Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

dj.choze - Profil | Po 2.7.2012 17:23:47

chtel bych na muskareni neopreny nebo co se dnes pouziva abych vydrzel ve vode delsi dobu

Baron 007 MC - Profil | Po 2.7.2012 17:31:26

dj.choze - Profil | Po 2.7.2012 17:17:44

myslel jsem obleceni do vody

Baron 007 MC - Profil | Po 2.7.2012 17:20:34

Plavky?

Opalda - Profil | Po 2.7.2012 11:42:50

ahoj kluci poradte mi jestli bych mel poridit kratsi prut nebo ne.mam ron thompson 2,75m.chytam hlavne na malem potoku a je dost zarostlej a porad se muskama chytam o stromy.jsem amater,zacinam letos muskarit.bohuzel zadneho muskare neznam.naviak mam okumu a snuru neznam nazev.vse jsem dostal od svagra.Baron urcite vi a dobre poradi.dekuji...

welbin - Profil | Po 2.7.2012 11:55:05

Jest-li je to na malém potoku a máš krátký vláčák,dej na něj klidně lajnu,je to spíše o přehazování špičkou - valivé hody,na to není specielní mušák nezbytný

Baron 007 MC - Profil | Po 2.7.2012 12:11:11

Zdar,

To musis sam rozlousknout. Mel jsem v ruce i ctyr stopak. Zajimavy se mi jevil peti stopak.
Ale bezneji se da sehnat asi ten sedm a pul stopak.

Proc sam? Protoze na hodne zarostluch vodach se furt blbe hazi. A byl jsem mnohdy v situaci, kdy jsem si spis rikal zda nebude lepsi se priplizit a prostrcit dlouhy prut mezerou a spustit do vody.

Ale sedm a pul az osm stop jsou sikovne delky.

Kubič - Profil | Ne 1.7.2012 17:06:46

zdarec potřeboval bych poradit nějakou mouchu na kterou bych mohl chytit aji kapry na mimopstruhové vodě?

welbin - Profil | Ne 1.7.2012 17:12:24

velká patentka,anebo nymfy s příměsí červené až bordó,někdy pakomár -ale spíše u dna,
Anebo je nakrm chlebovými kostičkami,udělej si z molitanu "chlebovku",pak se chytá na suchou lajnu a na "mlaskačku",na MP není vnadit zakázané
Tam moucha se nejlépe váže z houby na auta - té porezní a musíš jí dát/hotovou "mušku" do pytlíku s namočenými drobty chleba.Návody na chlebovku jsou na Muškaření až až,ale já nevím kde.

Baron 007 MC - Profil | Ne 1.7.2012 18:10:26

Ja bych tam jebnul slavistu.

Krovo - Profil | Čt 28.6.2012 21:33:14

Zdravim. Ked naviažem sucheho RED TAG hned sa mi potopí čo robim zle? Može byt moc materialu?

Palo H - Profil | Pá 29.6.2012 4:02:02

Príčin môže byť viacero. Veľa materiálu, alebo nesprávny materiál, alebo nevhodný hák - príliš ťažký. Skús odfotiť svoju mušku a budeme lepšie vedieť posúdiť.

welbin - Profil | Pá 29.6.2012 6:04:51

Mastíš ji?,pokud ne udělej tp,anebo po navázání redtágů je nech impregnovat ve Water shade,ale musí tam být 24 hodin a 24 hodin schnout.
Klasika: červený tipdle velikosti tělíčko páv/u maeších bažant/,grizzly srpek nožičky/ u kohouta ze dvorku můžou být i dva by měla takto ošetřena plavat bezva

MB2 - Profil | Čt 28.6.2012 16:22:23

Moje otázka je dost obecná a týká se vlastně všech rybolovných stylů (i když muškaření hlavně) - jsem z nerybářské rodiny, rybářský kroužek probíhal vždy tak, že se koukalo na videa, která se ještě neustále opakovala (dodnes si živě pamatuju reklamu na Fireline :D). A tak, když na to koukám, tak vidím, že i když už rybařím 8. rok, jsem defacto pořád na začátku - umím udělat návazec a to je asi tka všechno, vedení mušek, jejich správný výběr atd. se nemám kde naučit a ještě jsem nenarazil na nikoho tak ochotného, že by se mnou třeba k vodě zašel a ukázal mi to. Máte nějaký tip na kurz nebo alespoň dobrou literaturu, která by mi s tím pomohla? Moc díky, Martin

Palo H - Profil | Pá 29.6.2012 3:59:16

Ahoj, pozri si stránky Hends products, oni robili aj kurzy.

trycaj - Profil | St 27.6.2012 15:26:29

Děkuju za odpověď Baron 007 MC
takže skrátka to je jedno
prože tamtu odpověď moc nechápu :D

Baron 007 MC - Profil | St 27.6.2012 17:52:20

Ten dotaz je hlavne strasnej slepenec.
Ujimanej navazec - na strane snury tlustsi, a nejtensi na strane koncoveho navazce - Je fajn vec.
Muzes ho koupit hotovej, z monofilu nebo spletanej, muzes ho smontovat z ruznych vlascu.
Nutnej neni.

welbin - Profil | Čt 28.6.2012 6:27:03

Na sucho - koupit ujímaný návazec,pak mikrokroužek,ušetříš s tím spoustu vlasce,zpočátku se to bude motat na mikrokroužek vlasec slabší,než konec ujímaného návazce
Na Mokro a streamer -není ujímání nutné,ale pokud dáš na lajnu silnější vlasec,pak mikrokroužek,zase ušetříš dost problémů s motáním a převazováním a lépe to bude létat.
Délka návazce u mokré,vč. nymfy a suchě by měla být taková,že spojka lajny a vlasce ti při mušce v očku při rukojeti bude sahat po druhé,až třetí očko od špičky

trycaj - Profil | St 27.6.2012 14:37:25

Dobrý den
začínám muškařit a chci se zeptat mně někdo řekl že musím mít návazec který je složen z několika druhů vlasců jako nejsilnější tenčí a nejtenčí a je to nutné

Baron 007 MC - Profil | St 27.6.2012 14:44:37

Zdar
Ne, jo klidne, ne/jo, ne.

zdenek3689 - Profil | St 27.6.2012 13:56:31

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by mě někdo nemohl poradit tmel na opravu korkových rukojetí...jde mě o prasklinu...není moc široká...chtěl bych do toho nastrouhat korkovou drť tak aby byla oprava co nejméně nápadná...Kdyby někdo měl nějaký konkrétní výrobek pro vytmelení budu rád.

Baron 007 MC - Profil | St 27.6.2012 14:30:58

Zdar.
Nejaky bezny tmel na drevo ktery trochu nabyde na objemu.
Vubec bych se s nejakou drti nepatlal. Znamy ho dobarvoval instantni kavou, nejlepe Nescafe Gold.
A nedelam si prdel, a resit to, tak to resim takhle.

Pokud chces, tak posli treba nicku "Rizek" SZ, ten aktivne stavi pruty a rekne ti ofiko metodu.

pospooo - Profil | Út 26.6.2012 14:26:31

ahojte,
rád by som cez víkend vybehol prvý krát muškáriť na lipnový úsek hronu v okolí banskej B. vie mi niekto poradiť že kde sa tam dá isť chytať?? kde sa dá zbehnúť do vody ....prípadne muchy....zatial som sa dozvedel niečo o šalkovej a okolí...

Palo H - Profil | St 27.6.2012 5:11:00

Ahoj, ja by som ti poradil ísť priamo do mesta BB, prejdeš okolo autobusovej stanice a necháš auto pri bytovkách za Smrečinou. Tam sa ešte dajú ryby pochytať. Ináč už Hron nie je to, čo býval. Muchy ti postačia bažanty, olivové nymfy a red tag. Prípadne nejaké brčká na sucho.