Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Pivis - Profil | So 1.9.2012 9:43:11

Ahoj,potřeboval bych radu.Dají se sehnat dětské prsačky za rozumný peníz?Do 1500?Všude mají velká čísla,nebo je cena větší než pro dospělé.díky

Palo H - Profil | Ne 2.9.2012 8:02:52

ahoj..ja som kupoval synovi snowbee junior prsačky a stáli okolo 40€.

welbin - Profil | Ne 2.9.2012 14:25:02

půjčoval jsem vnučce - 7a půl roku prsačky - dejcháče u Monfish ,v těchto velikostech je dělá TAIMEN včetně bot,pořizovací cena obojího je cca 3,200,0.
U Monfišáků Ti je seženou.Pokud bys chtěl jen prsačky a použil jiné boty,třeba bys je i podlepil filcem do těch 1500,0 za prsačky by si se asi vešel.

Tukan - Profil | St 29.8.2012 16:34:00

Asim moc drsne brodis, me odpadly boty, filc vydrzel.... cca 6 let.... mrkni na mou recenci bot Chota tady na MRKu...

Baron 007 MC - Profil | St 29.8.2012 16:38:27

Pro Leho.

Leho - Profil | Pá 24.8.2012 11:40:37

odpadol mi filc na podrážke brodiacich topanok simms freestone,bol šitý k podrážke,poradte kde alebo ako sa to opraviť,hlavne to nechcem lepiť

welbin - Profil | Po 27.8.2012 6:01:25

na Slovensku nevím - asi Palo,jinak byl určitě i lepený,prošití je pojistka

Baron 007 MC - Profil | Po 27.8.2012 12:27:28

Pokud je filc stale pouzitelny, zkusil bych to prilepit Chemoprenem.
Kdysi jsem na podrazku vypatlal cca pul tuby, ale drzelo na poprvi, a po celou zivotnost filcu.

Palo H - Profil | Út 28.8.2012 3:49:52

Ja by som to tiež len prilepil, ale ak si netrúfaš, tak to zrob, ako podaktorí, čo to odnesú obuvníkovi a ten ti to spraví.

pfly - Profil | Po 6.8.2012 15:23:18

http://www.muskareni.cz/czech/search2.php?table=Fly​&string=magnet

Obrázek jen tady,ale občas o ní čtu.
Jde mi o ten název,proč se dvě,v podstatě stejné mušky,nazývají jinak.Pokud nevíte,nebudu to řešit:)))

Baron 007 MC - Profil | Po 6.8.2012 16:00:10

Fajn, jak jsem rikal, asi tezko rict proc tomu nekdo zacal rikat magnet. Je to dablikoid, a z toho popisu na MOL nejsem vodvarenej.

pfly - Profil | Po 6.8.2012 15:06:26

Magnet je takový kříženec Diawl Bach a Crunchera,ale typově je hodně podobná právě Cruncheru,proto ten můj dotaz...Tak jak to tedy je?Ví někdo?

Baron 007 MC - Profil | Po 6.8.2012 15:14:27

Me to nenecha se nezeptat, kdyz obe znas, tak proc se ptas?
Cruncher budiz, to je docela jasny. Ale pokud budu googlit nejakej 'magnet' tak nic konkretniho nevypadne. Nejakej wildcat nejakyho vazace jakych jsou tisice.

Mas obrazky odkazy?

pfly - Profil | Po 6.8.2012 11:42:35

Zdarec,potřebuji poradit zda je rozdíl mezi cruncherem a magnetem.Mě přijdou tyhle dvě mušky v podstatě stejný.Tak jak to tedy je?
Díky
P.

welbin - Profil | Po 6.8.2012 14:45:26

Mušku zvanou magnet neznám, sorry.
Cruncher je anglická klasika na stojáky bažant,páv,červený kohout

kura11 - Profil | Po 30.7.2012 12:22:15

mam prosbu o radu ako si urobit ujimany navazec na suchu musku? Z akych priemerov to ujimat a ake dlzky asi jednotlivych dielov, ake uzli na to a tiez ci na koniec dat mikrokruzok a na neho koncovy najtensi diel.. Dakujem

Palo H - Profil | Po 30.7.2012 12:24:51

najjednoduchšie je si kúpiť už hotový ujímaný náväzec, skrátiť ho na potrebnú dĺžku, na koniec fuknôť mikrokrúžok a do neho potom priviazovať koncový vlasec 0,12 a nižšie..

welbin - Profil | Po 30.7.2012 14:49:12

Víceméně - jako Palo, jinak záleží na AFTMA lajny,u nejčastější 5-6,bych klidně začal 32-36 asi 60 cm,pak 26-28,pak 20-22,vždy o 20 cm kratší,než předchozí,mikrokroužek a koncový vlasec tak,aby Ti začátek návazce při mušce v očku u rukojeti sahal třetí očko od shora - zevnitř..
Ale koupit ujímaný - jsou označené dle síly,anebo čísly,kterým průměrem končí je nejlepší,nezadrhují se uzlíky

Petr26 - Profil | Čt 26.7.2012 16:55:38

Špatně vloženo.Omluva

Baron 007 MC - Profil | Čt 26.7.2012 17:40:18

Omluva prijata.

dj.choze - Profil | Po 2.7.2012 17:11:00

zdravim zacinam muskarit a nemam moc penez na vybaveni a schanim obleceni za levno kdo poradi kde koupit

Baron 007 MC - Profil | Po 2.7.2012 17:16:09

Zdar,

Pouzite obleceni vetsinou moc nestoji. Myslim, ze kazde vetsi mesto ma urcite nejake sekace. Kdysi jsem v jednom sekaci nasel skoro fungl nove rifle znacky LEE za pakatel.

welbin - Profil | Út 3.7.2012 6:05:15

Nejlvněji seženeš neopreny s holinkou,filcovou podrážkou, může se to na e-shopech podařit i do 1500,0.Sekáč nekupuj,nakonec na tom proděláš
Ad u.x.a. - dentální nit je velmi důležitá,přece nebudeš chytat salmonidy se zbytky oběda mezi zuby, to by bylo faux pas a nedělej si prču

u.x.a. - Profil | Po 2.7.2012 20:12:41

ahoj poradci ,je k něčemu dobrá dentální nit v muškařině?děkuji

Baron 007 MC - Profil | Po 2.7.2012 20:24:53

Zdar.

Je to nit. Nekroucena. Nenapadlo me ji pouzit, ale jako krouzkovani, na telicko, proc ne.
A kdyz bude mit mentolovou prichut............. a kurna, uz se to sype, abychom pak v roce 2023 nemeli v Orvis katalogu flytying thread with Skunk Shit essence ;-)