Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

vladob - Profil | Út 5.6.2012 13:52:33

máte niekto skúsenosti s prútom od Hanáka STILLWATER IV 796 - je to ten tohtoročný model - zelený blank, štvordiel

Baron 007 MC - Profil | Út 5.6.2012 14:54:24

Zdar,

Neznam. A kolegove asi take ne.

Chtelo by to asi nejakej tackles test team.
Jsme tady v poradne 3, ktery nemaji jak vsechny mozne tackles vyzkouset. Lepsi sanci budes mit v otevrenem pokecu.

Palo H - Profil | St 6.6.2012 4:26:38

bohužiaľ..nemám s ním skúsenosti

Luigi_Lasagne old - Profil | Po 4.6.2012 18:26:11

Prosím o radu.Nevíte někdo, jestli někdo v ČR opravuje navijáky BFR Modula? Odešlo mi na M55 (r.v.2000) to brzdové ozubené kolečko, které se mění při případné výměně pro leváka či praváka. Popřípadě nemáte kontakt na někoho, kdo muškař.navijáky opravuje? Děkuji.

welbin - Profil | Po 4.6.2012 18:58:02

Mám je taky,hlavní dovozce je Miloš Zeman,zkus ho kontaktovat,222 715 855 - na krám v Radhošťské ulici

robin111 - Profil | So 2.6.2012 12:34:57

Zdravím páni potreboval by som poradiť medzi brodákmi ,ktoré by ste doporučili . Ak máte snimi niekto skúsenosť ,tak poprosím info . Dakujem za info vopred.

Prvý model je vraj bez švov čo by mala byť asi výhoda či nie?
http://www.taimen.com/sk/sk/product_set/taimen-stre​​am-nothread-waders-taimen-sl-plus-boots-felf​/33

Druhý model
http://www.taimen.com/sk/sk/product_set/taimen-rive​​r-ii-cnv-waders-sl-boots-felt/34

Palo H - Profil | So 2.6.2012 18:31:24

nepoznám ani jeden

welbin - Profil | Ne 3.6.2012 16:08:24

Počkejte oba na Barona, já jsem spíše na vázání a způsoby lovu.

stan1 - Profil | Pá 1.6.2012 22:16:32

ahoj chtel jsem se zeptat jesli nekdo máte zkušenost s naviakem grauvell colorado a jestli by byl problém dat na prut 5 biocraft ev naviák 3/4,5/6colorado se mi zdá zbytečne velký

Palo H - Profil | So 2.6.2012 18:32:08

nemám skúsenosť s týmto navijákom, ale ja osobne preferujem radši vetšie bubny

hobi - Profil | Út 29.5.2012 11:49:18

Ahoj,
dá se vyhodit a polozit na vodu bez zamotani cela snura 25m v teto sestave:
Prut Shimano Biocraft EV 8,6" #4, navijak Hanak Stream 34, snura Airflo Velocity DT4F?
Chtel bych to videt.
Diky Honza
Brno

Baron 007 MC - Profil | Út 29.5.2012 11:59:41

Zdar,
Ja si myslim ze da.
Navijak to neovlivni.
Prut neni zlej.
Kriticka bude ta snura. Tu Velocity neznam a s Airflem moc nekamaradim. Nicmene, snad nejde na DTecku nic skazit.

Prijed na Haje v Praze a ukazu ti to.
Pocitam s silnejsim navazcem do tri metru a nic nevazici musku, kdyz si to nespecifikoval.

panak666 - Profil | Pá 25.5.2012 21:29:22

zdravim vetkych

chcem sa opytat ci mate dakto vlastnu skusenost s loop adventure 9" aftma 6, aky je to prut kedze je to zakladna trieda od zn.loop.... no nie je to ziadna lacnota vychadza okolo 150eur dnes som ho drzal v ruke a prisiel mi tak lacnejsie spracovany tak som na vazkach ci nezobrat daco od taimenu... loop ma dozivotnu zaruku na pruty a taimen 25 rokov , rozpocet mam cca 200eur vdaka

Palo H - Profil | So 26.5.2012 5:06:17

Loop má tiež záruku 25 rokov na prvého majiteľa. Pruty od Taimenu som ešte neskúšal, ale chytal som s ich šnúrami - potápavé a tie sú dobré. Pri rozpočte 200€ skús radšej Snowbee prestige. Doživotná záruka a ani najmenší problém pri reklamačke.

jenke - Profil | Pá 25.5.2012 15:00:05

Čau... chtěl bych se zeptat začínám muškařit... a jestli se dá použít jako backing taky něco jiného než šnůry na to určené..... třeba vlasec (0,25) nebo pletenka.... ;) děkuji z rady :)

Baron 007 MC - Profil | Pá 25.5.2012 17:24:27

Cau,
da.

FraF - Profil | Čt 24.5.2012 12:31:20

Dobrý den,máte někdo zkušenosti s muškařskými pruty Taimen? Díky F.

Baron 007 MC - Profil | Čt 24.5.2012 14:48:37

Zdar,
Ja ne, a kolegove asi take ne. Chtelo by to zas organizovat nejake castovaci akce kde kazdy prinese co ma.

Nicmene nevidim duvod proc by meli byt zle, dnes kdejakej lowend je na slusne urovni.

czechbobo - Profil | Po 21.5.2012 13:13:35

Zdar rádcové, asi pravděpodobně otázka na castera Barona.
Potřebuji poradit s jakým prutem se mi bude na jezeře nejlehčeji házet aftma 6 nebo 7 při 9 stop.
Děkuji Libor

Baron 007 MC - Profil | Po 21.5.2012 14:05:19

Zdar,

Obecne by se ti melo lepe hazet tou sedmou. Lip utahne musky. Vaha snury je lip cistit. Lip s ni bojujes ve vetru atd.
Pokud to bude jezerne pstruharina a z boatu, osobne bych dal spis tu sestku.
Mela by byt o neco lehci, min mi ubyde sil. Snura o neco min placne na vodu atd.

Zalezi, kdyz ale budes stat na brehu, a hazet co nejdal, tak ma vyhodu samozrejma ta sedma.

maxnature - Profil | St 16.5.2012 16:05:22

Vážení páni muškaři, prosím o radu pro nováčka - chtci si koupit brodící kalhoty. Jedná se mně hlavně o dobrý poměr cena, kvalita, využitelnost. Bylo mně už na několika místech řečeno, že raději prsačky než jen broďáky po rozkrok a že v neoprenu je moc horko a gore-tex je zase moc drahý. Pak jsou tu ještě pogumované broďáky a nebo mně jeden pán velmi doporučoval koupit si zvlášť boty a punčochy. Nepotřebuji nic do extra studené vody. Stačí mně na období květen - říjen. Děkuji moc za jakoukoliv radu, doporučení.

Baron 007 MC - Profil | St 16.5.2012 18:15:53

Zdar.
Neopren, pogumovane ci dychaci.
Pres leto brodaky z dychaciho materialu vedou nad ostatnima strasne moc.
Ale myvaji nejmizernejsi vydrz. Tezko radit.
Ale kvuli komfortu bych sel do dychacu s puncochou. Kvuli dostupnosti kupuju Orvisy ve Spin&Fly.
Ale tohle se blbe radi.

Palo H - Profil | Čt 17.5.2012 3:14:14

Ahoj,
ja osobne by som doporučoval dýchače. Dneska sú už v cene porovnateľnej s neoprénom.