Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

u.x.a. - Profil | Ne 5.6.2011 20:20:44

co se vysadí do ohře před závody?děkuji

Baron 007 MC - Profil | Ne 5.6.2011 20:23:54

Zavolej si na svaz. Ja to netusim.

jehla - Profil | Ne 5.6.2011 11:03:50

Má cenu si na řeku, kde nejsou skoro žádný ryby - jen pár velkejch a vychcanejch - a prakticky nesbíraj´ si pořídit dejcháče? Na ostatní řeky to mám daleko a tak se tam moc nedostanu, věk pokročilý...tož poraďte, rádci....hůl mám, zatím sice jen tu brodicí, lux taky....:-)

Baron 007 MC - Profil | Ne 5.6.2011 20:02:00

Pokud do ni lezt budes z jakehokoliv duvodu, treba trenink castovani, dejchace jsou vyborna vec.

jehla - Profil | Pá 3.6.2011 11:26:33

Kdy mám jezdit na Ohři, aby sbírali velký duháci 43-58 cm (větší mi ničí košík) a potočáci-mlíčáci čtyř a pětiletí? Tady se to ví, ale jestli mi to prozradíte, nevím, nevím...:-((((

Baron 007 MC - Profil | Pá 3.6.2011 12:32:19

Ja na reku kde nejsou ryby, a kde se nic neroji, nejezdim. Tudiz nejsem kvalifikovanej Ti radit. Sorry.

viktor15 - Profil | Čt 2.6.2011 12:12:55

zdravim
ma niekto skusenosti s hadzanim v silnom vetre na rieke ci uz na morko alebo na sucho
vybava je 8,6 prut a 5 snura a tak 14 mm vlasec

Baron 007 MC - Profil | Čt 2.6.2011 12:23:42

Ano mam. Konkretne s 8'6" 4/5wt prutem, WF5 snurou, a s ruznejma vlascema.

Palo H - Profil | Pá 3.6.2011 7:39:41

v silnom vetre sa hádže aj na jazere, pravdaže 8,6 prút je na jazero krátky

bimbo34 - Profil | Čt 2.6.2011 13:32:55

hello, cim natret kridla z bazanta (sliepka), ked si chcem spravit vyrezy na marcovku napriklad? alebo akym sposobom vystrihnut, aby ten vyrez ostal pokope?
dakujem

Baron 007 MC - Profil | Čt 2.6.2011 13:48:54

Wing fix od Buka.
Jinak ja nicim nemazu, pravda moc s tim nevazu, ale kdyz ano, tak nicim to nelepim.

RA.PL - Profil | Pá 27.5.2011 20:18:33

Dobrý den. Chci se zeptat, jak nejlépe udělat boční přívěs, aby se do sebe mušky nezamotaly?Teprve začínám a nedaří se mi nic spolehlivého najít.

Baron 007 MC - Profil | So 28.5.2011 1:01:37

Zdar,

A budes hledat.
Muzes zkusit mikrokrouzky.
Muzes zkusit nejake valeckove bazmeky ktere ani nevim jak se jmenuji.

Osobne jsem skoncil u klasickehe, tzv. trojiteho chirugickeho uzlu (triple surgeons knot).
Slahoun smer nahoru - o neco min se mota, ale pevnost mizerna - opustil jsem ho.
Slahouhoun smer dolu - asi to nejpevnejsi co znam - Mota se to, naucil jsem se tim zit, ty utrzene ryby nestoji za nejakej komfort mesiho motani.

Uvazoval bych jeste o tzv. Blood knotu. Profil dobtrej, ale ma neco mensi pevnost nez "chirurgickej - slahoun smerem dolu."

Existuji i jine uzly a kravinky. Projel bych si je, a casem u neceho zustanes.

Baron 007 MC - Profil | So 28.5.2011 1:07:29

Jeste popis jak, kdy, s jakejma mouchama se ty musky motaji. Pokud hazis sestavu tri muzesk do vetsi dalky (tim myslim ze nechytas na kratkou nymfu), tak je docela mozne, ze mas problem hlavne v technice hodu.

Jsem trochu vyhazenej, a s moji dlouhou sestavou na jezere mi vetsina kluku zamota mouchy na to tata.

Palo H - Profil | Ne 29.5.2011 5:16:53

Zdar, ako už napísal Baron, možno je to zlou technikou hodu a pod. Tie bazmeky proti zamotávaní sa volajú rolery, ale v živote som to nepoužil, moc nápadné a rušící. Tiež používam chirurgický knot s bočákom smerom dolu. Videl som aj tento spôsob upravený tým, že si chlapi po navázaní bočáku tento napnú do strany smerom od hlavného vlasca a na uzlík kápnu trošilinku sekundového lepidla a bočák trčí do strany. Ja som to ešte neskúšal, lebo knot sa týmto zviditeľní.

Nomin - Profil | Út 17.5.2011 11:36:28

Poradí mi někdo prosím jaké typy much mám zkusit na řeku Moravu v dolním toku?.Bílé ryby jsou tu mraky ale záběrů málo.Dík

Baron 007 MC - Profil | Út 17.5.2011 12:55:36

Neznam to tam, ale zkusil bych male nymficky a mokre musky.

Váša - Profil | Po 16.5.2011 12:38:31

Poradí mě někdo prosím jaké koupit prsačky? Do neoprenů už se mě moc nechce, to je na dva tři roky. mám za rok tak 15-20 vycházek a polovina je z boutu. nějaké dýchací i s botama do 10 000,- určitě máte dobré zkušenosti. např. HANÁK má spoustu slev, ale nevím co je dobré a co opak. Díky

Baron 007 MC - Profil | Po 16.5.2011 14:40:46

Ja si myslim, ze je to prast jako uhod.
Ted mam od Spin&Fly Orvis Sonic, a jsem s nima spokojenej.

Palo H - Profil | Út 17.5.2011 3:02:30

Ahoj, ja si tiež myslím, že to máš úplne jedno. Nekomu tečou i tie nejdrahší už po pár vychádzkach a pod. Ja som mal Loop LTS a vydržali mi skoro 5 sezon, teraz mám kinetic už druhým rokem a som spokojný.

vanvan - Profil | Pá 6.5.2011 10:50:35

Ahoj! Já také stále koketuji s mouchou, leč nemaje příliž financí byl jsem obdarovám Lídl setem. Prut jak zde již řečeno a i mě praktikem potvrzeno OK navi šunt a šńůra nic moc. Spíš nic. I ptám se jakou mi doporučíte šňůru? Předpoklad lovu hlavně MP Orlice Dědina a podobné v okolí Hradce Králové. Také bych uvítal nějakého solidního dodavatele much. Díky za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.5.2011 12:38:57

Zdar,

Snura - RIO Gold.
Musky - clovek zde s nickem Thym nebo Buko.

cresissub - Profil | Čt 5.5.2011 20:13:02

Ahoj chci se zeptat začínám s muškařením mám už takový ten začátečnícký komplet od prutu až po prsačky ale dostal jsem nápad že bych chtěl nejdřív zkusit chytat na Laby (mimopstruhová voda) a až bych se s tijm opravdu naučil pak si pouřídit pstruhovou povolenku.Zdá se vám toto řešení ideální

Baron 007 MC - Profil | Čt 5.5.2011 20:29:45

No jasne.