Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

u.x.a. - Profil | So 17.12.2011 20:20:29

chtěl sem se jen zeptat proč je tu tak málo poradců na muškařinu děkuji.

Baron 007 MC - Profil | So 17.12.2011 20:27:23

Pac jenom dva z cele ty bandy trubek je kvalifikovane zde odpovidat.

Skolip - Profil | So 17.12.2011 11:48:51

Ahoj, chtěl bych se zeptat, koupil jsem SAGE VT2 9" 4AFT, šňůru RIO Mainstream a navijak SAGE , je to už moje 3.sestava a ještě jsem na ní nechytal, zajímá mě zda je to univerzálí sestava na naše vody tipu MALŠE, HORNÍ VLTAVA ATD... Děkuji moc za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | So 17.12.2011 18:51:04

Ahoj,
Co chces jako slyset? Je to bajecna sestava, na suchou, mokrou, ci nymfu. Ale velky stikovy streamer s tim tezko odhazis..........takze univerzalni.....?

Richard - Profil | Pá 16.12.2011 21:32:43

Ahoj rybáři a rybářky, chystám se do Mongolska za Tajmeny. Můžete se podělit o vaše zkušenosti? Jaké období, kterou agenturu, cestovku, na co se připravit atd.? Děkuji za vaše rady a přeji krásné vánoce ................. Richard

Baron 007 MC - Profil | So 17.12.2011 18:48:15

Nevim, netusim. Zeptej se v otevrenem pokecu, ci hledej, myslim, ze nejednou se to tu probiralo.

Otouš - Profil | Po 12.12.2011 18:45:36

Ahoj,
jako začátečníkovi se mi sešel nesourodý vercajk, trojková šňůra + prut 2,1m, naviják AFTM 7/8. Pokud vynechám vlastní nezručnost, nemám z této sestavy dobrý pocit, ani elegance a délka hodů nestojí za mnoho.Domnívám se, že by jisté zlepšení nastalo zakoupením delšího prutu -min. 2,6m a k tomu adekvátní naviják.Již nechci pořizovat to nejlevnější na trhu, a tak budu muset koupi realizovat postupně.Co pomůže více, lepší prut či odpovídající naviják. Chytám na středních tocích (Nisa, Smědá, Jizera) převážně suchou a krátkou nymfu.
Předem díky za reakce.

Baron 007 MC - Profil | Út 13.12.2011 9:53:25

Zdar,

Jak bylo mnohokrat receno navijak, v nasich podminkach zvlast, slouzi jak zasobnik snury. Takze ten bych resil jako uplne posledni.

Hazeci soutavu dela hlavne Prut + Snura.

Neuvedl si AFTMA prutu. Je hodne kratkej, nejspis asi pujde o lehke AFTMA, mozna as 3wt. Nevim jake mas predstavy, ale s trojkou obecne nebudes hazet do nekonecnna a jeste dal. Je to cajk uplne vhodny na ricky ktere popisujes. Na suchou, pripadne mokrou mouchu. Jako optimalni nymfovaci nastroj to rozhodne nebude.

Temer neexistuje nic jako uplne nicemny prut. Dobry vyber snury dokaze zachranit ledacos.

Pokud budes chtit jit do neceho noveho, tak asi nejdriv vybrat si prut, doladit k nemu snuru, az pak dle libosti a penezenky resit navijak. Jako jo, tezkej navijak na lehkej prut je blbost, nebo naopak nebudes chtit upklne lehkej navijak protoze trochu vahy vyvazi delku prutu.....

Johny65 - Profil | Čt 8.12.2011 16:37:14

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost se šňůrami s výměnými nástavci s různou potápivostí (např. rio vesitip nebo airflo multi-tip) popř. jen se samostatnými nástavci? Jde mi o univerzálnost při chytání kdy chci třeba změnit styl chytání. Jestli by tohle bylo vhodné řešení nebo zůstat u přehazování cívek s různymi šňůrami. Děkuji.

Palo H - Profil | Pá 9.12.2011 4:02:01

Ano mám s tým skusenosti, práve rio versitip, osobne to však považujem len za znouzecnost, mne tam tá spojka na nástavcoch. Osobne radšej chytám s originálnou šnúrou. Takéto šnúry sú vhodné tak na cestování, kedy chceme zmenšiť obsah batožiny.

Pepé - Vsetín - Profil | St 7.12.2011 15:50:57

Zdar vespolek,
mám starý mušák TOKOZ Typ C1-240, nikde jsem to tu nenašel, tak se zeptám tady. Mám na něm plovoucí 5ku lajnu a nevyhodím víc, jak takových 6m před prutem, pak se to začne srát. Pomohla by tomu lajna řekněme tak trojka? Prut je fest pomalý a je možné, že je ta 5ka na něj moc, i když z jiné diskuse je patrné, že byl původně dělán pro lajny 4-6. Chytám s ním na MP části Vsetínské Bečvy. Hážu jak s rukama z olšového dřeva, házeč teda nejsem. Díky za poznatky.

Baron 007 MC - Profil | Čt 8.12.2011 13:34:28

Starsi pruty proste jsou "mekkci".
Ale bude to zejmena v rukou.
Mozna ta lehci snura pomuze, ale nevim jak hazis. Jednine co poradim je proste tu trojku na to jebnou a vyzkouset.

Hašoun - Profil | Út 6.12.2011 15:13:06

Zravíčko, pořídil jsem si tento proutek Shakespeare ODYSSEY FLY XT 8ft/2,4m #4, a potřebuji poradit jestli mu bude vadit pětka šnůrka?

Palo H - Profil | St 7.12.2011 9:32:37

nebude..

stivi - Profil | Po 5.12.2011 18:52:28

Zdravim
Chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s brodiacimi nohavicami Taimen River CNV Waders alebo Kinetic Godspeed G2 pre porovnanie ktore su lepsie.za odpoved vopred dakujem.


Palo H - Profil | Út 6.12.2011 5:10:23

Ahoj, presne tieto Kinetiky práve teraz používam. Keďže ich mám len prvú sezónu, tak sa nejako obšírne neviem o nich vyjadriť, ale som s nimi úplne spokojný doteraz.

radek.m - Profil | Ne 4.12.2011 19:52:51

Hezký večer, chlapy mám dotaz. Mám prut ORVIS Trident TLS, 9´, wt. 3 1/8 oz. 5 wt. line, je to celkem žvejka, mám na něm 4 DT, lítá to OK, nepotřebuju extra dálkové hody, to řeším jinak(prut i šňůra), ale v tomto případě ORVISE nemáte zkušenost, zda by to lítalo i s 3 DT-jde mi o max.zjemnění aniž bych musel řešit nákup dalšího např.2-3kového proutku. Díky.

Baron 007 MC - Profil | Ne 4.12.2011 20:29:14

Pokud budes mit cit, tak vodhazis na tom prute nulkovou snuru. Odhazel jsem 5wt snuru z nasady od kostete, doslova.

Klidne si na to tu DT3 snuru dej, jestli na to mas, tak ji odhazis. Pristani na vode se ti jiste zjemni, ale prut bude furt stejnej. Nevim co jako od toho chces, nebo co si slibujes, ale pokud ti jde o jemnejsi pristani na vode pri suseni, jdi do toho. Ale jinej vyznam to nema. Ale nesmis na me nadavat kdyz se s tim budes trapit protoze ta 3wt snura bude s tim prutem min pracovat.

Btw, Tridenty se mi nikdy nelibily, spadaji do obdobi Orvis prutu ktere dle meho staly za prd....
Ale to neznamena, ze se s tim neda chyat.

Hašoun - Profil | Ne 4.12.2011 18:29:21

Zdravím, potřebuji poradit s údržbou navijáku a šňur přes zimu.
Slyšel jsem že je dobré šňůry oprat v jarové vodě a navinout na ráfek od kola.
Jak to děláte vy ???
Děkuji!

Baron 007 MC - Profil | Ne 4.12.2011 19:04:21

Zdar,
Nedelam.
Ale idealne:

Snuru sundat, namotat, lehce, to znamena aby nebyla natazena, na neco s velkym prumerem.
Predtim muzem snuru umejt ve vlazny lehce mejdlove vode. Idealni mejdlo s jelenem. Jar tomu ale neuskodi. oplachnout, osusit, a pripane natrit preparatem na snury.

Navijak, pokud se na to citis, rozebrat na cimpr zampr, odmastit, odstranit vesktere vazeliny a mastnoty, pouzivam k tomu technicky benzin. Pak dukladne promazat novou vazelinou. Dobre jsou voduvzdorne, ja pouzivam nejakou univerzal vazelinu. Pozor kam a jak to napatlas, snury a vazelina opravdu spolu nekamosi. Jeste bych dodal, bacha na uzavrena loziska, ten benzin se dostane dovnitr, ale tezko pak dostanes do nich vazelinu, tak pokud nejake navijak ma, tak bych je nechal napokoji. Jednocestne loziska ale napriklad komplet rozebiram, vydloubu z nich valecky, komplet vyplachnu, necham voschnout, a dukladne promazu.