Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Carpeater - Profil | Ne 19.2.2012 12:55:21

Čauves, začínám a chtěl bych na začátku sezóny zkusit streamery na pstruhy. Prut mám obstarožní Shakespeare Sigma aftma 6/7. Potřeboval bych poradit, jakou asi tak na ty pstruží streamery šňůru, popřípadě i nějakej tip na ty nějaký ty streamery, pokud možno ... :-)

Dík

Palo H - Profil | Po 20.2.2012 5:41:05

Ja osobne na začiatku sezóny tiež uprednostňujem strímery. Používam potápavú, alebo intermediálnu šnúru, podľa typu vody (rychlost prúdu, hlbka apod.) Najradšej používam strímre typu wooly bugger (čierne, hnedé) a potom mudlery, ak sa jedná o lov potočákov. Na duháky sa dá použiť aj velké množstvo roznofarebných lúr (red head, montana a pod.).

drevak3 - Profil | Ne 19.2.2012 12:36:25

Zdravím, chtěl by jsem začít s muškařením a nechci zatím moc investovat. Chtěl bych něco univerzál. Je vhodný tento set http://www.tropicliberec.cz/muskarske-2/prut-shakes​peare-odyssey-fly-xt-8ft-2-4m--4--navijak-snura-zda​rma, případně uvítám jinou variantu a také nevím jakou aftma

Palo H - Profil | Po 20.2.2012 5:35:38

Zdravím, Odyssey pruty som mal možnosť skúšať, sú celkom fajn, ale dĺžka 2,4m mi pripadá velmi málo. Na malých potokoch snáď.

fajanek - Profil | Pá 17.2.2012 15:51:29

Ahoj. Loňskou sezónu jsem začal trošku muškařit, ale mám špatný prut a naviják. Mám stařičký komplet od Milfy aftma 7 a připadám si jako kdybych měl v ruce neohebný těžký prkno. Potřeboval bych proto něco lehčího a pokud možno s aftma 3 nebo 4. Chytám na menších tocích a potocích. Baví mě nymfa a mokrá muška. Uvažoval jsem o tomto kompletu: http://www.czechnymph.com/cz/e-shop/pruty/wave386se​​t-hanak-competition-wave-386-set-hanak-compe​tition-​wave-386-set - co vy na to? Šlo by to do začátku? Nebo mi doporučíte něco jiného kolem 2500kč? Díky moc.

Palo H - Profil | So 18.2.2012 3:14:44

Doporučil by som radši tento prut :http://www.czechnymph.com/cz/e-shop/pruty/gl19040-g​uideline-exp3-muskarsky-prut-9-4-4-dilny-guideline-​exp3-muskarsky-prut. A k tomu dopasovat nejakú šnúru a naviják. Ja osobne moc nemusím sety.

Erik N. - Profil | St 15.2.2012 15:11:17

Ahoj ,chystám sa začať s muškárením ,a chcem sa spýtať ,akým uzlom ,pripadne čím sa viaže nadväzec na bočnú mušku ? niekde som videl mikro krúžky ,ale nestiahne to suchu mušku pod hladinu ? Ďakujem

Baron 007 MC - Profil | St 15.2.2012 15:20:28

Zdar,
Sucha se vetsinou chyta na jednu musku. Takze odpadaji bocni navazce.
Mikrokrouzky pouzivam osobne jenom mezi ujimanym navazcem a koncovejma navazcema.
Ale delat si to muzes absolutne jak chces.
Vygoogluj si Surgeons Knot a Blood Knot. Na bocni navazce pouzivam ten 'trojitej chirurgickej' a zastrihavam ten fous smerem k navijaku, a musku vazu na ten smerem pryc/dolu. Opacne se to min mota a nevim co jeste, ale neni to zdaleka tak pevne.

jehla - Profil | Út 7.2.2012 9:16:29

Karlr, když si šáhneš dozadu na hlavu, nemáš tam takovej hrbolek? Mám dojem, že už ti tam musí vyrážet svatozář! :-))))))

Baron 007 MC - Profil | Út 7.2.2012 10:26:53

Zdar,
Sahnul jsem si a neco jsem nahmatal clovece :-)

Dave ZR-7 - Profil | Po 6.2.2012 18:21:14

Ahoj všem, měl bych na Vás dotaz pořídli jsem si od Hendsu Body Glass a Ez Body Tubing a nějak nevím jak si s tím poradit nemáte někdo zkušenosti návody na práci s nimi???Díky za každé info hlavně bych potřeboval poradit jak správně "upevnit" Body Glass k háčku.

Baron 007 MC - Profil | Po 6.2.2012 20:04:53

:-)
Kupovat si veci a nevedet jak je pouzit. Tady je mozne vsechno.
Hends nechal vydat dve knizky, kde i ukazuje jak jeho sortiment pouzivat. Zacal bych tim.
Mozna nejakej dobrak to tu precte a rad poradi.

Ten tubing se da nejak pouzivat na telicka rybko streameru a podobnych veci. Nepouzivam ho vubec.
Body glass se normalne prichyti vazaci niti, nevim co je na tom slozite.

Solus - Profil | Ne 5.2.2012 16:46:00

Zdravim, mam otázku ohledně streamerování, a to předevšim o lovu štik. Jaké používáte návazce, popř. jaká lanka nebo šňury s tím, že příliš nenaruší chod streameru. Myslel jsem udělat navázec z klasického monofilu ( např. 0.25 - 0.30 ), - pak kroužek - a pak třeba metr něčeho odolného. Díky...

Palo H - Profil | Ne 5.2.2012 17:46:01

Ja osobne najradši nedávam žiadny, ešte som sa nestretol s materiálom, ktorý by neznehodnotil prirodzený chod strímra, vždy však potom ostáva po zábere len dúfať, že to neukousne...

Baron 007 MC - Profil | Po 6.2.2012 13:53:28

Ja mam tezky spletany ujimany navazec zakonceny krouzkem. Je okolo 1m delky. Na to davam tricitku, metr az metr a pul. A pak lanko. Pokud chces mit jistotu, ze to neprecvakne, lanka se nevyhnes.

AntonM - Profil | Ne 5.2.2012 18:48:51

Ahoj,

prosím o radu.

Jaký je rozdil mezi pruty Hardy Angel 2 a Hardy Angel 2 TE?

Děkuji.

Baron 007 MC - Profil | Po 6.2.2012 13:49:44

Zdar, Nejsem si jisty, ale myslim, ze jsou (ty TE) vic castersky naladene, tvrdsi a rychlejsi. Nevim jestli to TE neni nahodou Tournament Edition. Ale jak rikam, nevim to jiste.

Angely udelali v "hazenim petkou do nekonecna a jeste dal" docela rozruch. Obstojne pruty, pro obyc rybare spis prilis tvrde. Docela dobry, az na to, ze meli problemy s praskanim. Bavime se ale o extremech, hazni 35m+, s extremnim namahanim prutu.

joto - Profil | Ne 5.2.2012 18:10:31

Pozdravujem prosím vas, kde v čr -sr sa da zohnat navijak ARFLO Airlite 5/7akobi sa do nasich koncin ani nedovazal ! Dakujem

Palo H - Profil | Po 6.2.2012 4:08:30

V SR skus rybárik Poprad.

pospooo - Profil | Pá 3.2.2012 14:03:44

ahojte,
rád by som vedel nejaké info ohľadne techniky lovu na mokro... ako je možné rozpoznať záber? naviažem mokrú muchu ktora je pod haldinou alebo nejakú nymfu a lovím pri dne....Mám suchú šnúru resp. nejakú intermídu . Je potrebné použiť nejaký signalizátor záberu (nejaké perie, alebo väčšiu suchú muchu)..resp. čo je najlepšie použiť na rozpoznanie záberu?
Dakujem

Baron 007 MC - Profil | Pá 3.2.2012 15:31:46

Zdar,

Kdyz ryby skubne za snuru a zacne pelasit pryc, tak se vetsinou jedna zaber.

Pri mokre, je clovek vetsinou s primym kontaktem s mouchou, ci mouchama, a zaber je citit.