Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

stivi - Profil | So 12.5.2012 16:43:02

Nazdar
Chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s tymito muškarskymi šnurami alebo aj poradit ktora je lepšia Airflo tru cast WF5F alebo Scierra HMT WF5F?

Baron 007 MC - Profil | So 12.5.2012 21:18:51

Zdar,

Ani jednu bohuzel neznam.

Palo H - Profil | Ne 13.5.2012 4:39:37

Scieru nepoznám vôbec a ten Tru Cast je najnižšia rada od Arflo, mal som ju kedysi. Ale poradil by som ti ísť do vyššej rady.

strik123 - Profil | So 12.5.2012 7:02:11

a co šnůra Rio

AquaLux Lake MidgeTip F/I
http://www.hanak.eu/rio/rio-snury-aqualux.htm
nemáš zkušenost

Baron 007 MC - Profil | So 12.5.2012 21:17:59

Zajimava doplnkova snura na jezero.
U nymfy bys chtel aby konec snury spis plaval.

strik123 - Profil | Pá 11.5.2012 21:52:18

Ahoj borci, koupil jsem si proutek na nymfování typ Greys Streamflex 10ft #3
dopuručte mi k tomu prosím kvalitní šnuru na nymfu
pokud máte zkušenosti
moc děkuji za ochotu
M

Baron 007 MC - Profil | Pá 11.5.2012 21:59:41

Zdar
Dal bych na to RIO Gold.

Triffid - Profil | Pá 11.5.2012 14:30:58

Zdravím. Potřebovala bych radu ohledně potápivé šňůry. Zatím mám jen plovoučku, tak na streamry musím vyměnit. Ale nevím, jestli je vhodnější inter, nebo úplně potápivá.Po které sáhnout. Chytám hlavně na řece, většinou se motám kolem Znojma-Vranova. Aftma5-6. Proutek slušnej (shakespeare), tak bych i docela zainvestovala. Děkuji

Baron 007 MC - Profil | Pá 11.5.2012 18:19:52

Zdar,

Ja nevim o jak silne proudy jde. Treba intermida staci. Kdyz navic hluboko ponorim spicku prutu, dostanu se v silnejsim proudu docela dolu is plovouci snurou.
Pokud investovat, ja bych radil jit do te inetermidy i potapivky.
Osobne bych si poridil "Aqualux", a "DEEP 4" obe ve 6wt a obe jsou od RIO.
Airflo nemelo spatne potapive snury, ale drzel bych se spis 5wt.
Cortland potapivky taky nebyli zle.

Ale pokud jednu, tak asi tu Intermidu.

novas32 - Profil | Pá 11.5.2012 12:47:14

ahoj, chtel bych se zeptat, jaky pouzivat uzel pri tvorbe mokreho navazce s privesy. dost casto se mi stane, ze utrhnu komplet vsechno a zaber na horni mouchu to evidentne vzdycky neni. spis vazu neco, co zeslabuje v uzlu vlasec vic, nez je zdravo. diky za radu.

Baron 007 MC - Profil | Pá 11.5.2012 18:12:52

Zdar,
Ja pouzivam trojity chirurgicky, nechavam spodni fous pro ten prives.

A_Smitec - Profil | Čt 10.5.2012 10:36:40

Zdravim , mohl by nekdo poradit kde např. zaparkovat a na jaky usek jit svratka 7-8, svitava 2 ?
Vubec to tam neznam prvnim rokem se pokousim muskarit a celkove rybarit ..ale nemam sparingpartnera :). Diky za pripadne rady.

Baron 007 MC - Profil | Čt 10.5.2012 11:08:37

Zdar, neznam to tam.
Ale zaparkoval bych co nejbliz vody, a dle situace se rozhodl zda jit proti proudu, ci po proudu, ci domu.

Miga09 - Profil | St 9.5.2012 7:40:44

Palo H, bolo to na Revúcej v Ružomberku, a co sa barona tyka som myslel ze si robi srandu ale taka mucha, resp strimer ci co to je existuje co sa vola slavista :D takze aj jemu dakujem za odpoved

Baron 007 MC - Profil | St 9.5.2012 10:49:55

Tak, Slavista je dle meho dulezitej vzor, a nepravem opovrhovany.
Nicmene, k tvemu dotazu:
- Nenapsal si kde chytas
- Nenapsal si co chytas
- A denni hodina by take nebyla k zahozeni.
Tim Slavistou nic neskazis, v tandemu s cernou/tmavou lurou/streamerem.
Ryby mohou taky zalehnout a proste nezrat. Ale neni vyloucene, ze se na neco zamerili, a to je potreba vysledovat.
Nicmene by mohli zareagovat na neco velkeho co prislo s destem.

Palo H - Profil | Čt 10.5.2012 4:39:17

ahoj, skús tam zabehnúť do obchodu s ryb.potrebami za Janom Táboreckým, on Revúcu pozná velmi dobre a určite ti niečo poradí.

Palo H - Profil | Čt 10.5.2012 4:39:23

ahoj, skús tam zabehnúť do obchodu s ryb.potrebami za Janom Táboreckým, on Revúcu pozná velmi dobre a určite ti niečo poradí.

Miga09 - Profil | Po 7.5.2012 21:45:52

Ahoj, učim sa muške a posledne dva razy som bol na rybach tesne pred daždom, resp. burkou, cca 20 minut to bolo, a pocas tejto doby ryby brali, nastraha mokra marcovka, po dazdi/burke, ale uz ani záber, vymenil som aj muchy na redtag palmer a skusal som aj nymfy ale nic to s nimi nehlo, co by ste odporucili na lov tesne po dazdi?

Baron 007 MC - Profil | Po 7.5.2012 21:58:08

Zdar.
Ja bych tam jebnul slavistu.

Palo H - Profil | St 9.5.2012 4:54:05

napíš, na ktorej rieke to bolo.

welbin - Profil | St 9.5.2012 6:59:33

čauky,na to není odpověď,zřejmě došlo ke změně vody - průtok,a podobně,musíš zkoušet

Pro Barona - já bych tam jebnul "Skladany uhlí" - Uhelne Sklady Praha - černou se zelenou hrudí -bobinu,lurku,nymfu

Fuchsa - Profil | Út 8.5.2012 17:55:35

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli mohu muškařit na MP vodě(Berounka) před 16.červnem. Našel jsem zde "něco málo" o tomto tématu, ale není mi to pořád úplně jasné. Předem děkuji za odpovědi.

welbin - Profil | St 9.5.2012 6:23:59

není-li místní úprava, můžeš,pouze u streamerování dej pozor na to, aby muška odpovídala požadavkům RŘ

caba - Profil | Po 7.5.2012 19:18:30

Dobrý den. Chci se zeptat - jak spojit šňůru (intermediální WF6) a návazec? Mám rychlospojku, ale nechci dělat na šňůře nejakou smyčku. Půjde to jinak? Díky.

Baron 007 MC - Profil | Po 7.5.2012 20:50:54

Zdar,
Rychlospojka se nasouka na snuru, a smyycka udela na navazci.