Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Le Big Mac - Profil | Út 17.11.2015 22:45:34

Baron: Co se změnilo? Bývali tam jen siveni.

Baron 007 MC - Profil | St 18.11.2015 6:59:36

Nazdar,

Vysazuje se tam kdeco myslim. Brunofly by mohl byt v obraze.
A Kubousovi chci doprat tu pusu.

Spiny - Profil | Út 17.11.2015 15:24:04

Zdravím,

chci se zeptat, co si myslíte o navijáku Wychwood Flow 5/6 Platinum, pro úplného začátečníka. Prut zatím vybraný nemám...

Baron 007 MC - Profil | Út 17.11.2015 21:33:54

Zdar,

Bude do zacatku a dal slouzit dobre.

FlyerKE - Profil | Pá 13.11.2015 14:53:39

Dobry den vsetkym muskarom,

Budem velmi rad, ked sa najde niekto, kto by mi trosku poradil s vyberom prutu a navijaku na lov na nymfu. Zatial som premyslal o prute Jaxon Monolith XT Nymph Fly 4/5 , len neviem , aky navijak by s k nemu hodil. Budget mam tak 150 Eur.

Dakujem za vsetky Vase tipy

Baron 007 MC - Profil | Ne 15.11.2015 13:33:27

Zdar,

S AFTMA prutu, bych mozna sel o jedno cislo dolu, to kvuli citlivosti.
Jinak navijak si tam dej jaky se ti bude libit na jaky se ti vejde do budgetu. Musi samozrejme pojmout snuru, kterou tam chces dat, coz bude pravdepodobne plovouci v AFTMA 4 nebo 5.
Ja rad tezsi navijak, aby trochu kontroval delku prutu.

veleštír - Profil | St 11.11.2015 18:50:59

Dobrý večer,
Můžete mi poradit, jakou muškařskou šnůru si mám koupit jako začátečník? Mám na mysli jestli potápivou nebo plovoucí.

Baron 007 MC - Profil | St 11.11.2015 19:24:13

Zdar,
Na co se ptas?

Skolip - Profil | Po 9.11.2015 12:23:00

Ahoj. Vlastním naviják SAGE 1830 a přestal fungovat cvrček brzdy.... Nevíte někdo co s tím? Díky.

Baron 007 MC - Profil | Po 9.11.2015 12:28:13

Zdar,

Neznam konkretni mechanismus, ale předpokladam že tam bude odpružený valeček který rachta v dulkach. Pravdepodobne bude zaseklý, spínou, korozí, stuhlym mazivem, nebo kombinaci vseho. Nebo take mohla odejit pruzina.

Chce to se do nej podivat.

zelenáč007 - Profil | Po 26.10.2015 16:11:45

Sobrý den, v sobotu jsme byl na řece slušně zarybněné duhákem 30+ cm. Zkoušel jsem strýmra, ale 5 z 6 ryb mi spadly z háčku po krátkém souboji. T.j. rybu jsme zasekl, ale po několika sekundách se vypla. Nemyslím si že by to bylo tupým háčkem - vyzkoušel jsme 3 různé strýmry. Sestava - prut aftma 3 délky 290cm, plovoucí šnůra, asi 1-1,5m návazce stroft 20. Když jsme pak pod jezem místo strýmra dal nymfu a místo vlasce průměru 20 dal průměr 14, ryby jsem zasekl i zdolal. Co dělám přistrýmrování špatně? Díky.

Baron 007 MC - Profil | Po 26.10.2015 16:28:47

Zdar,

Muzes vyzkouset jiny tvar hacku u tech streameru. Ale obecne vzato, u tahaneho streamera v proudu budes vzdycky mit vetsi pocet spadlych ryb. V proudu mi vetsinou staci kratky tah snury pro zaseknuti, bez pouziti prutu. Zkousej take pomalejsi rychlosti stahovani. Ten vysazenej duhak se rad povesi i na streamera stojiciho v proudu.
Uvedom si, ze cela sestava od prutu az ke streameru je po proudu natazena, vsechno je natvrdo. Kontakt okamzitej, hrot zavadi casto o krajicek tlamy a spadnuti je hned pravdepodobnejsi.

JanStropnický - Profil | Čt 22.10.2015 12:54:44

Ahoj, chci se zeptat, jestli teda někdo z vás nemá doporučení na nějakej jezerní prut aftma 6 290 cm kolem 5 000 max 6000

Palo H - Profil | Pá 23.10.2015 14:58:37

ahoj...prúty, čo si uviedol tiež nepoznám...mal som možnosť oskúšať kedysi nejaké Redingtony a celkom sa dali, ale tieto fakt nepoznám. Ja osobne na jazero používam 6 - 7 prúty a konkrétne Loop, Airflo Streamtec a Snowbee prestige. To sú ale prúty v cenách nad 250 €. V tvojej cenovej požiadavke by som sa pozrel po Snowbee Clasic, prípadne nejaké Airflo, ale u Airfla sa neviem vyjadriť, akú radu, ja ho používam, lebo som ho vyhral a celkom mi sadol. Inak by som do pozornosti dal aj Shakespeare, lebo ich rady Odyssey a vyššie boli pre mňa a nielen pre mňa veľkým prekvapením, že za takú cenu sa dá dnes dostať taká kvalita...fakt vydarené prúty.
Navyše by som sa absolútne nebál ísť do 3 - 4 dielov, ako už písal Baron, na akcii prútu to nepocítiš, ale za to sa to podstatne lepšie prepravuje...

JanStropnický - Profil | Út 20.10.2015 11:19:16

Ahoj, chtěl bych poradit s výběrem prutu na přehrady, jinam by se nepodíval. Přesněji na Květoňov, Humenickou přehradu, Soběnovskou přehradu atd... . Cena tak nějak kolem 5000 kč, popř. může být i trošku dražší. Docela se mi líbí hanák stillwater IV v 290cm, pak redington Vapen 796-4, jinak z levnějších http://monfish.cz/wychwood-aura-967-4 . To je asi všechno, co jsem našel :( . Docela bych chtěl 2 díl, tomu 4 dílu na daleký hody moc nevěřim. A pak také nějaký naviják, ten by měl mít levnější náhradní cívky. Možná i plastovky.... http://monfish.cz/wychwood-sla , nebo pak
airflo SWITCH 4/6 (je u hanáka na e-shopu, má plastový cívky a je levnej... ) , k tomu bych se možná i přikláněl, protože bych chtěl trochu na navijáku ušetřit... Ale nevím, jak bych tam nalátal sedmičkovou šnůru.... nebo pak taky hanak stillwater II , ale ten je dražší...... Předem dík Jenda

Baron 007 MC - Profil | Út 20.10.2015 12:27:46

Zdar,

Bohuzel, neznam vyjmenovane modely. Nove Redingtony neznam, nektere starsi modely mam rad. Wytchwoodu jsem par mel v ruce, a vzdycky byli slusne. Hanaky se me nejak vyhybaji.
Ale co bych rekl je neboj se toho ctyr dilu. S dvou dilem ziskas akorat tak delsi prepravni delku.

Ten navijak je v pohode. Na jezero pouzivam zpravidla prut 9'6" v 6wt. A mam k nemu nejvetsi vyber snur. TAkze levne civky jsou bonus. Plastove civky jsou v poradku.

Vítek - Profil | Ne 11.10.2015 18:38:51

Dobrý den, potřebuji poradit s metodou lovu. Chci chytat pod jezem, vývařiště je taková vana přes metr hloubky s pomalým proudem, a lze chytat pouze proti němu. Můžu očekávat duháka, lipana.

Baron 007 MC - Profil | Po 12.10.2015 7:25:23

Zdar,

Kratka nymfa, eventualně francouz. Nymfy dostatecne zatizene abys je spolehlive dostal na dno. Nechat prirozene splavat, sem tam ozivit vodenim.

7lut1c4k - Profil | St 7.10.2015 9:22:39

Dobrý den vážení poradci!

Díky vaší zkušené radě jsem již vytáhl svou první štičku na muškařském prutě. Chtěl bych vás zkušené a znalé požádat o další, pro vás jistě triviální, informaci.
Při této kratochvíli používám komplet vision zulu 9.0 #5-6, šňůra je WF5F, neujímaný FC návazec (0.25, 230 cm) a 50 cm direct flye a 5 cm zonkery. Při backcastingu to jakžtakž rozházím, asi na 10,12 metrů, ale roll je prakticky nemožnej - šňůra nezvedne návazec, respektive DF s nástrahou. Jelikož nejsem zkušený caster, chtěl bych se zeptat, co byste na tomto změnili?
S díky a přátelským pozdravem,
Žlu


Baron 007 MC - Profil | St 7.10.2015 10:31:12

Zdar,

Ujimany navazce prave slouzi k lepsimu prenosu energie az musce.
Jenze tady ti moc nepomuze, valivym hodem vyrvat pritopenyho zonkera je strasne obtizne s vetsim AFTMA natoz s petkou snurou. Zesileni a zkraceni navazce ti pomuze, ale necekej zadney zazraky. Je potreba se s tim smirit.

Ale hazeni lze obecne zlepsovat, trenovat a zdokonalovat. 5cm zonker jde vyhodit s celou petkovou snurou.