení výrobku

Tak jsem zjistil, že celkem v klidu háže i 4ku šňůru. Nevím, jestli je to celkovým vyžvejkáním za ta léta, nebo tím, že se od té doby zlepšily šňůry.

jarousinecicek, Ne 31.5.2009 22:56:49, Známka: 2

mal som ho v rukach a sice za tie roky stratil svoju richlost a poriadne zmekol ale furt sa s nim da zachitat chcel bi som ho mat v rukach ako novy nechitany prekonal bi asi vsetky novinky

jasommato®, Út 23.11.2010 11:57:57, Známka: 1

taky jdem ho léta měl, než přišly grafity, proti českejm tyčím ze Sony byl super, vzpomínám dodnes....ještě na něj pak dlouho chytal kamarád....

jehla®, Ne 27.3.2011 14:46:27, Známka: 3

Mal som ten prutik veľmi rad až dokial sa mi v kufri žigulaka neprevratil plný 20l kanister a ten chudak tam bol s nim ... verte ked som ten kufor otvori bolo mi do plaču cca 10 cm nad rukojetou bol v prdel...ly No mal svoj strop lipne cez 40 mu už dali pekne zabrať...

Jarin®, St 1.2.2012 14:35:26, Známka: 2

pruty > dělené > muškařské
výrobek: RS4 905-2 - Najít v Katalogu
Firma: Redington, Cena: 149 USD Kč, Známka: 2
Popis: Délka 9 stop, AFTMA 5, olivově zelený blank, rukojeť typ A - portugalský korek AAA, 2-díl, váha 3.46oz (97g), fast action, cordura tubus.
Hodnocení: Tento prut jsem koupil bez vyzkoušení, ale na zahračních webech jsem četl, že má dobré reference a když jsem ho viděl ve slevě, nemohl jsem odolat. Mám v oblibě dvoudíly, takže jsem se opět rozhodl pro dvoudíl a nelituji. Prut má pro mě příjemnou rychlou akci, ale při zdolávání skvěle pracuje a ryby z něj nepadají a i menší ryby jsou na něm skvěle cítit. Chytám s tím většinou nymfu a ve zbytku stoják a všude se osvědčil. Tento prut mne velice překvapil a má dle mého výborný poměr cena/výkon. Splnil naprosto všechny moje představy, navíc je lehký. Oznámkoval bych jej za 1, ale jsou lepší pruty.

xycht®, Ne 5.12.2010 8:15:27 - doplnit hodnocení výrobku

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Odyssey Fly - Najít v Katalogu
Firma: Shakespeare, Cena: 900-1300 Kč, Známka: 2
Popis: délka 2.55, Aftma 5-6, váha asi 125g, 3 díly, kovové sedlo navijáku, plátěný tříkomorový obal
Hodnocení: Poměrně známý prut, v nízké cenové kategorii, někdy prodávaný i v setu. V současnosti na internetu Hoby G, v Praze třeba U Zemana možná v Husitské. Vcelku relativně lehký, odolný prut, a nemusí se s ním člověk bát (i s ohledem na cenu) proto zacházet i hruběji. Možná bych ho pro začátek osadil těžší šnůrou, mohlo by se s ním líp házet, o to se raději ještě poraďte s někým zkušenějším, ale spíš se s tím netrapte. Celkově prut splnil co od něj bylo očekáváno, tj. prut do začátku který neodradí od muškaření, přitom za pár korun. Za 2 dávám jen proto, že nemám tolik zkušeností s jinými pruty, třeba mu v téhle cenové úrovni patří 1.

Charles B., Čt 25.9.2008 18:38:45 - doplnit hodnocení výrobku

Mám ho jako začátečník asi dva měsíce s pětkou šňůrou. Je lehký, dobře se mi s ním háže a rybu taky zdolává pěkně. Nemám co vytknout (jako začátečník) :]

rou7®, Pá 26.9.2008 7:31:34, Známka: 1

Mám ho 3/4 roku, za ty peníze je to přesně to, co jsem potřeboval na svoje běhání, klouzání a padání na jizerskohorských tocích, kde je víc balvanů než vody. Používám na něm šňůru Rio Grand od Barona, která ovšem zdvojnásobuje cenu setu, ale zase se s tím dá i házet. Na blbnutí a učení s krátkou nymfou a pouštění goldů do tůněk o 1m2 mi pak stačí šňůra co byla u setu. Designově za 5 ale funčně OK, splnil to co jsem od něj chtěl. Na frajeření mám jiný zálusk na něco lepšího, ale o tenhle prut se člověk aspoň nemusí bát.

Mikulas®, Pá 26.9.2008 10:57:07, Známka: 2

Doplním, že se s tím prutem dá chytat relativně v pohodě na suchou mušku i dlouhou nymfu. Nejčastěji používaný je 0.12 koncový stroft, který "přes prut" lze utrhnout vyloženě nešikovností. Dá se použít i 0.10 a 0.08 vlasec, to je třeba už být více opatrný. Na prutě jsou cítit i malé ryby kolem 10cm. Lze i stýmrovat s průměrně těžkými strýmry, jde to hůř, logicky, chtělo by to delší prut a více Aftma. Za ty prachy hodnotím design za 2. Pro zpestření, jako tak trochu starožitník, jsem zalistoval v katalogu Shakespeare rok 1983, kde je jako top muškařský prut firmy uváděn prut Sigma Supra. Parametry: 2.40m, 2 díly, aftma 5-6, váha 90 g (!) nebo: 2.55m, 2 díly, aftma 6-7, váha 95g, materiál kompozit kohlefaser/glasfiber. Každý za 169 DM. Prut vypadá nádherně. S tím bych to chtěl zkusit.

Charles B., Po 29.9.2008 18:40:00, Známka: 2

Měl jsem to štěstí zkusit si s ním zaházet na louce s pětkou šňůrou - kamarád ho má ve dvoudílném provedení. Došel jsem k závěru, že by na něm byla asi opravdu lepší 6ka šňůra.

jarousinecicek, Pá 16.10.2009 21:06:53, Známka: 2

Prut vlastním 4 rokem, sučil jsem s ním, chytam mokrou, krátkou i francouze, pro mě přijemná záležitost, kolikrát ho vezmu k vodě ještě dnes. Je to můj první mušák a rozhodně zůstane stále v mojí výzbroji.

Mates PB®, Út 19.10.2010 13:00:25, Známka: 2

Za tu cenu pro začátečníky slušný, dále použitelný možná jako rezervní ...

iwanhoe®, St 20.10.2010 14:39:44, Známka: 3

á mám tehle proutek Prut Shakespeare Odyssey Fly 2,55m 5/6 a sem s ním spokojenej je to muj první mušák a chodím s ním převážně malý toky občas i Jizeru prostě pstruhovky a můžu říct že za ty prachy je v pohodě mám ho tři sezony schytal už nezpočet ran zatíženejma mouchama jak to bývá při začátcích a fachčí dál očka po 4-řech sezonach taky v pohodě dá se s ním i házet ne buhví jak ale dá a na to obouchání je ok to výkon poměr cena ok pokud mám za sebe říct tak sem s tím prutem za tu cenu spokojen1

TREEMAN®, Pá 29.10.2010 12:00:58, Známka: 2

pruty > dělené > muškařské
výrobek: XP 9003 - Najít v Katalogu
Firma: Hends, Cena: 5990,- Kč, Známka: 2
Popis: XP 9003 - 275 cm, 4-díl, Aftma 3,hmotnost nízká - pouhých 75 gramů
Hodnocení: Jsem sice začátečník, je to můj třetí proutek a první ve vyšší cenové kategorii. Moje očekávání splnil na 110% Je to povedený proutek, jemný a citlivý.Je na něm krásně cítit každá rybka, diky nízké hmotnosti jej skoro v ruce ani necítím.. Za dvě dávám jen proto, že nemám přílis s čím porovnávat.

Fly-boy :), Út 19.10.2010 13:52:57 - doplnit hodnocení výrobku

Ten prut si dvojku nezaslouzi.

mildas - Quinn®, Út 19.10.2010 18:17:18, Známka: 1

Tenhle jsem měl možnost zkusit, je vynikající.

Marcel®, St 20.10.2010 13:55:18, Známka: 1

Špatně jsem četl a hodnotil prut, který jsem nikdy neměl v ruce. (to sice na mrku většinou nevadí, ale mně jo) Desetistopa by u mě byla za 1, u tohoto tedy nevím zhola nic.

mildas - Quinn®, St 20.10.2010 23:38:05, Známka: 3

náhledpruty > dělené > muškařské
výrobek: Hammer of the gods. - Najít v Katalogu
Firma: Green Stream #4 10 ft , Cena: 5000 Kč, Známka: 1
Popis:
Hodnocení: Letos v létě jsem si začal pohrávat s myšlenou, že už nadešel čas, abych si nechal postavit prut od nějakého věhlasného rodbuildera. Netrvalo dlouho a na jednom pražském mrkpivu jsem se seznámil s jedním milým chlapíkem o kterém se říká, že už staví pruty nějaký pátek a jeho práce je dobře provedená. Onen milý chlapík je Martin Pařízek, známý ve virtuálním světě jako Řízek, kterého má každý rád. Slovo dalo slovo a do ruky se mi dostalo hned několik prutů, které by mohli přicházet v úvahu na objednání. Znalecky jsme s nimi potřpávali na náměstí I.P.Pavlova a já měl ihned favorita. Požadavek byl na 10 ft dlouhou #4 (bo 3 je do …… málo – mildas copyright) s pevnou páteří, aby byla rychlá, přesná, ale zároveň lehká a příjemná. Jelikož nejsem z rodu Onasisů moje volba padla právě na výše zmiňovaný Green Steem. Objednal jsem tedy, zaplatil zálohy na materiál a po menších peripetiích s dodavatelem komponentů stanul na břehu jednoho retušovaného revíru. Maje sebou zkušeného guida, byl jsem naveden na místo výskytu ryb 50+ aby se vědělo, co kladivo dokáže. Pak už vše bylo jen otázkou okamžiku, správně zvolená nymfa tajného vzoru prolétla vzduchem a zanořila se do vln chladné průzračné vody, jednou, dvakrát………hody krásně přesné tam kam hlava a ruka chtěla, prut krásně pracoval, pocitově to bylo vlastně takové milování s krásnou holkou, ovšem zatím šlo jen o předehru jak jí všichni známe, lehounký petting a sem tam lehké dráždění. V tom přišel záběr a dva kopance do prutu, zatím bylo vše stále v mých rukách a prut se jevil stále velmi spolehlivě. Najednou se roztočil reel do neuvěřitelných otáček a já začal pociťovat velké vzrušení a lehkou erekci. Ryba si vzala asi 10m návazce a otočila se směrem ke mně, dovinul jsem a přišel druhý výpad, to už se mnou cloumala opravdová agonie z příjemného zdolávání. Pocítil jsem najednou sílu a jistotu, jakou mají jen zkušení kofři, přitáhl jsem diskovou brzdu a rybě nedal už ani centimetr. Dostat duháka v délce 50cm bylo dílem okamžiku a já byl na pokraji vyvrcholení….. To co jsem od prutu očekával splnil naprosto přesně, ba dokonce i předčil – erekce byla opravdu nefalšovaná. Ještě dodám, že jsem na prut nasadil normální lajnu Tight Line DT 3 a bravurně, opravdu bravurně s ní zasušil. Co dodat nakonec? Snad jen, že jsem konečně našel prut, který splňuje moje požadavky a který mi jistě bude dobrým přítelem a partnerem.

Mates PB®, St 20.10.2010 13:21:26 - doplnit hodnocení výrobku

Jedna se o blank Green Steem, Green Streem a nebo to bude Green Stream. Nebrat jako rýpání, jen chci vědět, jestli to není nějaký nový výrobek či se jedná o starou známou značku. Děkuji.

Pike, St 20.10.2010 13:39:42, Známka: 3

Ten blank je green lake:-) http://www.hobby-g.cz/301-Muskarina-Blanky-a-kompon​enty-na-stavbu-prutu/1692-Green-Lake-muskarsky-blan​k-10Ft-4.html?page=1&back=view ale prut maji znaceny Green Stream http://www.hobby-g.cz/39-Pruty-Muskarske/1572-Prut-​Green-Stream-10ft-4-3-05m-Exclusive.html?page=1&bac​k=view Omlouvám se to jsem opravdu pomotal.

Mates PB®, St 20.10.2010 13:51:36, Známka: 1

mdx®, St 20.10.2010 13:53:42, Známka: 1

Přestože nemám rád desetistopáky, tak tenhle se opravdu povedl.

xycht 27,09 KF®, St 20.10.2010 13:59:41, Známka: 1

Skvělý blank za levno a proutek z něj Geenů mám povícero, ale tenhle je jasně TOP mezi nimi spolu s dvojdílem Green Stream 8,6 stop ve trojce, ale ten už není a nebude k dostání - bohužel

iwanhoe®, St 20.10.2010 14:35:48, Známka: 1

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Partridge S - Najít v Katalogu
Firma: PARTRIDGE, Cena: 3200-kus Kč, Známka: 1
Popis: aftm6- 9,6stop-3dil-tubus aftm7 -9,6stop-3dil-tubus
Hodnocení: oba pruty mne velmi mile prekvapily jak kvalitou zpracovani,ktera je opravdu na velmi vysoke urovni,tak svoji akci.Zkousel jsem je na stojaku i na rece.Nejsou to zadne tvrde klacky-ba ani kravske ocasy.Jo- a nepadaj z nich ryby,coz povazuji za velike plus.6ka je skoro universalni a da se s ni celkem prijemne cely vecer susit-i kdyz tech 30cm navic je preci jen v ruce citit a -proto na reku volim radeji 9 stop.7ka je spis prut na streamer-6-10cm zonker je muj oblibenec pro tento skvely musak.Proste same superlativy-navic ta cena a OPRAVDU KRASNE ZPRACOVANI.Pruty byly ve vyprodeji cca pred 2 lety v HOBBY-G.

sage, So 2.10.2010 21:08:05 - doplnit hodnocení výrobku

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Opti Peak - Najít v Katalogu
Firma: Loop, Cena: 12.000 Kč, Známka: 1
Popis: Aftma 3, 11 stop, 4díl
Hodnocení: Po dlouhém a usilovném hledání a testování zřejmě finální vítěz mého soukromého konkurzu na nový "nymfák". Prut lze koupit ba dokonce zapůjčit u Monfish. Já tak udělal u kamaráda, který ho tam kupoval. Chytal jsem s ním 3 dny intenzivně na velké zahraniční řece. Reference na něj byly skvělé, ale hlavně od zaujatých lidí, tudíž jsem jim dával nevelkou váhu. Nelhaly. Prut se chová naprosto skvěle. I v této délce je příjemný do ruky, hází se správným návazcem naprosto přesně. Na první pohled vás překvapí na aftma 3 velmi bachratý blank ve spodní části. Oproti jiným je o dvě třetiny silnější. Na váze se však tato tloušťka nijak neprojeví a i po osmi hodinách těžkého nymfování nemusíte být Arnold, abyste mohli sníst večer polévku. Co je na tomto prutu skvělé, je nízká aftma (těžko říct, jak moc pravdivá, ale s trojkovou lajnou od jiného výrobce si opravdu rozumí) a neskutečný výkon. Otestoval jsem ho několika desítkami ryb, z nichž nejmenší měla cca 40 cm, největší cca 60 cm, všechny ve velmi dravé řece. Ryby jsem netrápil, zdolání i těch větších bylo dílem několika málo minut. Výrobce to o něm tvrdí a nelže. (http://www.looptackle.com/Shop/Rods/SingleHand-Rods/OPTi/OPTi-Peak) Při večerním sušení mě mile překvapila příjemnost házení a prut jsem měl v ruce jen jaksi mimochodem. Výborná, i když mnoha rybářům směšně připadající, věc jsou dovažovací kroužky, které jsou ukryty v malé kapsiče uvnitř obalu. Prut si tedy dovážíte dle navijáku, protože páka u takhle dlouhého kusu můžu být nepříjemně veliká. Do prutu se můžete opřít i s relativně tenkým vlascem, dovolí vám to a cítíte rezervu. Pro mě jednička s hvězdičkou.

mildas - Quinn®, So 31.7.2010 15:06:40 - doplnit hodnocení výrobku

lecram1®, St 29.9.2010 20:48:11, Známka: 1

pruty > dělené > muškařské
výrobek: SAGE TXL 2710-3 orig.prut - Najít v Katalogu
Firma: SAGE , Cena: novy cca 13000 Kč, Známka: 1
Popis: 2 line,7¨10¨stop,hlinikovy tubus
Hodnocení: Dokonale a nehmotne NIC,urcene k dokonale prezentaci na male vode.To vse splnuje na 110 procent a jeste neco navic.-mate jistotu,ze pro danou situaci mate ten nejlepsi prut jaky existuje.RADOST MUSKARIT. . .

sage, Po 27.9.2010 15:18:05 - doplnit hodnocení výrobku

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Orvis Streamline, 9.6", AFTMA 7 - Najít v Katalogu
Firma: Orvis, Cena: 3100 Kč, Známka: 2
Popis: Čtyřdílný muškařský prut, pěkný vzhled, lehký, rukojeť i ,,fighting butt" z krásného korku, 9.6", 7 line.
Hodnocení: Prut jsem si koupil ve Spinfly v Praze. Už když jsem ho vzal do ruky byl jsem překvapený, že na prut za 3 tácy je lehoučký. Vypadá podle mého vkusu tak jak má vypadat jezerní muškařák. Trochu zklamání nastalo u vody i když jsem nečekal nic extra rychlého a výkoného, přece jen to byl prut za pár kaček. Když fouká jemný vítr do zad dá se vyhodit bez problému celá šňůra, když je bezvětří dá se hodit tak 20 metrů, to je asi tak hranice na tento prut pokud není opravdu dobrý házeč. Když fouká vítr proti vám, je lepší prut odložit a vzít lepší:-) v mém případě Loomise:-) Hodnotím ho za 2, je to taková slabší 2, jsem zvyklý na výkonné pruty ale tento se myslím v této cenové relaci na velmi dobrém postu. Trochu jsem taky nespokojený se čtyřmi díly, občas se nějaký díl pootočí a čím víc je dílů tím je horší srovnat je všechny do stejné roviny. Ale to je jen a jen o zvyku. Mohl by být také trochu tvrdší, je to dost žvejka pokud do něj dáte intermídu nebo potápivku. Celkově bych řekl prut pro ne moc zkušené muškaře nebo naopak pro lidi kterým je jedno s čím hází.

info.musky®, So 3.10.2009 20:54:45 - doplnit hodnocení výrobku

Sice jinej kousek, ale stejné pocity, už je z něho ležák. Bude muzejní položkou.

vatta®, Ne 16.5.2010 20:12:19, Známka: 4

pruty > dělené > muškařské
výrobek: TCX 9'6" #6 - Najít v Katalogu
Firma: Sage, Cena: Kč, Známka: 1
Popis:
Hodnocení: Postavené z blanku Pánom Builderom Řízkom, poradil aj komponenty ktoré sú v súlade s charakterom prúta, prút postavený precizne, s citom pre detail. Týmto patrí Pánovi Řízkovi moja veľká vďaka. Prút je extrémne rýchly, podľa mňa stačí na akékoľvek naše jazero, je v ňom veľa sily, dá sa s ním hádzať ďaleko, ale pozor vytrestá za akúkoľvek chybu (musel som prispôsobiť načasovanie, hádzať dvojitým ťahom a pod.). Myslel som si že to bude len o rýchlom švihaní. Omyl, caster musí sledovať šnúru neustále a byť pripravený stále ktok popredu. Prút hádže aj do protivetra, trochu sa síce caster potrápi kým nemá 4-5m vonku, ale potom to ide, jediné čo pri hádzaní proti vetru kazí dojem je zaostávajúci nadväzec (to som ale včera hádzal proti vetru až mi bralo šiltovku). Chcem ale upozorniť potencionálnych kupcov, tento prút nie je RÝCHLY spôsob ako hádzať celú šnúru. Je treba všeobecne vedieť zádzať. A potom je to zážitok .....

chudas®, St 21.4.2010 13:03:13 - doplnit hodnocení výrobku

TCX 10' #7 si veľmi dobre zvážte či zoberiete, pretože je o poznanie ťažší ako 9'6" #6, ktorá úplne stačí na naše jazerá a samotná je ľahká.

chudas®, St 21.4.2010 13:06:25, Známka: 1

Mám od páně Řízka postaveného předchůdce, tedy TCR 590. Je to také kolík, jak říká můj kámoš pětkovej prut na osmičkovou lajnu, ale při zdolávaní ryby je to krásně citlivej proutek, ta proměna je až neskutečná, kdyby jsi tedy doplnil i o tuto část své hodnocení prutu, bo o šestce v salt provedení uvažuji.

rarach®, St 21.4.2010 16:55:37, Známka: 3

pruty > dělené > muškařské
výrobek: LOOP Goran Anderson Signature - Najít v Katalogu
Firma: LOOP, Cena: 400 £ Kč, Známka: 1
Popis: muškařský prut 4wt 9'4"
Hodnocení: Je to prut s průběžnou akcí, příjemou při zdolávání. Je trochu tvrdší prut, žádná žvejka. Mám ho už téměř celou sezónu a koupil jsem ho jako univerzální prut na Vltavu. Je naprosto úžasný na sucho a zvykl jsem si s ním chytat i s francouzským návazcem. Má za sebou už několik ryb 50+ a zvládl to bez jakýchkoli problémů.

Macosx®, Ne 4.10.2009 18:18:58 - doplnit hodnocení výrobku

Marcel®, Ne 4.4.2010 17:17:32, Známka: 1

pruty > dělené > muškařské
výrobek: Streamflex 10ft #3 - Najít v Katalogu
Firma: Greys, Cena: 6000 Kč, Známka: 2
Popis:
Hodnocení: Kúpil som si tento prút kvôli lovu na nymfu, na ktorú chytám 90% času. Je to môj prvý lepší prútik doteraz som chytal s prútmy v cenovej relacii do 2500Kč, čiže nemám s čím v podstate porovnávať Moje očakávania splnil ba až predčil. Je krásne jemný a perfektne na ňom cítiť ako nymfičky poskakujú po dne. Výpady rýb na ňom krásne cítiť v ruke a je ľahučký. Zvažoval som k nemu kúpiť menší navijačik, ale vzhľadom ku svojej dĺžke by nebol s ľahkým navijakom dobre vyvážený, mám na ňom byteľný starý balzer 5/6 navijak. Ruka ma nebolelí ani po celodenných rybačkách s vystretou rukou. Prút je štvordiel, túto jeho vlastnosť som využil len v zime keď sa dal pekne odložiť do skrine. Inak som ho skladal len na polovice lebo som lenivý.

kunna®, Ne 28.3.2010 20:31:23 - doplnit hodnocení výrobku