Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

deni9 - Profil | Út 26.6.2012 19:36:37

Zdravím,aku dlžku a aku aftmu muškárskeho prutu by som mal použit na stredne velku rieku na jalce a jazero na ostrieže budem hlavne strímrovat

Baron 007 MC - Profil | Út 26.6.2012 20:35:09

|dar
Drzel bych se 5wt 9 stop.
Streamery budou mensi, takze klidne bych si dokazal predstavit 4wt.

A_Smitec - Profil | Po 18.6.2012 12:35:04

Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda konkrétně na revíru jihlava 5b lze chytat i mimo 3 vyhrazených dní pro lososovite ryby, pokud se chystam konkretně na parmu s mušákem. díky za info

welbin - Profil | Po 18.6.2012 14:21:23

dle celostátních pravidel - dravci přeškrtnout, ostatní podtrhnout,jen více jak ty tři kroužky za týden tam nesmí být.Samozřejmě není-li místní úprava,zagůgli

pkstreamer - Profil | Ne 17.6.2012 15:37:33

Jakou značku koupit brodící boty aby neklouzaly. Nynější moc nevydržely.

welbin - Profil | Ne 17.6.2012 16:48:19

Velmi slušné jsou CD - novozélandské,kožené, mají dobrou porážku a v ní i vidiové trny,prakticky jako Sims,Vision,ale o pár stovek levnější asi 4200,0.Dováží je Miloš Zeman ,ale na e shopu tyhle nejsou,lepší je zavolaz a domluvit se

Palo H - Profil | Po 18.6.2012 5:49:18

ja mám teraz už tretím rokem KINETIC a držia..

Igor - Profil | So 16.6.2012 11:32:25

Zdravím muškařské poradce, potřeboval bych poradit s opravou navijáku Fenwick River Runner 7/8. Zkoušel jsem vyčistit brzdové ústrojí a nějak se mi nedaří jej složit zpět. Prostě když utáhnu brzdu, tak stejně težce jde i namotávání šňůry a naopak. Asi jsem ty součástky neposkládal správně nebo co.
Můžete mi s tím někdo poradit nebo dát tip na někoho, kdo by to zprovoznil? Díky.

Palo H - Profil | So 16.6.2012 11:41:58

ja nie som moc technický typ, navyše sa mi to ešte nikdy nestalo, takže s týmto ja neporadím...asi Baron bude viac v obraze

Baron 007 MC - Profil | So 16.6.2012 13:31:40

Pokud si z Prahy, nebo nejsi moc daleko, tak se ti do toho podivam.
Pokud ne, tak mi do SZ posli nejakej link na obrazky toho navijaku. Nebo ho poradne vyfot.

JABAS - Profil | Pá 15.6.2012 14:30:59

Dobrý deň prajem , tento rok som sa odhodlal začať muškáriť a mám na Vás pár vecí ktoré mi niesú úplne jasné.
1. Môžem suchú pop. mokrú mušku, nymfu oživovať poťahovaním, nieje to už považované za lov strímrom teda lov prívlačou?
2. Lov na strímer na muškársku udicu a šnúru je považovaný za lov na prívlač takže až od 16. júna,že?
3. Môžem použiť viac ako jeden strímer (dva pop. tri)?
Pýtam sa len preto ,aby som nechytal tak ako nemám a neporušoval zákon.
Ďakujem za odpopveď.
Jano

Baron 007 MC - Profil | Pá 15.6.2012 17:29:42

Zdar,
Zrejme se ptas na SK pravidla.
Predpokladam, ze to bude podobnej bordel jak u nas.
1. Chci videt toho frajera ktery mi tohle bude chtit dokazat.
Ovsem v UK na nekterych soukromych vodach te normalne zlyncuju jakmile te uvidi s mouchu po proudu jak ji tahnes proti proudu.
2. Pokud to tak je napsane, tak bych se tak ridil. Kdyz mam jednoznacnej stika streamer na MP pred zhajeni dravcu, tak uz to smrdi normalne. Ale proc bych nemohl pouzivat male streamery na pstruhy na MP vode, kdyz vim o ne jedne trofej stice chycenou na malou nymfu. Jde o to, co je napsano, ajak to lze inerpretovat.
3. Pokud to nezakazujou, tak tri pstruzi streamriky na jednohaccich za sebou neni nic neobvykleho. Zalezi co mate na papire.

Palo H - Profil | So 16.6.2012 5:46:23

Nazdar, ničoho sa neboj, strímer je mucha, takže ak ho používaš spolu s muškárskym prútom a šnúrou, tak je to lov muškárením a môžeš kľudne naviazať tri za sebou.

tiborv87 - Profil | Po 11.6.2012 12:09:40

Dobrý deň, má tu niekto prosím vás nejaké skúsenosti s muškárskym navijakom Snowbee Geo?

Palo H - Profil | Po 11.6.2012 13:37:27

ano mám...super mašinka

štikař klikař - Profil | Ne 10.6.2012 17:22:45

Dobrý den chtěl bych se zeptat nevěděl byste někdo o e-shopu kde bych sehnal umělého chrostíka,nebo lučního koníka?Díky.

welbin - Profil | Ne 10.6.2012 17:30:07

Slušný chrostík i koník se u muškařů nekupuje,ale váže,
Pokud chceš vázaného,obrať se na seriozní prodejnu muškařských potřeb,anebo nějakého vazače
je celkem dobrý sortiment
Bylo by dobře specifikovat, na jaký způsob lovu - třepačka, muškaření,lov na umělou mušku
Z e-shopu ti vydrží tak asi jednu rybu.

Petit09 - Profil | St 6.6.2012 22:37:08

Dík moc za tipy :)
Když jsem prohlížel různé muškařské stránky narazil jsem na pruty hends xp 2v1 máte s nimi nějaké zkušenosti?

welbin - Profil | St 6.6.2012 22:38:34

počkej na Pala a Barona,já ne

Baron 007 MC - Profil | St 6.6.2012 22:42:02

Osobni ne, ale kluci to chvali.

Palo H - Profil | Čt 7.6.2012 4:55:31

Ahoj, konkrétne s týmto prutom skúsenosti nemám, ale od Hendsu mám Kolu salmon a je to dobrý nymfový prút. Osobne však v posledných rokoch investujem do Snowbee prestige. Prijatelná cena, kvalitné prúty a doživotná záruka...

Petit09 - Profil | Út 5.6.2012 18:01:42

Dobrý den, muškařím už asi 10 let a pořád na stejné nářadí. Chtěl bych už něco nového, můžete mi poradit? Chytám převážně na 5 jihlavě na nymfu občas na sucho. Do prutu bych investoval tak do 4000, do navijáku moc investovat nechci a nějakou šnůru můžete doporučit? Děkuji

welbin - Profil | Út 5.6.2012 18:15:38

nejlepší na radu bude Baron,co takhle Geyse,anebo celkem levný Ron Thompson - ten vyjde asi na 2600 ? ŠŃůry já osobně 333 Cortland

Baron 007 MC - Profil | St 6.6.2012 10:18:30

Tezko radit. Prutu do 4000 se par najde.
Troufnul bych si rict, ze je tezke v dnesni dobe najit vylozene spatny prut. Spis bych tedy hledel na AFTMa a delku. Kvuli te nymfe bych nesel pod 9 stop. A Aftma 4 nebo osobne bych spise 3.
Chce to sondovat a zjistit co se nabizi. Snacky Snowbee a Greys jsou v Pohode. Zkouknul bych co nabizi Hanak.

Navik dle toho co unese penezenka a co se mi libi a velikostne sedi. Ten neni fatalni, a v dnesni dobe se da sehnat za relativne pristupnej peniz ne spatne navijaky Cinske ktere poslouzi a vypadaji slusne. Hanak ma na nekterych vlastni logo. Videl jsem neco podbneho u Zemana v praze.

Snuru - Osobne ja jsem velky fanda RIO Gold, ktera je velmi univerzalni. Jinak Jan Siman z Plzne mel Tight Line ve modelu Hi Vis ktery jsou velmi slusne. Nebo od 3M Aircell snury, napriklad z E-shopu 'U Brcala', toto jsou spolehlive a dobre snury.

Jak jsem ted zaplul k tomu Brcalovi, tak tam ma v nabidce nekolik prutu v Aftma 3/4 ktere jsou dost dlouhe coz je na tu nymfu docela zadouci. Nemam s nima ale zadnou zkusenost.

u.x.a. - Profil | Út 5.6.2012 23:08:41

prosím o radu jak dělat na fluocarbonu návazec bez použití mikrokroužku,je vůbec nějaká jiná alternativa děkuji.

Palo H - Profil | St 6.6.2012 4:27:50

ano, je..jednoducho zviazať nejakým dobrým uzlom

welbin - Profil | St 6.6.2012 6:30:21

Budeš-li mít fluorcarbon na fluorcarbon,-jak řekl Palo, budeš-li chtít spojit vlasec a FC,ten kroužek bych nevynechával

Baron 007 MC - Profil | St 6.6.2012 9:45:20

Docela souhlasim s klukama.
Pouzivam klasickej trojitej chirurgickej.
Kdyz jdu z 45 na 40 na 35 na 30 atd, tak tam jebnu krevni (Blood Knot), je to vopruz to vazat, ale ten uzel je uhlazenejsi.