Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Baron 007 MC - Profil | Ne 17.7.2011 14:49:06

Co vod te snury chces?
Ta GPXka se hodne libila.
Podivej se na domovske stranky vyrobce.

zelenáč007 - Profil | Čt 14.7.2011 8:21:51

Dobrý den, jsem začátečník, na řece mi to celkem jde, protože díky proudu poznám kdy mám záběr na mokrou nebo nymfu o suché nemluvím, tam se stačí dívat. Ale zkoušel jsem lovit na stojáku s plovoucí šňůrou a s pakomárem, nymfou a bez úspěchu. Není mi vůbec jasné jak poznat záběr, jestli ho ucítím v ruce, nebo mám sledovat šňůru, nebo si mám pořídit nějaký signalizátor. Nelovil jsem duháky, ale zkoušel jsem to na bílou rybu popř. kapra. Jak tedy poznat záběr na stojaté vodě? Díky.

Baron 007 MC - Profil | Čt 14.7.2011 18:08:39

Zdar,
Nejlepsi je, kdyz to ryba nakouri.
Musis drzet snuru stale naplou, aby si mel co nejprimejsi kontakt s mouchama. Pri aktivnim, byt hodne pomalym vedenim much, ten kontackt by si mel mit, a zaber mel citit.
Muzes take na horni prives jebnout neco spuntoveho, velkej chrostik nebo shuttlecock, jakozto splavek.
Je zcela mozne, ze ti na to ryby proste prdi. Na kapra nasad radsi boilies.

Osobne bych tam jebnul slavistu.

MB2 - Profil | Pá 8.7.2011 22:17:22

Dobrý den! Po několika letech rybaření jsem se dostal i k lovu na umělou mouchu. Po instruktáži od známého a několika místních dobrodinců, jsem se naučil jakž takž lovit na sucho a na krátkou nymfu. Poslední dobou se ovšem zvedla voda a všiml jsem si, že nejvíce záběrů je na streamery a mokré mušky, prostě na všechno, co je lehce pod hladinou. A tady nastává kámen úrazu - pokud pod hladinu vidím, není to takový problém, jakmile rybu uvidím zaútočit, přisekávám (i když většinou neúspěšně - jak by měl vypadat správný zásek?), ale pokud mušku nevidím, nejsem schopen poznat, kdy ryba bere. Mohli byste mi, prosím, vysvětlit, jak bych měl správně lovit s mokrými muškami a streamery?

Palo H - Profil | So 9.7.2011 3:27:33

pri love na strímer, alebo na mokro je povetšine cítiť záber na šnúre, s ktorou pracuješ počas oživovania mušiek. Zasekávať vtedy treba len zatiahnutím za šnúru, nie prútom

Zelený - Profil | Út 5.7.2011 13:49:57

Dobrý den,
řekl sjem si, že by jste to jako muškaři mohli vědět..
O jaký hmyz se jedná? Už dlouho na to nemůžu přijít. Při doteku začne chňapat tím chapadlem u u zadku ..nejspíš loví potěr..

Palo H - Profil | Čt 7.7.2011 5:31:46

škoda, že je ta fotka dost nejasná, ale sa mi vidí, že je to larva vážky a to je poriadny dravec

G.Moolis - Profil | Čt 7.7.2011 12:12:30

Ahoj, je to larva motýlice. Potravu si chytá maskou co má pod hlavou, na tomto snímku vpravo.
Nalevo je zadeček. Jím rozhodně nic nechytá, ani tam nemá chapadlo. Dravec to sice je, ale bát se ho nemusíš, ani tvoje děti..
Na druhou stranu mne fascinuje tvoje fantazie, člověk si přečte knihy a už nevidí sc-fi chapadla všude kolem sebe. Což je někdy nuda.

Pantera - Profil | Ne 3.7.2011 7:18:21

Ahoj přeji pěkný den. Docela mě trápí padaní ryb, tak se snažim přijít na to ,kde je chyba. Padají při nymfovani prut aftma 5, hačky 10-14 s protihrotem. Bílá ryba nepadá , pouze pstruzi a to třetina někdy až polovina ryb.Ryby se drži u dna, tak mam dost vázek a tupím háčky ,ktere se snažim ,při lovu občas přibrousit,ale určitě to neni ono. Měnit zatíženi ,aby nebyly mouchy ,tak těžke a nechytaly o kameny je težke ,protže řeka je dost rozmanita ,široká 5-7m a musel bych převazovat každou chvíli, abych dostal mouchu k rybě. Řeka je a většinu času přikalena ,tak konec davam goldy a na ty přichazí záběry.Na padá mě problém v tupích hačcích a nebo v rukách. Je pravda ,že nějak asi nezasekávam ,řeká je zarostla a byl bych pořád ve větvích ,ale to asi nebude tím že nesekám, prostě instinktivně nebo podvědomě tu rybu necham ,že se sekne sama nebo snad trochu přiseknu ,ale to nemužu posoudit ,protože bych se musel pozorovat ,pekelně soustředit pouze na to , co dělam po zaběru , nežli si užívat požitek z lovu.
Otázka tedy z ní .....chyba je ... háčky nebo v rukách a prostě se naučit ryby seknout a nebo problém je ,ještě někde jinde. Zrovná mě napada ,jestli to nemůže byt tím ,že by ryby byly opatrnější protože bylo období ,kdy to bylo celkem ok ale to byly ryby po vysazeni duhaci. ted už to jsou tak trochu veteráni nebo potočáci, tak mužou brta opatrněji , ale rybu popotahnu bud se vypne po zaběru nebo se setřepe ve finale. Díky moc Za odpovědi Roman

Palo H - Profil | Čt 7.7.2011 5:30:55

ja by som poradil používat háčky bez protihrotu, fakt na nich lepšie sedí ryba, hladko vniknú do tlamy....

wet - Profil | Čt 23.6.2011 5:07:38

Chodim na velke jazero kde vecer duhaky pekne vypasene pomaly preplavavaju popri rakosi a zhruba kazde tri metre spravia kruzok ze im vylezie chrbtova a potom chvostova plutva z vody a idu dalej. Suchu muchu total ignoruju, na mikro nymfy som zopar dostal, ale v porovnani s aktivitou ryb je zaber velka vzacnost. Lietat som videl cinamon potocniky, ale tie na hladine ignoruju. inak po vode plava len par zvleciek, asi z pakosov. Ako na ne?? Vyskusal som asi 300 much od bodyglass pakosov, cez shutlecock, po 20-ku Red Quil. Vdaka.

Palo H - Profil | Čt 23.6.2011 5:14:28

zdar, s veľkými duhákmi je to tak, ku podivu majú strašne radi malinké stúpaky. Vyskúšaj si naviazať na 18-ku háčil taký malinký nezmysel, ktorý spočíva v troške tulenieho dubingu a dva - tri oviny tenulinkou lametkou. Celý tento výtvor má možno 3 - 4 mm. Zrob si čierne a olivové. Toto mi dosť často zabralo.

Baron 007 MC - Profil | Čt 23.6.2011 11:57:43

Zdar,
Jeste bych doplnil, nekdy mi takovehle ryby zrali ne shuttlecocka, ale podnou vec s padkem z polycejlonu, pouzvival jsem cerne nebo bile. Telo bud tulen dubbing nebo boddygalss. A byli to docela velke mouchy.

bimbo34 - Profil | St 22.6.2011 11:06:55

caute, potreboval by som poradit, odlepil sa mi filc z brodiacich topanok... ma niekto s tym skusenosti? ako to zalepit?

Baron 007 MC - Profil | St 22.6.2011 11:12:36

Zdar,

Ocistit, odmastit, vypucovat atd.
Vzit tubu chemoprenu, napatlat obe plochy. Ten filc toho chemoprenu vcucne dost, mozna na to vyplacas celou tubu. Nechat poradne zaschnout, cekat treba pul hodky. Pak ty dve casti dat do kupy sikovne. Zatizit, a poradne. Nechat par hodin takto.

Ten slep (dali se to tak nazvat) mi pak prezil boty.

kraty - Profil | Po 20.6.2011 20:52:10

Dobře, zeptám se jinak, kde seženu prut nebo blank #1 v českym e-shopu nebo od někoho na zakázku díky za odkazy MK

Baron 007 MC - Profil | Út 21.6.2011 13:16:56

Fakt nevim
Hodne stesti.

toro-toro - Profil | Út 21.6.2011 11:13:14

Zdravím všechny muškaře.Mám problém,jakou mušku použít na duháky.Drží se v hejnech a sbírají nevím co.Občas k nim propluje svleček,ale ne takové množství,jak sbírají.Jinak na vodě není nic vidět.Zkoušel jsem spenty,ale nic.Občas se nějaký splete mimo hejno,a to na chrostíkav proudu.Tato hejna jsou v pomalu tečící vodě.Děkuji za všechny rady a pro pořádek nejsem masař,ale chci si zachytat.

Baron 007 MC - Profil | Út 21.6.2011 12:38:52

Je to ksindl vybiravej. Reseni nemam. Ale zkusil bych neco na zpusob hnedeho pakomara ve velikost 24 nebo 26, tak aby to plulo tesne pod hladinou.

Ale ve skutecnosti bych po nich jebnul Slavistu, pokud by ho nechteli, tak jsou blbi a nezaslouzi si mou pozornost. Beztak jsou to male chcipaci.

G.Moolis - Profil | Út 21.6.2011 13:05:34

I když nejsi masař, tak jednoho z duháků třeba i chycených v proudu bych kilnul a mrknul se do něj. Podej zprávu a pak se uvidí.

Baron 007 MC - Profil | Út 21.6.2011 13:16:05

Moolis, tusim, mozna tomu tak vubec nemusi byt, ale myslim, ze tu bandu duhonu znam. Ani jeden nema miru :-)

jartas - Profil | Út 21.6.2011 6:54:18

Zdravím, rád bych se zeptal jestli někdo neví co je tohle za mouchu měl jsem poslední v krabičce a měl jsem na ní teď dobré úspěchy ale včera jsem ji utrhnul, potřeboval bych ji navázat, nějaký kontakt kdo by to zvládnul. Díky

Baron 007 MC - Profil | Út 21.6.2011 8:09:11

Nic se mi nevybavuje. Ale jeji vyroba vypada nenarocne. Myslim, ze ji zvladne jakykoliv sebemin pokrocili vazac.

Palo H - Profil | Út 21.6.2011 8:13:38

Je to podľa fotky bažantom preložený palmer.jednoduchá mucha