Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

El Jose - Profil | Po 20.6.2011 20:08:30

Ahoj, zajímalo by mne, zda lze použít na 5-kového Visiona šnůra ATMA 6. WF Floating. A pokud ano, za jakých podmínek - způsobu lovu. Předem moc díky za Vaše odpovědi, reakce. JM

Baron 007 MC - Profil | Po 20.6.2011 20:28:18

Pocitam, ze se bavis o prutu AFTMA 5.
Da se. A taky neni snura WF6 jako snura WF6. Vyrobci je maji vselijake.
Melo by to ten prut lehce pretezovat, ale to mu prilis vadit nebude.
Podminky, jak podminky? Jakoze kdy pujdu na ryby radsi s WF6F snurou nezli WF5F snurou?
Jakoze kdykoliv potrebuju chytat s plovouci snurou.
WF6F by mela snaze zvladat tezsi mouchy, ale zas tomu ubere fakt ze ten prut bude vic naladovan.
Ta tezsi snura mi muze pomoct pokud jsem hazeci nemehlo.
A pak je tu jeste moznost, ze ten prut je natolik tvrdej, ze je to vlastne takova sestka, bo to co je na nem napsano, je vlastne subjektivni oznaceni vyrobcem.
A jako sakra proc se ptas? Mas petku prut a sestku snuru a nechce se ti kupovat petka snura?

kraty - Profil | Po 20.6.2011 13:23:08

ahoj, dá se sehnat někde v českym e-shopu nebo od někoho blank #1 v délce 305 do 3000,- nebo celý prut do 5000,- případně co lze levněji sehnat díky MK

Baron 007 MC - Profil | Po 20.6.2011 13:49:46

Hodne stesti :-)

kunna - Profil | Pá 17.6.2011 20:05:22

Ahoj. Poraďte mi ako uskalniť kosieriky a iné pierka tak, aby mi ich za rok nezožrali mole. Prípadne používate na to nejakú chémiu?

Baron 007 MC - Profil | Pá 17.6.2011 21:10:38

Nevim co to jsou kosieriky. Slovenstine obecne moc nerozumim.
Brka, skalpy atd. skladuju v plastovem boxu, ve kterem mam nejakej odpuzovac molu. Dle meho, naftalinove koule jsou neprekonane.

frank - Profil | Pá 17.6.2011 10:27:43

Vážení páni poradci, v jednom videu, uvedené tady na MRKu, pan J.M.Garcia " splétal " ujímaný návazec. Vypadalo to zajímavě. Neznáte někdo postup výroby ? Děkuji.
P.S. odkaz na video - http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=13440

Baron 007 MC - Profil | Pá 17.6.2011 10:42:09

Nejedu v tom. Na cele video jsem nekoukal. Nevim zda to spletal, nebo kroutil.
Kroucenej navac se vyrabi jednoduse. Ale ja v tom nejedu.
Zeptal bych se slusne a opatrne cloveka s nikem "Modrak".

u.x.a. - Profil | St 15.6.2011 22:52:02

znova vkládám otázku jen sem chtěl vědět jestli existuje nějaké muška co napodobuje třešeň nebo nějaké ovoce děkuji.

Baron 007 MC - Profil | St 15.6.2011 23:06:52

Aha, no, nevim proc by to nekdo mazal. Nespachal sis to sam nejakym zahadnym chvatem?

Nevim o tom, ze by nekdo napodoboval vylozene ovoce nebo zeleninu. Napodobuje se ruzna rostlina potrava. Ale to je vetsinou ne prilis rozsirene, a jedna se nejcasteji o rasy, travicky, listecky, ruzne bordely a chmyri ci seminka padajici do vod z blizkych stromu. Viz special Amur mouchy, nebo mouchy na MilkFishe atd. (Treba zde http://warmwaterflyfisher.com/flymonth/FOTM112005.h​tm )

Fantazii se meze nekladou, chces tresen, tak namotej treba hustej chomac "Egg Yarnu" rude barvy na hacek, a jebni to mezi tlouste.

Osobne bych tam ale spis jebnul toho slavistu.

u.x.a. - Profil | St 15.6.2011 22:11:41

zmizela mi tu otázka,kde je?a kdo jí smazal?

Baron 007 MC - Profil | St 15.6.2011 22:47:26

He?
Ja nic nemazal. Navic poradci tusim nemaji ani pravo neco mazat.
Nebyla to nahodou takova chujovina, ze ji nejakej admin smaznul?

Mates PB - Profil | St 15.6.2011 21:05:13

Baron: Nymfa ukradla název suchomokré mouchy, Moolis má pravdu. Časy jsou zlé Karle.

Baron 007 MC - Profil | St 15.6.2011 21:12:39

Kdyt se tady bavite o vecech ktere se odehrali kdy jsme jeste nebyli na svete, ani kdyby si nase veky secetli.

Písek - Profil | St 15.6.2011 16:28:48

G.Moolis : děkuji za dovzdělání části muškařů ohledně mušky "zaječí ouško". Potvrdil jsi co jsem proti všem obhajoval.

Baron 007 MC - Profil | St 15.6.2011 18:00:28

Nerozumim otazce.

Baron 007 MC - Profil | St 15.6.2011 21:00:51

:-)
Kurna, kdyt tady vsechno je: http://en.wikipedia.org/wiki/Hare%27s_Ear

Royale with Cheese 31,95 - Profil | St 15.6.2011 15:08:50

Kdo je to " Klasik okouzlený Ohří " ???

Baron 007 MC - Profil | St 15.6.2011 15:32:57

Trouba?

G.Moolis - Profil | St 15.6.2011 15:38:21

To je přece Miloš Zeman.

Mates PB - Profil | St 15.6.2011 12:58:18

Zdravím, měl bych jednu technickou. Muška : "Zaječí ouško" je správně nymfa, nebo suchá moucha? Děkuji.

G.Moolis - Profil | St 15.6.2011 13:55:12

Mates: původně určitě suchá nebo mokrá okřídlená moucha. Dneska, v době zelených much ala Jája a jiných novot se jako zaječí ucho označují asi všechny mouchy vázané z tohot materiálu. Mám dojem, že kdysi měl na toto téma hodnotný článek v Rybářství Klasik okouzlený Ohří.