Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

rici2 - Profil | Pá 28.10.2011 18:50:27

ahoj, chtel bych se zeptat, jestli muzu ted chytat duhaky na musku s vlackarskou udici bez pouziti kuloveho plovatka. V ryb. radu je totiz napsano, ze muzu muskarskou snuru nahradit vlascem, kdy nosnou cast tvori kulove plovatko. Kdyz jdu ale u nas na potok, tak s musakem se tam neda chytat (sirka potoka je 1-1,5m) a s bublinou si to vsechno poplasim, clenove ryb. straze u nas nemaji na vec jednoznacny nazor. Takze mi jde o to, jestli muzu navazat na vlackarsky prut lurku bez bubliny a chytat, aniz bych se provinil proti ryb. radu. Dik moc za kazdou odpoved.

Baron 007 MC - Profil | Pá 28.10.2011 19:13:06

Wtf?
Netusim, hod si dotaz na rybarskej svaz.

G.Moolis - Profil | So 29.10.2011 9:42:37

Nemůžeš. To co popisuješ, je čistá vláčka.

Bohous70 - Profil | Út 25.10.2011 15:17:50

Zdravím Vás. Má někdo z vás zkušenost s tímhle orvisem WESTERN3 106 - 3 TIP
Třídílný prut 10 stop dlouhý, aftma 4
Děkuji

Baron 007 MC - Profil | Čt 27.10.2011 19:57:48

Dlouhej prut. Myslim, ze docela slusnej, dobre se nim da vodit nymfa, a v pripade potreby i to kratkodobe suseni se s tim da prezit.

Jestli je vhodnej na francouze nereknu, protoze na nej nechytam.

Palo H - Profil | Pá 28.10.2011 4:34:29

ahoj, myslím, že tento prut by na frantíka mal vyhovovat úplne v pohode.

Mrknato - Profil | Čt 27.10.2011 16:10:31

Zdravím, měl bych dotaz ohledně muškařské šňůry typu "střelná hlava". K čemu byla vymyšlena, jak ji používat, s čím a k čemu se dá alternativně použít. Děkuji za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | Čt 27.10.2011 20:05:19

Strelna hlava neboli SH je o tom aby se prut dal nabyt s kratsim mnozstvim snury. Pro predstavu, chci mit SH na 6wt prut, vezmu 8wt DT snuru, ufiknu nejakych 9-10 metru, pridelam na to tenkej running line a hazim.

SH skytaji dve hlavni vyhody. Prvni je mensi mnozstvi planych hodu, proste rychleji tu snuru odhodim pryc, setri to tak sily. Druha je, ze umozne odhodit vetsi mouchy, neboli takove jake by byli s klasickou snurou daneho AFTMA. obtizne.

Nese to sebou i par nevyhod. Ale uz to bylo mnohokrat popsane, takze zkus hledat.

jartas - Profil | Po 24.10.2011 9:54:59

Zdravím Vás, rád bych si od Vás nechal poradit, chytám převážně Nisu a Jizeru na czech nymph, nyní mám 5 aftmu v 10 stopách a je to polono a pár hodinách mě bolej ruce, rád bych to vyměnil za nějakou trojku ale fakt nevím, rád bych vyzkoušel i francouze v cenové kategorii 5 - 8 tis. Díky moc

Baron 007 MC - Profil | Po 24.10.2011 10:06:16

Exituje vicero moznost, Hends, Hanak, Greys, a nebo stavba.
Ja na to nechytam, nehodlam chytat, tak s vyberem moc neporadim.
V otazkach podobne temata byli uz hodne probirane. Zksuil bych hledat.

Palo H - Profil | Po 24.10.2011 10:47:45

Ahoj,
na frantíka chytám a používam na to pruty Kola salmon a Snowbee v AFTM 2 a 3 a som plne spokojný. Navyše to máš i tvojej požadovanej cenovej relácii a u snowbee ešte k tomu doživotnú záruku.

Popelos - Profil | Út 6.9.2011 11:10:07

Zdravím, barvíte si někdo srsti (králík, srnčí.....) sám???? Můžete poradit jak na to????
Předem díky

Baron 007 MC - Profil | Út 6.9.2011 12:56:35

Ja ne, Nevim jak kolegove. Ale kolega Moolis mozna ano.
Zkus se poptat v otevrenem pokecu, ale nevim jestli pochodis.
Na netu jsou jiste clanky. Vim, ze jsem o tom kdysi cetl na Sexyloopsech, ale nevybavuji si jestli to byli primo clanky nebo diskuze ve foru.

Jinak verim, ze Mirek Malek (Buko), s tim nejakou zkusenost bude mit.

Palo H - Profil | St 7.9.2011 5:31:59

Ahoj,
kedysi som si srsti a perie farbil aj sám, bolo to z dôvodu, že na pultech toho moc nebolo, ale dnes by som sa s tým už nes... .

G.Moolis - Profil | Čt 6.10.2011 12:07:30

Baron: když už jsi jmenoval...
Popelos: Na foru je člověk Royal with Cheese - amatérský barvič chlupů a peří. Má zkušenosti. A do několika otázek vztahujících se k tomuto tematu už přispíval. Nejdřív si proje´d ty otázky a pak ho kontaktuj s konkrétními dotazy, na které nenajdeš žádnou odpověď.
Já barvil kdysi, když barvený peří nebylo, nebo jsem na něj neměl peníze.

o.r.k.o. - Profil | St 5.10.2011 21:27:57

Měl bych na zkušené prosbu,jak přidělám ujímaný monofilní návazec k lajně?Když na něm udělam uzel je to moc humpolácký a veliký a rychlospojka jej zase neudrží. Díky

Palo H - Profil | Čt 6.10.2011 5:40:14

nechápem, prečo by ho rychlospojka neudržala

viktor15 - Profil | Pá 30.9.2011 20:00:30

zdar
potrebujem poradit vazaci stojan tak do 30-50 eur
aspon aby mal tvrde celiste a ostatne je mu fuk
dikes viktor

Palo H - Profil | Ne 2.10.2011 5:17:53

Ahoj, neviem, či v tejto cenovej relácii zoženieš nejaký zverák z kvalitnej ocele.

LolMen - Profil | Čt 22.9.2011 7:30:27

Dobrý den,chtěl bych začít s muškařením.Je mi dvanáct let z rodiny nikdo nerybaří a nic moc o tom nevím ale byl sem v obchodě a docela se mě tam líbil naviják:http: //www.vmfish.cz/navijaky/muskarske/slv%5B8380%5D a prut: http://www.vmfish.cz/pruty/delene/muskarske/steelhe​adprofly%5B8233%5D šňůru mě prodavač poradil plovoucí chytal bych hlavně na dyji a taky občas na vranovské přehradě cenový strop za vše: 3000kč díky

Palo H - Profil | Ne 2.10.2011 5:16:12

Ahoj, co sa týka navijáku, super výber, ale u prutu by som radši vybral niečo iné.

welbin - Profil | Út 6.9.2011 14:29:39

Pokud to nenajde má to Popelos na Plkárně,nejsem zatím schopen se na něj napojit a najít jeho adresu,ale už se učím

Baron 007 MC - Profil | Út 6.9.2011 14:33:34

Popelos, mas to v plkarne.

A_Smitec - Profil | Ne 4.9.2011 23:48:13

Baron 007 MC - Profil | Ne 4.9.2011 23:55:05

Tady v poradne jsme dva a pul lidu. Jako opravdu, ale opravdu nemuzem mit zkusenosti se vsim.
Levne, nelevne, uz se to tady resilo asi milionkrat. Dle meho je vsechno dychaci, loterie.