Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

kalda 7711 - Profil | Út 3.4.2012 17:53:17

Zdar chlapi začinam s muškařinou převažně jezera a stojate vody mam muškařsky prut s označenim fly9, delka 2,70 , aftma 6/7 chci chytat převažne na lury prosim poradte jakou šnuru mam zvolit sem uplny začatečnik samouk ale dobra rada od skušenych muškařu se dycky hodi.

welbin - Profil | Út 3.4.2012 18:04:51

záleží,jak jsou hluboká, pokud chceš jen jednu lajnu, volil bych intermidu odpovidající AFTMA - tedy spíše 7,koupil bych si wolframový nástavec na případné přitížení,jsou-li hluboká, potápivku,ale pstruzi většinou neplavou pod 5 metrů hloubky

Baron 007 MC - Profil | Út 3.4.2012 18:42:41

Zdar,
Pokud opravdu jednu snuru, tak bych zvolil Intermedialni, spis pomalejsi.

Jinak bych volil Intermedialni a urcite i plovouci. V nasich podminkach se malo kdy setkas s hlubokou vodou. A myslim si, ze bys sis vystacil s plvouci snurou a dlouhym navazcvem a zatizenejma mouchama..

Ten prut neznam, ale jako Welbin bych se priklanel WF7 snuram.

Na nejake Wolframove navazce bych se ale uplne vybodnul, na stojaku dle meho naprosto nepotrebne. Navic stizi hazeni. Stejne tak stizi hazeni delsi navazec, nebo pridana vaha v muskach.

Neni problem se ale vybavit peti/sesti ruznejma snurama nez se clovek presvedci, ze to ma vse pokryte.

jartas - Profil | Po 2.4.2012 8:14:13

Zdravím Vás můžete mi poradit jak narovnat zkroucenou šnůru ? Koupi jsem si nové šnury navinul na naviják a mám je děsně zkroucené. Díky

welbin - Profil | Po 2.4.2012 9:05:12

Zkus namočit třeba i celý naviják do teplé vody,aby změkly,pak je odviň a případně je nech narovnat - to zkroucení,očistit šetrným prostředkem,důkladně opláchnout, nechat uschnout a ošetřit mazáním na lajny.
Máš li naviják s malým průměrem cívky je dobré přes zimu lajny převinout -ale tak,aby se nekroutily,to převíjení musí být lineární - bez rotace

igor.olma - Profil | Ne 1.4.2012 17:23:58

Přeji hezký den,
jen jsem se chtěl zeptat jestli náhodou někdo neví jestli se na francouzskou nymfu dá použít prut s aftma3/4? Děkuji za odpověd

Baron 007 MC - Profil | Ne 1.4.2012 17:27:22

Zdar.
Da.

Mrknato - Profil | So 31.3.2012 15:05:10

Přeji dobré odpoledne a obracím se na Vás s dotazem, zda nevíte něco o muškařské firmě BFC. Dohledal jsem, že se jedná o Bulharskou firmu. Zajímá mě muškařský prut BFC Discovery Fly Rod 10' #3/4. Máte s ním někdo zkušenosti?

Palo H - Profil | Ne 1.4.2012 4:31:15

nepoznám

Defík - Profil | Ne 25.3.2012 15:00:59

Ahoj rád bych začal z muškařením a nejraději abych mohl chytat na streamry jako na štikovou muškařinu ale a by se s tím dalo chytat i na klasické mouchy na pstruhy jsem opravdu začatečník tak se moc nevyznám cena nejlepe prutu tak do 3 tisíc ale klidně i mín děkuji za odpověd.PS Každou radu beru :)

Palo H - Profil | Po 26.3.2012 4:34:53

Ahoj, skus si pozrieť snowbee clasic, AFTM 5/6, 2,75 m. Je v cene okolo 60 Euro. To ma teraz ako prvé napadlo.

wop - Profil | Čt 22.3.2012 8:17:33

Dobrý den,
můžete mi poradit, jestli se smí muškařit na MP vodě celoročně, nebo jen od 16. června do 31. prosince ? rybářský řád je zde napsán podle mne docela nešťastně

§ 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

(1) V mimopstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu:

a) lov na položenou nebo lov na plavanou,
b) lov přívlačí nebo hlubinnou přívlačí v době od 16. června do 31. prosince,
c) lov na umělou mušku nebo lov muškařením, nebo
d) lov čeřínkováním v době od 16. června do 31. prosince.

co tam znamená ta spojka NEBO ?
1) to jako že odděluje bod C od bodu D - pak můžu chytat celoročně ?
2) nebo spojuje bod C a D a pk platí od 16. června do 31. prosince ?
dle pravidel češtiny myslím mohou platit obě varianty a nerad bych aby mi někdo sebral papíry

Prosím poraďte, děkuji.... dotaz jsem vznesl i na ČRS, ale tam na mě s...u jak na placatej šutr

welbin - Profil | Čt 22.3.2012 8:34:09

Předpokládám,že to nebo za čárkou je tisková chyba,opakujicí se i krajských i státních RŘ na rok 2012.
Za podmínek dodržování hájení se na MP chytat na umělou mušku smí - ještě je tam podmínka o rotujicích plíškách a vrtulkách - tu taky nutno dodržet

Royal Wulff - Profil | St 21.3.2012 4:43:34

Palo H., trváš na svojej poslednej odpovedi ( prút AFTMA 3, dľžka aspoň 2,9m ) ?

Palo H - Profil | St 21.3.2012 4:46:34

ano

vladoce - Profil | Út 20.3.2012 19:22:50

Nazdar, vystacila by mi na Poprad (dolny tok) vision attack aftma3 2,4m, ci mam hladat nieco dlhsie a tvrdsie? Vdaka

Palo H - Profil | St 21.3.2012 3:54:27

AFTMA 3 je super, ale radšej by som na dolnom Poprade šiel do dlhšej udice, aspoň 2,9 m. Je to už väčší tok.

Tomajko - Profil | Pá 16.3.2012 21:31:03

poradíte mi někdo kde seženu muškařský naviják od firmi DAIWA viděl jsem ho na veletrhu vBrně a už ho nemužu nikde sehnat stál 3tis.a byl hodně lehký díky za odpověd

Palo H - Profil | So 17.3.2012 3:41:58

Ahoj, skús sa skontaktovať s touto dámou, volá sa Věra Papírniková, mail : vpapirnikova@gmail.com. Je manažérka Daiwy pre Čechy a Slovensko.

Pantera - Profil | Út 13.3.2012 15:04:40

Ahojky, zajímalo by mě ,jak moc velký vliv na uspěšnost mušky ma barva vazaci nitě. Jedná se o suche a mokre mušky. Některých mušek je hlavička vyloženě červená ,tak tam použiji červenou,ale třeba když dělam březnovku ,tak necham černou nebo IBD,tak taky použiji černou misto šedivé, někdy zapomenu přehodit niť a nebo ,že zrovna ten odstin niti mam, ale v takovem provedení ,že by se ta moucha špatně vázala. Zajima mě jak moc klesne učinnost třeba IBD, když je vazana s černou niti i jak to je celkově i u jinych mušek. Díky za odpověď. Roman

welbin - Profil | Út 13.3.2012 15:42:13

Vážu celkem hodně druhů mušek, kup si dobrou bílou a černou,já má radši elastiky, lépe to drží,na barvu hlavičky - máš li bílou a lihostálé fixy,před zakončením hlavičky ten kousek nitě nabarvi příslušnou fixkou,pokud nebude kontrast barev vysloveně rušivý,nemá to na účinnost zase tak v našich kalných vodách podstatný vliv,znám vazače,kteří prakticky vše váží černou -pokud chceš šedou, važ bílou,pak potři nit černým fixem a do vatičky, tamponku,dej trošku alkoholu/slivovice,vodka,lih /a odbarvi ji na požadovanou šedou/opatrně/