Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

dashr - Profil | Pá 2.12.2011 19:00:32

Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně prutu do začátku a navíjáku se šňurou ale aby to bylo za solidní cenu :-D budu rád za všechny Rady Děkuju

Palo H - Profil | So 3.12.2011 4:10:34

Zdravím, chtelo by to konkretizovat, co je solídní cena a hlavne na jaký spusob lovu by ten prut mel být ( nymfa, suchá, strímer ?).

novas32 - Profil | Ne 27.11.2011 22:54:23

zdravim. po nekolika letech pokusu o muskareni jsem se rozhoupal k tomu zacit zkusit vazat. pomucky jsem nejake poridil, ale pokud jde o materialy, potreboval bych poradit. snazim se, zatim marne, sehnat knihu Muskareni a vazani musek 1.dil. nevite, jestli se neda nekde na netu najit nejaky prehled materialu s vyobrazenim, jak co vypada, at uz druhy hacku, ktere a jake tvary na co pouzit, peri, jake se na co hodi atd. zkousel jsem neco najit, ale neuspesne. diky.

Palo H - Profil | Po 28.11.2011 8:06:08

co se týče knihy Mušk. a vázaní 1. díl, zkus se zeptat prímo v Hendsu: http://www.hendsproducts.cz/eshop/knihy-a-dvd/1156-​fly-fishing-and-fly-tying-ii.html a na jejich stránce máš i všechny jejich materiály.

RA.PL - Profil | So 19.11.2011 18:17:48

Dobrý den. Jaký vzor mušek se Vám osvědčil v tomto ročním období? Muškařím 1. rok, tak ještě nemam zkušenosti s chytáním na podzim. Cílová ryba tloušť, potočák. Děkuji ta odpověď.

Palo H - Profil | Ne 20.11.2011 4:58:47

Potočákom daj teraz pokoj, majú za sebou výter a v určitých lokalitách sa ešte vytierajú, tak ich radši nestresuj, ak je to možné. Inak v takomto neskoršom období roku sú dobré mikronymfy a drobné suché mušky - saze.

Kikis - Profil | Po 14.11.2011 19:55:39

Ahoj všem potřeboval bych poradit . Nevím kde mám sehnat nějakou výbavu na vázání mušek. Co všechno by tam mělo být a jaká asi cena. Nepotřebuji něco vyjmečného, jen abych se to mohl naučit. Děkuji x)

Palo H - Profil | Út 15.11.2011 4:08:31

Skus si pre žačátek kupit nejakú sadu, najdeš v katalogoch skoro všetkých výrobcov muškárkych potreb. Ale radšej by som v obchode vyskušal bobiny a pod osobne, je lepší si na ní sáhnuť a uvidíš, ako ti sedí v ruke. Základ budú tvoriť bobiny, štipec, finišér a hlavne zverák. Co sa týče ceny, je len na tebe, koľko do toho si ochotný investovať.

lipan40 - Profil | Po 14.11.2011 17:10:23

Vážení kolegové, prosím o předání zkušenosti z chytáním pstruhů v Jižní Africe v okolí Kapského města.Uvítám adresy, kontakty , vlastní zkušenost.......moc díky.........jiří

Baron 007 MC - Profil | Po 14.11.2011 18:24:08

Narodil jsem se v JARu, vyrostl jsem tam, ale s chytanim pstruhu jsem mel malo zkusenosti, a v Kapske provincii uz vubec ne. Je tam zrejme dost horskych bystrinek, ktere vypadaji uchvatne. Ale jde vesmes o soukrome pozemky, takze soukrome vody.

Googloval, ci hledal bych uplne stejne jako ty. Nicmene, mam doma par mistnich casaku, kde jsou kontakty na kluby, soukromniky, aj nejakej ten clanek. To bych mohl poskytnout.

Zkusil bych jeste kontaktovat Honzu Simana, ten vyhrozoval, ze je s nekym od tama v kontaktu.

Mrknato - Profil | Ne 13.11.2011 17:08:34

Prosím, proč tu G.Moolis lže? Pro lov na umělou mušku lze použít jakýkoliv prut, jakýkoliv naviják a vlasec. Nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Zásadní jsou ale BP na daném revíru a muška. KMF nerozhoduje o tom, co je lov na umělou mušku a ani nemůže vykládat vyhlášku. A nebo snad ano?

Baron 007 MC - Profil | Ne 13.11.2011 21:11:13

Kurva co je to s tebou? Proc musis rovnou vinit ze lzi? Clovek se nemuze mylit?
Cimz nerikam, ze se Moolis myli, protoze ja proste nevim a hledat to nehodlam.

Kein - Profil | So 12.11.2011 20:52:19

AHOJTE,prosím vás chtěl bych začít s muškařením ale potřeboval bych vědět jak a s čím začít(je mi 11 let )

Palo H - Profil | Ne 13.11.2011 4:10:07

chceš i viazať mušky, alebo len chytať?

Baron 007 MC - Profil | Ne 13.11.2011 9:05:19

Zdar. Jak rika Palo, muskareni je strasne sirokej pojem.

Ale napriklad mame toto: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=643614\
A podobnych veci tu uz bylo hafo, tykajici se prutu, vazani atd. Zkus hledat. Netvrdim ze z toho budes hned moudrej.

Absolutne nejlepsi by bylo se dat dohromady s nekym z okoli, jestli by te nezasvetil, pripadne pak nebral rovnou na vodu.

Mouf - Profil | So 12.11.2011 12:47:15

Zdravím, mohli byste mě vysvětlit jaký je správně rozdíl mezi switch a spey prutem oba jsou dvouručáci? díky

Palo H - Profil | Ne 13.11.2011 4:11:39

skusim zistiť, lebo s dvouručákmi nemám skusenosti

Baron 007 MC - Profil | Ne 13.11.2011 9:00:00

Zdar. Nemusi, vse co da predvest na dvourucaku, se da predvest na jednorucaku.
Switch pruty byvaji o neco kratsi a v lehcich razich nez klasicke spey pruty.

Jinak: http://www.sexyloops.com/flycasting/tswitchcast.sht​ml

strimer1986 - Profil | Po 7.11.2011 14:59:31

a neviete aspon pod akym nazvom by som mal tie trubicky hladat??? alebo aspon neake linky na skandinavske eshopy?????

Baron 007 MC - Profil | Po 7.11.2011 16:19:47

Googlovat to nebudu. Prosel bych proste anglicke a skandinavske webshopy.
Do googlu hodil "Tubes flies eshop" nebo tak neco.

Palo H - Profil | Út 8.11.2011 4:28:09

najdeš to pod názvom streamer tubes, a videl som to v katalogoch loop, snowbee.

strimer1986 - Profil | Po 7.11.2011 14:43:43

Dobry deň chlapi potreboval by som poradit ohladom viazania strimrov na trubicky nedokazem zohnat tenke a pevne trubicky neviete mi poradit niekto kde by som to zohnal???

Dakujem

Baron 007 MC - Profil | Po 7.11.2011 14:47:31

Zdar,

Tusim, ze nikdo z nas tady moc trubickovky nikdy neresil. Ale predpokladam, ze sortiment v CR bude mizerny, soustredil bych se na Skandinavske shopy. A googlovali bychom to stejne jako Ty.

Mozna nahodou, by se mohl ozvat nekdo po precteni zdejsi otazky.