Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

pstruzik - Profil | Ne 4.9.2011 11:31:34

Ahoj, chcel by som objasniť takú vec, že ako to je možné že po celý jeden rok na rieke lipne krúžkujú na hladine vo veľkom a na ďalši rok už nevidím ani len jeden krúžok na hladine. Môže to byť spôsobené tým že bola väčšia povodeň na rieke a roztrúsila tie húfy lipňov po celom toku a nejako teraz je ťažko vidieť nejakú aktivitu z hladiny?

Baron 007 MC - Profil | Ne 4.9.2011 12:05:39

Mozne je vsechno. Voda, cernej ptak, otrava atd.
Nejsou nezname cyklicke vyskyty lipanu bez vysse uvedenych katastrof. Tim myslim slabe a silne roky. Tohle ale neni otazka uplne vhodna do poradny. Pokud to chces probrat, tak si spis zaloz dizkuzi na toto tema.

Baron 007 MC - Profil | Ne 4.9.2011 10:19:13

Proc ne. Prut snad bude ok, neznam ho, ale kazdopadne na nej pujde doladit nejaka snura ktera s nim bude pracovat.
Navijak, to co se ti libi. Vosseler ma dobrou povest, a to Airflo jde urcite take pouzit.
Te snuru, te bych se ovsem vyhnul. Zaprve, nemam Airflo snury rad, a zadruhe, urcite do zacatku bych sel do neceho dynamictejsiho jako RIO Gold WF4F. Jestli ma Siman jeste ty sve HiVisky, tak bych zvazil tu, je levnejsi, ale vyzkousena a hodne pohodova.

vokounek - Profil | Út 30.8.2011 20:56:28

ahoj viete mi prosím poradiť vo výbere prsačiek od f. behr či ísť do klasických 4mm alebo do toho nového typu platinum 5mm.plánujem ich viacmenej len na bellyboat max do listopadovej vody. dík..

Palo H - Profil | St 31.8.2011 4:43:29

v tomto ti neporadím, lebo behr prsačky som nikdy nemal. Ja mám na zimu neoprén agama, ten sa šije na mieru a mám 5 mm. Ale aj tak väčšinou aj v zime chytám v goráčoch, sú pohodlnejšie.

xycht - Profil | St 24.8.2011 9:00:14

Zdravím, chtěl bych se zeptat pro jakou situaci se hodí polarizačky se žlutým sklem. Dík.

Palo H - Profil | St 31.8.2011 4:40:48

žlté polarizačky sú dobré na večer a pri zamračenom počasí

u.x.a. - Profil | Út 23.8.2011 20:35:19

zdravím proč se na moři při muškaření(vláčení)povětšinou používají modrá skla v polarizákach?dají se použít i na našich vodách?děkuji

Baron 007 MC - Profil | Út 23.8.2011 20:39:40

Nevim cim to je, ale kourova ci seda skla jsou proste na to more kde opravdu zhavi slunce lepsi. Na reky zas jantarova. Na more typu Dansko a tak, si myslim, ze je to putna
Pokud neveris, tak si to nekdy zkus.

Bc. Zajíc - Profil | Po 22.8.2011 21:54:59

Dobrý den,

nedávno jsem si koupil novou šňůru MONIC 4TD-F, po vybalení se mně zdála trošku hrubá s jakoby voskovou vrstvou tak bych se chtěl zeptat jestli je to v pořádku a mám pocit jakoby ji tato vrstva trosku brzdila v ockach ...
za případnou odpoved děkuji

Baron 007 MC - Profil | Po 22.8.2011 22:01:19

Tu snuru osobne neznam, tudiz nevim jakou by mela mit puvodni texturu.
Ale pokud to neni nejakej sharkskin nebo podobne, videl bych to jako vadu.

Zkusil bych to vzit mydlem s jelenem, ci necim podobnym. Pokud se to nezlepsi, tak bych ji zkusil vyjmenit/vratit.

Eventualne ji zahodil, a poridil si neco osvedceneho.

Baron 007 MC - Profil | Út 23.8.2011 8:47:57

Od znameho ktery je zna:

monic obecne blbe litaj, že jsou dobré pro prezentaci na krátké max střední vzádlenosti a k tomu dodávaji nejaké svoje speciální mazadlo.
a že ta lajna sou v zásadě vyhozený prachy:-))

welbin - Profil | Po 22.8.2011 13:33:34

Pro Kikis,osobně používám navijáky BFR/British fly reels/Moduly, po té co Briti přesunuli výrobu do Číny,jsou v dimenzích 2000-2800 Kč,mají výhodu v tom, že k tomu jsou velmi lehce vyměnitelné cívky kolem 100,0 Kč,ve Tvém případě by stačila Modula 55,má poměrně širokou cívku a backing - toho se tam moc nevejde,ale lze to podmotat šňúrou třeba na 20 kg, ušetří se tím prostor

Baron 007 MC - Profil | Po 22.8.2011 17:44:16

Pro kikis.

Jinak sem se pisou otazky, muzes ho odchytit na pokecu, nebo SZ.

frank - Profil | Po 22.8.2011 11:36:10

Vážení, jakožto "mladý" a méně zkušený muškař bych Vás prosil o radu - na Orlici kolem Potštejna a Úpu nad Trutnovem si chci pořídit čtyřkový mušák. Mám vyhlídnuté dva modely ( GS a GS2 volba podne dle momentální finanční způsobilosti ) od Greyse. Teď to podstatné - jakou byste mi poradili délku 8ft, nebo 9ft. Využití tak nějak universální - suchá, mokrá, ale i menší strýmr. Za odpovědi děkuji a buďte ke mě shovívaví.

Baron 007 MC - Profil | Po 22.8.2011 17:43:08

9

Kikis - Profil | Ne 21.8.2011 8:04:46

Zdravím jsem začátečník a chci se zeptat jaký naviják velokosti 5/6 by jste mi doporučili za nějakou rozumnou cenu,děkuji.



Palo H - Profil | Po 22.8.2011 6:12:53

To máš uplne jedno, hlavne, nech má kovové kolečka a nech ti sedí k prutu.

Sintrix - Profil | St 17.8.2011 7:37:00

Ahoj.
Dostal jsem radu, že při lovu na pakomáry s návazcem 0,16 je dobré mezi vlasec a lajnu umístit jako tlumič feedrovou gumu. Je to releventní rada ?
Dokonce mi na prodejně ukazovali originál gumu s očky, ze kterých by se pouze odstřihly karabiny.

Palo H - Profil | Po 22.8.2011 6:10:37

Ahoj,
osobne som to nikdy neskúšal a ani neviem o nikom, kto by to používal. Vlasec 0,16 je dost silný.