Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

ado1131 - Profil | Ne 6.5.2012 15:07:29

dobry den chcel by som sa opytat aky revir by ste mi odporucili v cechach som zo slovenska a chel by som to skusit aj v cr dakujem

welbin - Profil | Po 7.5.2012 6:40:49

byl jsem teď na Labské,je to velmi slušně zarybněné - je to soukromák,400 na den, ale chatá se tam nejlépe z belly boatu,ten jde i s ploutvemi půjčit,má to své vlastní stránky,kde se jde dočíst vše
kousek od přehrady je hotel Styl - je tam pro rybáře sleva na ubytování.Pokud nenajdeš kontakt - dám číslo na p.Pavlíka u něj se sežene boat,povolenka,pravidla

Pokoradam - Profil | St 25.4.2012 18:33:29

Díkec za odpověd.Ty stojaté vody budu bičovat málo,půjdu do té 4-ky..Jinak cenově bych se nejraději vlezl prut plus naviják do cca 5 tisíc..

Baron 007 MC - Profil | St 25.4.2012 19:03:49

Moznosti je vic. Shimano model EV nebo tak nejak nebyl zlej. Shakespear Oddyssey jsou ok.
Nebo domluv se tady s Thymem - FliesFactory.com nejakej ten Sonik co jsem mel v ruce nebyl vubec zlej. A mozna date dohromady celou sadu.

Pokoradam - Profil | St 25.4.2012 14:04:39

Zdravím vás,chci se zeptat..Letos chci začít s muškařinou,v tomto oboru jsem víceméně laik,celou zimu zatím jen sbírám informace po netu a tak.Rozhodl jsem se pořídit prut,kolečko a šnůru...Nechci udělat krok vedle,tak bych měl prosbu,jestli by jste mi s tím někdo neporadil..sympatická je mi značka Snowbee,ale jaká délka,AFTMA ,naviják....Chytat bych chtěl hlavně na suchou,hlavně Dyje 11 a nějaký ten stoják..Předem moc díky za odpověd

welbin - Profil | St 25.4.2012 15:01:19

přidej ještě kolik chceš investovat a určitě - na tohle je Baron,ale ta cena je důležitá

Baron 007 MC - Profil | St 25.4.2012 16:00:58

Zdar,
Snowbee neni zle. Na suchou bych radsi ctyrku, na stojak radsi sestku, takze bych se drzel deviti stope petky. Ale pro nase obri svazo ryby to bude overkill.

Pantera - Profil | Po 23.4.2012 17:30:39

Ahoj, chtěl bych požádat o radu. U mušek parašutek se mi při lovu stává ,že se mi nožičky posunou směrem od hačku nahoru po křidylku z cdc. Je nějaký fígl ,jak mám tu parašutku vazat ,aby nohy zustaly ,tam ,kde je navažu u tělíčka u háčku? Dííky za radu Roman

Baron 007 MC - Profil | Po 23.4.2012 19:04:37

Zdar
Tohle se deje i me.
Je to nejspis dane tim, ze ty oviny nejsou dostatecne upevneny. Je treba to lepe privazat, lepe zajistit. Lepe prolakovat, voskovat vazaci nit....atd.
"Figl" na to nemam.

welbin - Profil | Po 23.4.2012 19:05:49

pokud nemáš stojánek s držáčkem nad ním zapíchni si připínáček,anebo zavěs na háček na nějakou hranu/skřínky, a pod,dej na to teba vlasec ,kousek gumičky a skřipec,do něj uchyť dobře přivázaná křidélka - tah si musíš odzkoušet a natáčej pevně parašutku,někdy je možná i dát trošku lepidla pod první ovin.
To,že oviny sjíždějí znamená,že jsou málo utažené
Jde to také tak, že si otočíš svěráček,chytněš křidélko do skřipce,který ti ho podrží,ale mně osobně se to takhle dělá hůř.
Máš-li hrazdičku,či šibeničku nad svěráčkem,je to jednodušší,jde celkem dobře vyrobit i z drátu,uchytit pod svěráček,anebo koupit

Jarin99 - Profil | So 14.4.2012 11:49:03

Dobrý den , potřebuju poradit jak dát backing line a snuru na naviják a jak spojit backing line a snuru. Díky

welbin - Profil | So 14.4.2012 16:37:40

nejjednodušší je na oba konce lajny rychlospojku a navázat klasickým muškařským uzlem,máš-li
malou kapacitu pro backing,lze jej nahradit vláčecí šňůrou ,má menší průměr,většinou stačí i 0,08- 0,16,více se tam vejde

Stomart - Profil | Pá 13.4.2012 14:24:24

Dobrý den, chtěl bych poradit s výběrem plovoucí šnůry na prut Shakespeare Odyssey Fly 2,55m 5/6, chytat budu na menších řekách. Mám vyhlédnutou http://www.tropicliberec.cz/muskarske-snury-2/muska​rska-snura-plovouci-rio-mainstream-f-wf ve WF6. Je to dobrá volba nebo bych se měl podívat po něčem jiném? Cena by se měla pohybovat okolo 1000kč. Děkuji za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | Pá 13.4.2012 15:17:49

Zdar,
Ten prut je dobrej. Kratkej a hodne sviznej. Ta mainstream je bezesporu pouzitelna. Ale osobne bych vymysel plan a priplatil si http://www.tropicliberec.cz/muskarske-snury-2/muska​​rska-snura-plovouci-rio-gold-30-5-m-wf-6
Timto bych mel jistotu, ze mam jednu z nejlepsich WFek ktera na trhu je. A tomu prutu bude sluset.

888pavel - Profil | Čt 12.4.2012 17:59:13

Zdravím,
mám prosbu, potřebuju poradit s výběrem prutu na francouze. Chytám na řekách šířky do 20m. Nevím jestli AFTMU 3 nebo4 a dále délku 10 či 11 stop. Moji favoriti jsou- Greys XF2 streamflex, Vision nite catapult a ev. G.Loomis czech nymph(ale to je už jiná cenová).
Díky

Palo H - Profil | Pá 13.4.2012 3:35:51

Myslím si, že 10´ bude plne postačovať a osobne by som šiel do AFTM 3. Viac si to vychutnáš.

JeeL - Profil | Čt 12.4.2012 20:19:02

Zdravim, chcel by som sa opytat, ci nebude problem (napr ci neposkodim prut), ak pouzijem snuru WF6 s prutom AFTMA #5. Dakujem za odpoved.

Baron 007 MC - Profil | Čt 12.4.2012 20:22:42

Zdar,
Pokud nemas na to udrzet celou snuru ve vzduchu pri hazeni.....nebo se o neco podobneho nebudes pokouset, tak ne, v podstate mu neublizis.

Martinbati - Profil | Pá 6.4.2012 22:02:13

zdravim pan Baron, mam otazku jelikoz si asi najlepsi caster v sr/cz co som pocul. zhanam novu snuru na 5kovy prut, plavajucu, nie moc drahu ale schopnu. napr air cell od 3M ma zaujala, na ebay sa da kupit za 30 dolarov aj s postou, aj ohlasy som na nu celkom dorbe cital. tiez vaham ci WF alebo DT, ktore preferujes Ty? nie je niekedy DTcka kratka pri dalekom castovani?
som zacinajuci muskar, a do teraz som mal starsiu snuru od air fla myslim.. asi true cast.. no je uz moc stara tvrda a kruti sa..
dakujem pekne za odpoved

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.4.2012 22:26:32

Zdar,

Aircell v poradku, co mi prislo pod ruku, tak bylo obstojne. A pokud bych si mel vybrat, tak pro pohodli bych sel do toho WFka. Z praktickeho rybarskeho hlediska, tou hlavou naladujes driv, rychleji a snaze prut a nechas to odplachtit.

Ale DT je vybornej treninkovej nastroj, lip se preklada snura na vode, lepe se delaji valive hody.

vladoce - Profil | St 4.4.2012 15:26:22

Zdravim, vcera som si bol vyskusat hody a nejak to neslo: raz to plieskalo ako bic a musiek nikde, a inokedy (ked to nevyrovnal silny vietor) som mal snuru po dopade do vody na konci v esickach a nie vyrovnanu...riadne ma to stve. Zrejme to budu nejake zaciatocnicke chyby - viete poradit ako sa im vyhnut? Samozrejme okrem vymeny muskarskej vybavy za privlacovu... Vdaka za pomoc

welbin - Profil | St 4.4.2012 15:29:12

jednička je baron, ale najdi někoho ve své okolí kdo to umí,anebo je schopen ti říct chyby,po netu to moc nejde

Baron 007 MC - Profil | St 4.4.2012 16:05:05

Zdar,

Tve chyby muzou byt cela rada veci. Tezko rict takhle z popsiu kde je problem bez vizualni ukazky.
Moje podezreni od nejpradepodnejsich pricin.
- Jednoznacne zastaveni prutu na konci hodu (Hod - tim myslim jeden hod, bud dozadu nebo dopredu), ta pomyslena trinacta a jednacta hodina, kde to neni az tak dulezite, ale myslim, ze urcite s tim budes mit problem.
- Tendence trhnout prutem na zacatku hodu. Hod musi byt plynuli pohyb, plynule zrychleni, zacinam z klidu a plynule zrychluju. Jednina nahla vec, je to to zastaveni.
- Pouziti zbytecne mnozstvi sily.

Pro predstavu to pohybu ruky s prutem, zaciname za zadni polohy - mam v ruce mokry stetec a chci na stenu pred sebou hodit jeden flek. Ne pocakat strop a vsechno okolo.

Nebo mam rakosku, a na tom napichlou bramboru, zacinam ze zadni polohy, a cil je hodit bramboru rovne pred sebou, aby rizene odlitla tam kam chci, a ne vodletele nekam nerizene behem rotace.

Ve finale, lepsi je hodka na travniku s nekym kdo vi co dela, ne dny pokusu a omylu. Navic se clovek vyvaruje spatnych navyku.

Palo H - Profil | Čt 5.4.2012 4:39:58

Ahoj, ak máš záujem, napíš mi do správy, odkiaľ si a niečo vymyslíme.