Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Ajka - Profil | Čt 19.1.2012 8:27:31

Zdravím kluci,
mám otázečku - přítel loví plavanou a zmínil se že by chtěl začít i s muškařením.....ráda bych mu koupila k narozeninám jako dárek něco do ,,výbavy´´.....přemýšlela jsem o sadě mušek ale nevím jestli je to jedno co koupím nebo jestli i mušky se nějak dělí podle rybiček.....případně co ještě by se k nim dalo přikoupit co by se mu mohlo hodit.....zkrátka co byste vy uvítali jako dáreček......za každou radu budu vděčná a děkuji a přeji hezký den......Ajka

Baron 007 MC - Profil | Čt 19.1.2012 13:05:55

Zdar,

Musky se blbe poradi, kdyz nemame tuseni co bude co kde a jak chytat. To at si vybere sam.
Ale pokud to ma byt neco mensiho, tak bych zvazil ty serepeticky kolem, jako krabicku/krabicky na musky, pean, stipacky, vestu, polarizacni bryle atd.

Dave ZR-7 - Profil | Čt 19.1.2012 5:25:20

Ahoj všem , rád bych vyzkoušel zimní muškaření nikdy jsem v zimně nemuškařil. Chtěl bych na odmrzlém vtoku na přehradě,ale opravdu nevím co zkusit ? Potápivou šňůru a prozkoumávat sloupec nebo raději u dna? Díky moc za rady.

Baron 007 MC - Profil | Čt 19.1.2012 13:03:08

Spis dno, spis nymfu, spis mensi vzory. Vsechno slo dolu, prijem potravy, a aktivita vubec.
Takze spomal, a zjemni.

Ale neni duvod, proc by ryba nevzala dobre nabidle a dobre vypadajici velke zradlo kdyz vydej energie je malej. Viz treba zimni lipani chytane na nymfy ktere zpusobi mensi zemetreseni pri padu na zem.

Tomasson - Profil | St 18.1.2012 19:13:56

Zdravím, laický dotaz. Mám nohu velikosti 42. Jak velké bych si měl koupit prsačky s punčochou a k nim boty . Myslím velikost, jestli o číslo nebo dvě větší nebo stejné. Fa simms( nemohu je vyzkoušet). Díky za info pokud nějaké bude:-)

Baron 007 MC - Profil | St 18.1.2012 19:41:27

Zdar
Mam haksnu 45, cili nejaka desitka. Boty mam dvanactky, a jsou akorat.
Jukni na nejake tabulky jak to vychazi s evropskejma velikostma. Ale drzel bych se vetsi boty, je to lepsi nez skrcena noha, kor kdyz je zima, a chces nejakou vrstvu fusekli. Odrizelej krevni obeh vede k zmrzlejm noham.

pardál - Profil | Po 16.1.2012 16:30:06

Mají ho k vidění tady:http:http://shop.top-carp.cz/cs/produkt/prut-snowbee-xs-​pro-9ft-8/
Díky za info a rady.

Palo H - Profil | Út 17.1.2012 3:43:28

Mohu doporučit... Pomer ceny, záruky a kvality je tu super.

Menca - Profil | Po 16.1.2012 2:42:27

Zdravim pany poradce,rad bych se jako uplny laik,ktery nad muskarenim teprve premysli a sbira informace zeptal,jestli pro vas existuje nejaka hranice rychlosti vetru,ve ktere je uz nemozne a nebo velmi narocne muskarit. Dekuji predem za odpoved.

Palo H - Profil | Po 16.1.2012 3:56:26

Nazdar, nikdy som nemeral rychlost vetru, pri ktorej som bol na vode, ale chytal som už aj pri víchrici, kedy v blízkom lese padali stromy. Nebola to síce pohoda a dlho som nevydržal, ale hlavne z bezpečnostných dôvodov. Inak sa dnes dá chytat i za velmi silného vetra. Vtedy je dôležitá technika hodu a hlavne správny výber šnúry, ja za takýchto podmienok používam Rio Wind Cuter, alebo airflo Forty plus.

pardál - Profil | Ne 15.1.2012 23:03:40

Zdravim,rozhoduju se mezi prutama Snowbee XS - Pro a Vision Attack oba 270 aftma 8.Použítí Dánsko mořští pstruzi a Čechy strímrovačka.Jestli máte nějaké zkušenosti ohledně jejich akcí byl bych rád za Vaše postřehy.Nechci žádné žvejky spíše špičkovou akci.Předem děkuji.

Palo H - Profil | Po 16.1.2012 3:51:22

Nazdar Snowbee pruty poznám velmi dobre, ale XS označení u nich nepoznám, označení XS je u snowbee u šnúr. Ja osobne používam nekolik prutu snowbee prestige a sú super. S visionem nemám skúsenosti.

Hašoun - Profil | So 14.1.2012 10:24:44

Zdravíčko, dneska mi donesla Matinka slepici bažanta z honu. Jáke peří se z ní dá použít na vázání?

Palo H - Profil | Ne 15.1.2012 3:52:44

Na march brown - březnovku použiješ letky k vyvázání krídelek, ocasné perí použijež na telíčka nýmf, ale i mokrých mušek, namotáním výrezu z ocasného pírka bažnatí slepice vznikne pekné, frkané telíčko. A hlavne vytrhej marabu kolem stehen a v podpaží, je síce kratší, ale má perfektní barvu, prirozene frkanou a jsou z nej pak krásne strímry.

vanvan - Profil | St 11.1.2012 20:34:25

Zdravím. Získal jsem kompletní skalp ze zlatého bažanta. Protože nejsem žádnej velkej vazač ptám se vás zkušených co si myslíte o využití. Uvítám jakokoliv radu.
Díky vanvan

Palo H - Profil | Čt 12.1.2012 3:49:16

zlatý bažant sa vetšinou používa pri viazaní lososových mušiek a pierka z jeho krku sa používajú na štety mokrých múch ( napr. alexandra, královský kočí...) sú to tie pierka s čiernym tipom na konci. Chvostové perá sa zase využívajú pri viazaní schránek..

Baron 007 MC - Profil | Čt 12.1.2012 18:19:36

Koneckoncu jde to cele pouzit.
Ale nejzajimavjejsi Palo vyjmenoval. Dodal bych jeste letky.

Jelczin - Profil | Ne 8.1.2012 20:10:53

Braron a jakou sňuru doporučuješ na nymfu?
pošli mi prosím odkaz
díky M

Baron 007 MC - Profil | Ne 8.1.2012 22:41:17

No tak chlape, kdyt jsem ti to psal v minule otazce.
Neco co poradne plave.

Jelczin - Profil | Ne 8.1.2012 18:32:38

ahoj chlapi,
na co by jste použili tuto šňuru?
http://pruty.cz/_eshop/index.php?main_page=product_​info&cPath=151_18_212&products_id=1289
dala by se použít na stojaté vody v řekách nebo jeno na jezero aftma 6/7
co myslíte?

Baron 007 MC - Profil | Ne 8.1.2012 19:52:21

Zdar,

Urcite poslouzi jako snura na pradlo. Privazovani rajcat k tyckam. Svazovani pritelkyn ci manzelek pri hratkach. Zavazovani postovnich baliku. Jde se cela jiste vyhodit.

Nema rad Airflo.
Ale jsou taci ktere nedaji na ne dopustit.
Nerikam ze vse co kdy vyrobili stoji za prd, ale ja s tou firmou kdysi skoncil.

Dala by se samozrejme pouzit kdekoliv. Na jakekoliv pomale vode, stojakach, na mori pri lovu morskych pstruhu. Proste absolutne vsude kde si preju pritopenou snuru.
Ale unikal by mi smysl jeji vyuziti na tekoucich vodach.

Baron 007 MC - Profil | Ne 8.1.2012 19:54:17

Na nymfu ji shledavam jako naprosto nevhodnou.