Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

met - Profil | Po 27.2.2012 18:15:58

chcel by som sa majstrov spytat, co by robili na vode 1,5ha kde su duhaky 40-80cm vo velkom mnozstve. Ale problem, je ze je to C&R a tie ryby uz videli asi vsetky muchy sveta. Obcas nejaku rybu okolo 45cm chytim, ale na to mnozstvo co sa tam ukazuje a co vidim plavat okolo brehov je to mizeria. Skusal som pijavice, mokre muchy,sparklera, agresive blob, suche, pakose ale mizeria. Co by ste nasadili?

Palo H - Profil | Út 28.2.2012 4:52:32

Ahoj, ja na takéto opatrné ryby vždy skúšam malé jazerné nymfičky - chruncher. Ale u takto oapatrných rýb ani nejde o to, čo im ponôkaš, ale ako im to ponúkaš.

drevak3 - Profil | Po 27.2.2012 18:02:31

Palo H - Profil | Út 28.2.2012 4:50:41

Ahoj, čo sa týka kolečka, plne ti postačí aj ten shakespeare, ale u toho snowbee máš i náhradnú cievku. Je uplne na tebe, pre čo sa rozhodneš.

drevak3 - Profil | Ne 26.2.2012 16:18:45

Zdravím, chtěl bych slyšet váš názor na tento prut http://www.hobby-g.cz/296-Pruty-Muskarske-Snowbee/6​225-prut-Snowbee-Diamond-9ft-4.html chtěl bych začít muškařit a neinvestovat moc, ale koupit něco slušného. Chodit budu na berounku a litavku

Palo H - Profil | Ne 26.2.2012 20:25:54

Snowbee pruty poznám velmi dobre, diamond rada je pre začínajúceho super. Tieto pruty sú s velmi jemnou, mekkou akciou a pri love veľa vytolerujú, hlavne, ak má niekto zpočiatku razantnú ruku pri záseku. A ďalšou výhodou je záruka a v cene je aj velmi dobré puzdro.

wawlk - Profil | So 25.2.2012 20:29:22

Zdar dostal jsem asi tři barvy ovčích kožíšku má někdo skušenosti s tímto materialem ,jak se chová pří namočení abych stoho neuvázal such.chroustika a nešel ke dnu Díky za vaše rady vubec nevím jak se ten mater. zachová až se namočí zachová si puvodní odstín

Palo H - Profil | Ne 26.2.2012 6:13:08

Ovčiu vlnu nepoužívam, čo sa týka vlastností po namočení, zrob jednoduchý test, odstrihni trošku materiálu a hoď to misky s vodou, zistíš, ako to vypadá po namočení.

čolkař,zloch - Profil | So 25.2.2012 20:07:52

Ahoj,poraďte prosím,jak je ideální skladovat delší dobu nepoužívanou lajnu?A co její údržba po/před sezonou ?

Palo H - Profil | Ne 26.2.2012 6:11:58

Ahoj, ja šnúry po sezóne vyperem vo vlažnej vode s trochou saponátu, potom ich opláchnem v čistej vode, osuším flanelom a prejdem impregnantom, ale pozor na suché a potápavé šnúry sú impregnanty rozdielné. Pri dlhšom nepoužívaní ich natočím na vetšiu cievku alebo nejaký kotouč, aby boli vo veľkých smyčkách. Potom, keď ich navíjam späť do navijáku, tak ich roztiahnem na tráve a takto voľnú ju stočím do cievky.

wop - Profil | So 25.2.2012 1:30:48

Zdar,
chtěl bych se optat jestli máte někdo zkušenost se šnůrou RIO MainStream #4 F - WF (1100 Kč).
Potřebuju něco univerzálnějšího na potoky a menší řeky, kde to odrbu o křoví a nechce se mi proto vyhazovat prachy za dražší. Díky :-)

Palo H - Profil | So 25.2.2012 5:54:43

Ahoj, s main streamami mám skúsenosti, v pohode šnúry.

andes - Profil | St 22.2.2012 19:03:59

Zdravím, rád bych začal s muškařením na štiky poradily by jste mi délku a aftma prutu.Dík za odpověd.Co se týče délky váhám mezi 2,8 a 3m,ale nemám stím zkušenosti.

Palo H - Profil | Čt 23.2.2012 3:57:45

Ahoj, dlžka 2,75 - 3 m plne vyhovuje a osobne by som šiel do AFTM 7.

Baron 007 MC - Profil | Čt 23.2.2012 9:33:05

7wt absolutne v pohode. Stikove specialy bvaji vetsinou kratsi pruty. Zustal bych do 9'0" kvuli pace vyvijene na zapesti v kombinaci s vetsima mouchama.

Jak osobne pouzivam 9wt, a to protoze hazu streamerama velikosti lokomotivy a podobne i tak vazicich. Ne kvuli zdolavani stik, da se da zmaknout cvetsinou trojkovym prutem (Toto ale neplati na stiky ze severu, Svedsko/Finsko atd.)

Pavel9999 - Profil | Út 21.2.2012 19:39:02

Ahoj všichni,neni tu někdo kdo by mi poradil s nakupem mušk.prutu? Jedná se o Loomis IMX Slate 10ft,aftma8.dik

Baron 007 MC - Profil | St 22.2.2012 9:16:31

Zdar. Neporadim, nemam Slate rad. A jeste v teto konfiguraci, to musi byt bes.

Baron 007 MC - Profil | St 22.2.2012 15:56:11

Musim se priznat, tohle provedeni Slate jsem v pazourach nemel.
Ted jsem dostal pojeb, ze tento typ je docela zdarilej. Pojeb od cloveka ktery rekl bych trochu vi o cem mluvi.

jehla - Profil | St 22.2.2012 9:24:21

Baron 07-Karliku, jak se jmenovat ten šílenej prut s šesti(nebo osmi?)hrannou rukojetí, co s ním házeli René a Peter SH v KV? Ať to nemusím gůglit, tys taková hlava wikipedická..:-))) dík, Jehla

P.S. na kamaráda budu hodnej, ale stejně, radši ho připrav na nejhorší...:-))

Baron 007 MC - Profil | St 22.2.2012 9:31:23

To byl nejakej ten Loopackej switch klacek, ten mel nejako divne hranatou rukojet. Neco jako 11'9" v 7wt, ale delku si asi vymyslim.

drevak3 - Profil | Út 21.2.2012 18:58:54

Zdravím, zajímalo by mne jak často měníte šňůru. Mám na mysli rekreační muškaření. Díky.

Baron 007 MC - Profil | Út 21.2.2012 19:02:17

Zdar,
Kdyz odejde tak menim. Tezko rict, neco vydrzi par sezon, neco strasne roky, a neco jde z krabicky rovnou do popelnice.