Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

stryček - Profil | So 24.12.2011 20:19:43

Přeji krásný štedrý večer a poprosil bych o radu. Lze cíleně lovit nosáky a ostroretky na mouchu? Jde o D. Orlici ted v zimě. Na feeder a plavačku jich tam nachytám spoustu ale na mouchu se mi nedaří jen tloušti a sem tam duhák. Kdyby byla rada byl bych moc rád díky.

Palo H - Profil | Ne 25.12.2011 3:50:20

Ano dajú sa cílene lovit na nymfy..vzory : patentka, blešivec, mne osobne sa darilo na béžového.

Baron 007 MC - Profil | Ne 25.12.2011 9:44:06

Tak tak. Cilene jsem je nikdy nelovil, ale zkusil bych co radi Palo, vcetne malych nymficek. Proste to vsechno zdrobnil.

Ja na ty hejna na Orlici v ranem lete narazil, ale moc jsem nepochodil.

Jelczin - Profil | So 24.12.2011 18:21:41

aha, tak a na co je tvrdost 5, já mám Greys GRIX tvrdost 4 a je spíše na suchou mušku, když s ním jdu na mymfu nebo na malyčký jigy, tak mi příjde , že ho přetěžuji.
no prostě jednoduše řečeno potřebuji nový proutek na nymfy a jigy. jaké atfma zvolit

Palo H - Profil | Ne 25.12.2011 3:48:32

Zdar, Baron ti poradil dobre, dneska už málokdo nymfuje s 5. Ale u snowbee diamond si treba uvedomiť, že sa jedná o radu dost pomalú a velmi pružnú. Ja osobne používam snowbee prestige a je fakt super. Mám ich nekolik a na nymfu používam AFTM 3 9´6´´.Ale tento prút už mi zase nesedí na suchou.

Baron 007 MC - Profil | Ne 25.12.2011 9:41:04

Jeste bych dodal, pokud rozumime nymfou kratkou/ceskou/polskou/treba i francouzskou, tak tam ty nymfy a jigy nikam moc daleko odhazovat nebudes. A u nas nebudes chytat nic co bys s trochou opatrnosti nemohl zdolat. Takze ti jde primarne o jemnost prutu, protoze chces mit co nejvetsi cit pro zaber.

Pokud nymfu budes odhazovat dal do pryc, treba switch/spey hodem ala Jan Jankovic nekam daleko doprdele, tak rozhodne tezsi mouchy vodhodis dal a snaze s tim vyssim aftma. Takze tam bych radsi pouzil petku, klidne i sestku.

Takze, ja bych se venoval nymfovani s s to tvou greys ctverkou, a casem si ujasnil co od budouciho nymfovaciho prutu chci.

Jelczin - Profil | So 24.12.2011 17:28:58

ahoj chlapi, chci si koupit nový prut na nymfovačku
co říkáte na tento typ
http://www.hobby-g.cz/296-Pruty-Muskarske-Snowbee/6​226-prut-Snowbee-Diamond-9ft-5.html?page=1&back=vie​w
díky za info M

Baron 007 MC - Profil | So 24.12.2011 17:45:54

Zdar. Proc ne. Ale okud s tim hodlas nymfovat na nasish vodach, tak bych zvazil jesmnejsi, treba ctverku nebo i trojku.

welbin - Profil | Pá 23.12.2011 7:37:50

ad Baron - používám vždy před výletem na moře Turtle vax - na auta,ošetřím s tím umyté pruty i navijáky a zatím o rzi nevím

Baron 007 MC - Profil | Pá 23.12.2011 10:22:57

Ano, proc ne. UIrcite lespi nez zadna ochrana.
Ale zas tak paranoidni nejsem. Proste hned po navratu udelat urzbu.
Nebo behem delsiho pobytu u more obcas to voplachnout sladkou vodou.

karko - Profil | Čt 22.12.2011 21:41:04

Zdravím.Rád by som sa opýtal na rozdiel medzi prútmi a navijákmi do slanej morskej vody vs bežné pruty a navijáky.Dakujem

Baron 007 MC - Profil | Čt 22.12.2011 21:59:39

Zdar,
Ja tuto propagandu nezeru. Sul je mrcha, a je potreba sve nacini osetrit - oplachnout sladkou vodu po lovu na mori. Pripadne soucastky promazat a tak. A je jedno zda je to na morske vody nebo obyc.
A neni more jako more, voda v indickem oceanu zere kov vic nez voda v baltu.

Nicmene u navijaku muze jit o kvalitnejsi eloxovani, utesnene vnitrni soucastky atd. Cili by se melo jednat o odolnejsi provedeni. (Btw, ja uber utesnovani tez moc nezeru, protoze moje zivotni zkusenost rika, cim vic se snazim neco utesnit, tim hur se vznikla kondenzace dostane ven. Tudiz ja radsi neco co jde pak snaz vymejt a namazat. To muj osobni nazor)

Pruty - Haha, tady na uhliku moc nezmenime, ale komponenty by meli byt z odolnejsiho materialu, nebo povrchova uprava by mela byt odolnejsi proti koroze. Jako nezeru kecy vo odolnejsich ockach, ale citlive misto je sedlo a sroubeni. Horory kdy nesli sedlove matky po dvou tydenim pobytu na mori povolit znam moc dobre.

Takze suma sumarum - Nebudu si kupovat special nacini na slanou vody pac se nekdy podivam na more, ale budu se ke svym vecem chovat slusne a udrzovat je.

Skolip - Profil | St 21.12.2011 18:35:25

Ahoj. Chci se zeptat, mám muškařský naviják SAGE a přestal mi fungovat cvrček, nevíte jak a nebo kde opravit? Popřípadě čím to je? Nerozebíral jsem to, nechci to zničit ještě víc. Díky moc za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | St 21.12.2011 19:07:17

Zdar,
Je to jednoduche, cvrcek bud umrel anebo je nemocnej.
Ja bych to rozebral. Pokud si z prahy, tak bych ti do toho mohl vlezt.
Jinak muzes zajit s tim za prodejcem, anebo se na to vybodnout. Ryby neberou na zvuk cvrcka.

specialized - Profil | Po 19.12.2011 19:35:19

Dobrý večer. Rád by som si zadovážil zostavu na šťuky, loviť budem na veľké strímre. Mám vyhliadnutý tento set - http://www.rybarskecentrum.sk/muskarenie/pruty/sage​/shop///1//produkt/SINGLE/sage-vantage-outfit-890-4​-sage-reel-1680/508/ otázka znie, či by som za tieto peniaze nedostal niečo lepšie od iného výrobcu (prút by mal lepšie spracovanie, príp. vlastnosti) môj limit je 500 eur za komplet. Ďakujem za rady.

Baron 007 MC - Profil | Po 19.12.2011 19:51:28

Ten prut neznam. Takze tezko rict zda je neco lepsiho.
Snura Rio WFF je velmi vagni popis.
Navijak je proste navijak, zasobnik snury.

Me to prijde jako dost penez. Ale budiz, proc ne.

kubais1 - Profil | Ne 18.12.2011 20:51:18

Dobrý porádí mi někdo prosím revíry na muškaření Případně vláčení kolem Brna?? cca do 35Km od Brna.. Děkuji velice

Baron 007 MC - Profil | Ne 18.12.2011 21:36:48

Tady tezko. Ja blizkou asii neznam, a kolega je zase z daleke asie.

Rybco - Profil | So 17.12.2011 23:58:53

diki. A nebude nahodou ta trojka pritazka na ten prutik?

Baron 007 MC - Profil | Ne 18.12.2011 9:00:22

Nemyslim, predpokladam, ze s tim nebudes hazet 25 metru, eh?

Rybco - Profil | So 17.12.2011 20:34:02

Zdravim pani muskari.Chcel by som poznat vas nazor na kombinaciu : Greys Streamflex XF2 6ft #2 so snurou RIO Mainstream Freshwater Fly Line WF 3. Lov je na dost malych a zarastenych,tazsie pristupnych potokoch.Ziadne monster fish. :-) Dakujem

Baron 007 MC - Profil | So 17.12.2011 20:58:26

Zdar.
Jo, to by mohlo fungovat.
Ale obcas jsem dumal nad tim, zda neni lepsi spustit cosi do vody dlouhym prutem prostrcenym vetvema nezli se snazit v tom porostu hazet kratkym prutem.