Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

vousac - Profil | So 30.7.2011 16:45:54

zdravim chtel bych se zeptat jetly nekdo nevi kde se da sehnat posledni dil k prutu ron thomson

Baron 007 MC - Profil | Po 1.8.2011 12:52:00

Ja ten film neznam.

Japato - Profil | Pá 29.7.2011 23:01:35

Zdar mam dotaz ohledne dochazek na pstruhove reviry je nejak omezen ? a pripadne jak..dik

Baron 007 MC - Profil | Po 1.8.2011 12:51:48

Je to v te male knizticce co si dostal k povolence.

Mr.Dejis - Profil | Po 25.7.2011 14:04:34

Ahoj
Pokouším se muškařit a velice mě tento styl baví a dokonce jsem něco i nachytal. Ale mám menší problém, a to, že mi šňůra dopadá na hladinu dříve, než moucha. Konec šňůry jsem udělal tak, že poslední 3cm jsem uříznul pod < 30° a poté přiložil ke šňůře, zafixoval, zakápnul. Do tohoto vzniklého očka vážu fluo. Tato sestava mi při chytání ruší sbírající ryby. Vím, že mi řeknete, že je nutné použít jiný uzel. Toť moje otázka "který?". Mám prostě pocit, jakoby ten koncový uzel byl těžší a táhl to. Děkuji za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Po 25.7.2011 14:35:28

Knail knot.
Nebo rychlo spojku a loop to loop.

Jackii - Profil | So 23.7.2011 19:15:24

Ahoj potřeboval bych poradit zda li jde sehnat někde horní díl mušáku "Ron Thompson arezzo 270 AFTM 5/6 lenght 9ft/270cm" mockrát vám děkuji za rady mam ho slepený celkem dost provizorně s vnitřní výstuhou a už to není to co bejvalo tak jsem chtěl zjistit zda se dá koupit nebo jinde sehnat horní díl tohoto prutu :) děkuji všem za odpověd

Palo H - Profil | Ne 24.7.2011 5:32:53

pokúsil by som sa kontaktovať predajcu, ktorý tieto prúty predáva. Napríklad na snowbee prídem u nás do Heronu a okamžite dostanem kus za kus.

Candát (z Pačejova) - Profil | So 23.7.2011 16:48:42

cau, mam dotaz trozku sem tvoril fantazii a umotal jsem neco mezi masarkou a hovadem tak sem se chtel zeptat jestli na to neco chytim.....diky :)

Palo H - Profil | Ne 24.7.2011 5:30:39

ak na to príde, i motyka vystrelí....

Japato - Profil | Pá 22.7.2011 16:06:00

zdar je nutne mit pri zacatcich na navijaku krome snury i backing ? dik

Baron 007 MC - Profil | Pá 22.7.2011 16:34:56

Ne.
Ale stejne bych si neco pod to snuru namotal, a samozrejme spojil se snurou.

cikin - Profil | Čt 21.7.2011 21:53:02

Ahoj
Nemůžu napsat, že jsem nováček v muškařině ani začátečník :o) ještě jsem to nepruboval, ale hrozně mě muškaření láká...
zvažuju sestavu v #4 možná v #5
budu chytat na menších a středních řekách "Chrudimka, Novohradka.."
Přemýšlím nad tímto:

http://www.hobby-g.cz/39-Pruty-Muskarske/6225-prut-​Snowbee-Diamond-9ft-4.html?page=1&back=view

http://www.hobby-g.cz/45-Navijaky-Muskarske/4740-na​vijak-Snowbee-Geo-340.html?page=1&back=view

co na to říkáte? případně nějaký nápad, jak vytvořit sestavu za podobné koruny.
Díky, za všechny infa a rady.

Baron 007 MC - Profil | Čt 21.7.2011 22:00:54

Tohle vypada rozumne.

Palo H - Profil | Pá 22.7.2011 5:33:01

ahoj, so Snowbee mám bohaté skusenosti, pruty diamond sú super, ale treba si uvedomiť, že táto rada pomalejší a podstatne mekší než prestige, alebo klasik. U začátečníka to však bude občas výhodou, dokážu velmi veľa vytolerovať a super amortizujú silné rány do muchy. Ak by si však chytal na strímra, nebude to to pravé, tam by si potreboval rychlejší prút.

u.x.a. - Profil | Čt 21.7.2011 22:41:24

podle dotazů to tu vypadá že poradna by mohla ukončit svojí existenci co vi na to?

Baron 007 MC - Profil | Čt 21.7.2011 22:50:05

To se ptas, nebo neco zdelujes nebo si neco prejes?

Candát (z Pačejova) - Profil | Čt 21.7.2011 16:05:58

cau, zacinam s muškařeníma potřeboval byc h poradit co mam použít za mouchu na pstruhy a lipany .....diky

Baron 007 MC - Profil | Čt 21.7.2011 16:11:38

Slavistu.

Palo H - Profil | St 20.7.2011 6:24:32

Z celeho tvojho výberu ma oslovil len ten naviják. Prút je na moj vkus dost krátky, šiel by som na začiatok aspoň do dlžky 2,75 m. A o šnúre ti toho tiež neviem veľa povedať, nakoľko som šnúry ron Thompson nikdy nepoužíval, ale nemusí byť špatná.