Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

slivovica - Profil | Út 13.3.2012 9:08:37

Ahoj,zajímalo by mě kolik si npř. od řeky můžu odnést pstruhů
předem děkuji :D .

welbin - Profil | Út 13.3.2012 9:19:14

Tři,v současné době jen duháky na MP,jinak dle řádu - píši o revírech ČRS,na soukromácích dle místních stanov.

vladoce - Profil | Po 12.3.2012 18:07:47

Poprad 2B (vnútroštatna voda) máte nejaké skúsenosti aj z tejto vody? Čo odporúčate na začiatok sezóny (Pp), ako je to tam neskôr s lipňom? Vďaka. Vlado

Palo H - Profil | Út 13.3.2012 4:57:50

Vase zprava Poprad č. 2B je ale voda lipňová a to máš ešte čas sa tam chystať.

Piranha - Profil | Po 12.3.2012 7:14:19

Ahoj, zajímalo by mě jak mám postupovat při návštěvě Slovenska za účelem asi tak denního až dvou denního rybaření.Kolik stojí povolenky, zda musím mít s sebou českou povolenku a kde všude se povolenka dá sehnat.Chytaní pravděpodobně-Kysuca, Bystrica, popř. Váh.
Díky.

Palo H - Profil | Út 13.3.2012 4:56:24

Vase zprava Ahoj, pri love na Slovensku nemusíš mať so sebou českú povolenku. Musíš ale zájsť ako prvé na nejaký mestský, alebo obecný úrad a zakúpiť si štátny rybársky lístok, dá sa kúpiť aj týždenný. Potom si treba zakúpiť povolenku. Kontakty na hospodárov a predsedov MO nájdeš aj na stránke www.srzrada.sk.

pardál - Profil | Ne 11.3.2012 22:43:34

Zdravim,zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi očkama na prutech přetočenými a rovnými (funkčnost,disagn,atd.).Díky za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | Ne 11.3.2012 23:20:42

Zdar, myslis jako mezi hadovejma a jednonozickovejma?.

Dratu do obou padne temer stejne mnozstvi. Takze vaha materialu by mela by stejna.
Vahovy rozdil jiste nastane co se tyce privazovani, hadovky mohou mit 2x tolik ovinu niti a laku na sobe.

Tento vahovy rozdil se muze zdat zanedbatelny, ale i ty nejmensi rozdili na vysledne akci prutu mohou udelat mnoho. To mam vyskousene.

Ale, hadove ocko na druhou stranu vystuzi delsi segment blanku.
Jiny zas tvrdi, ze prave kvuli tomu vznika pantovy efekt ktery by to mel zhorsovat.

Sam jeste nema vlastni uceleny nazor, pokud nevezmu dva co nejvic identicky blanky a na jednom hadovky a na druhem jednonozickove, tak si ho asi neudelam. Jinak znam perfektni pruty s vynikajicima vlastnostma jak s jednonozickovejma, tak hadovkama, ale ruznych blanku/vyrobcu.
Kdysi o tom tu probihali diskuze, a na muj navrh at se slozime na dva levne blanky a postavime identicke pruty ale s rozdilnejma ockama nebyla zadna odezva.

Ale jsem zastanecem zatezovat Blank extra vahou co nejmin, lehke ocka, co nejmin laku a nite.
Ale na velkorazove pruty spis radsi vidim hadovky, a to z duvodu pouziti strelnych hlav. Konstrukcne jsou ty hadovky na pruchod spojeni mezi hlavou a running lajnou vhodnejsi/jistejsi.

Kazdopadne, neni to nic smrtelne duleziteho.
Me to zajimalo, protoze me zajimaji extremy hazeni, a tim jak co nejvic z blanku vyzdimat.

Murph - Profil | Čt 8.3.2012 14:35:42

Zdravím. Nevíte někdo, jak je to v poslední době s bílou rybou na spodních tocích Berounky, Sázavy, Jizrery, popř. na Vltavě u Troje. Na pstruhové řeky je to daleko a rád bych se začal věnovat muškařině na MP revírech v okolí Prahy. Předem děkuji.

welbin - Profil | Čt 8.3.2012 14:47:30

asi Baron, okolí Prahy neznám

Baron 007 MC - Profil | Čt 8.3.2012 14:52:35

Zdar, netusim, Prazska vody mam prachbidnr odchytane.
A stejne, tohle je spis otazka do otevrenejch pokecu, a spis Plavana ci Feeder.
Par kluku znam co takhle se s tou mouchou o neco snazi, take teda zkus i to Muskareni.

Hašoun - Profil | St 7.3.2012 7:28:59

Zdravicko dostal jsem paradni drevenou krabku a delam si z ni krabku na jezero a potrebuji poradit jakym matrosem ji mam vylepit? Nemuzu nic sehnat.

welbin - Profil | St 7.3.2012 7:36:28

dělal jsem to tak,že na oboustrannou lepicí pásku jsem nalepil polystyren, případně kvalitnější pěnovou hmotu/pásku radši tu širokou/,pak skalpelem,či ostrým ožem nařezal pásky,odstranil krycí folii z druhé strany lepicí pásky a přilepil na rozpočtená,označená místa,pokud to nenecháž v létě za oknem v autě,drží to dobře
Ještě si vzpomínám,že na BL háčky používal kámoš pásky na těsnění oken a dveří

Baron 007 MC - Profil | St 7.3.2012 8:52:27

Dobre a jednoduse poslouzi takovej ten protizkluzovej penovej koberecek do koupelny. Role maji snad v kazdem OBI, Bauhaus a tak.

Baron 007 MC - Profil | St 7.3.2012 15:35:36

N bimbo34 - ® [Poslat soukromou zprávu.] St 7.3.2012 12:25:48 OPRAVIT - [ODPOVĚDĚT] - dotaz zatím nemá odpověď
Hašoun - poradil by som mozno este toto ak mozem: http://sybai.com/store/goods-1098-108-foam-for-fly-​​box-standard-200x300-5mm.html napriklad

vladoce - Profil | Ne 4.3.2012 21:50:44

Vazeni Baron 007 MC a Palo H, stretavam sa s rozporuplnymi nazormi na pouzivanie navazcov. Niektori znami preferuju vlastnorucne vyrobene (z troch vlascov odstupnovanej velkosti), niektori uz hotove konicke navazce, a niektori zase pouzivaju ako navazec jeden vlasec jednej hrubky (napr. 0,16-ku) od snury az po musku. Je to tak, ze cim vacsi pocet uzlov tym slabsi vlasec? Ake su nevyhody konickych navazcov? Ma zhotovovanie navazca spojenim troch roznych vlascov nejake vyhody? Da sa ako navazec pouzivat len jeden vlasec jednej hrubky? Ako je to vlastne? Co je efektivnejsie? Dakujem Vam velmi pekne.

Palo H - Profil | Út 6.3.2012 4:41:45

Vase zprava Ahoj, s náväzcami jeto v mojom ponímaní asi takto. Jeden priemer od šnúry po mušku používam pri nymfe a strímroch. Pri love na mokro ho zviazujem z dvoch priemerov a to hrubší od šnúry a tenší na koniec k muškám, podotýkam, že na mokro lovím s dvomi muškami. Pri suchom chytaní lovím vždy len na jednu mušku a tu vyrábam náväzec z troch postupne uberaných priemerov, alebo používam konický náväzec, ktorý je zakončený mikrokrúžkom do ktorého uviazujem koncový vlasec a mušku. Pravdou je, že čím viac uzlov, tým viac oslabení, ale naproti tomu si pri vlastnom zviazovaní náväzca z rôznych priemerov zostavíme náväzec presnepodľa podľa našej potreby.

novas32 - Profil | Po 5.3.2012 16:24:41

mel jsem na mysli spojku vlakna se strelnou hlavou, ktera je celkem velka na hladky pruchod ocky, tedy kdyz mam venku jeste celou hlavu (9 m snury). se spojkou hlava / navazec problem nemam

welbin - Profil | Po 5.3.2012 16:44:12

nějak nechápu Tvoje zadání - máš backing- vlákno,pak střelnou hlavu,anebo šŇůru,střelnou hlavu ?
Pokud je to silné,nepoužíval bych rychlospojky,ale buď vlepení- u backingu anebo vlákna,pokud spojení šňůry a střelné hlavy - nesetkal jsem se s tím/možná vlepit,přetáhnou punčoškou - bez očka/
spojit mezikusem vlasce ,snad Baron

Baron 007 MC - Profil | Po 5.3.2012 18:19:32

Asi ma na mysli running line a Hlava.
Ja jsem tovarni smycku u svych SH ufikal a dal tam rychlospojky, bud nejak "big game" nebo vlastni vyrobi z nejakeho 50ti liberniho backingu. Smycku na running line resit podle toho co slouzi za ten running line.

Takto pri zdolavani no problem, vubec neresim. Vysoukavani ven provadim v pomalem lehcim a opatrnejsim tempu. Kdyz je spojka +1m venku, tak to vodhodim. Furt je tam vetsi pecka ktera ockama drnci, ale da se s tim no problem zit.

Predpoklad je, ze tu SH vubec udrzis nad hlavou. 9m neni moc, je to brnkacka pokud mas (Ne myslis) hazeni zmakle. Ale je to 9m cehosi o 2 aftma cisla tezsi.

novas32 - Profil | Po 5.3.2012 15:49:05

zdravim,
poridil jsem si osmickovy prut cilene na streamer a dravce. byl jsem "obdarovan" strelnymi hlavami, hazeni snad nejak zvladnu, ale zajimalo by me jak resit protazeni spojky vlakno/hlava, ktera neni zrovna nejmensi, ocky prutu pri potencialnim zdolavani vetsi ryby, kdyz budu mit prut zvedly. mel jsem s tim problem uz jen pri hazeni a musel jsem ho sklonit, aby byl v primce s lajnou...
diky za radu.

welbin - Profil | Po 5.3.2012 16:17:08

Uzpůsobit délku návazce,na streamer není třeba příliš dlouhý a zvednout prut nad hlavu při podebírání

welbin - Profil | Po 5.3.2012 12:05:13

Doporučovaná je nymfa ,dost zatížená na 14-16 háčku, zadeček - 2/3 rělíčka páv či pštros,přední třetina ze zlaté lametky,tmavý kohout nožičky - na ostroretky,a malý zelený blešoun

Baron 007 MC - Profil | Po 5.3.2012 12:15:15

Witti - tady to mas.
Muzes vyzkouset, ja ne, bo lezim ve spitale s zlamanou haksnou. Ale pokud to nebude fungovat, muzem Welbina zmlatit oba jakmile budu fit.