Muškaření
Hlavní poradna pro muškaření.
Moderátoři - poradci: Royal Wulff, Baron 007 MC, Palo H.
Pantera - Profil | Ne 4.10.2015 17:27:55
Palo H - Profil | Po 5.10.2015 4:33:24
Skřivánek - Profil | Po 28.9.2015 14:52:55
Baron 007 MC - Profil | Út 29.9.2015 12:43:10
Neni ctyrka jako ctyrka. A tou snurou myslis obraceným WFkem? Tim by si nemel tomu prutu ublizit. Ani mu neublizis tim tezsim koncem napred pokud nebudes chtit hazet prilis daleko a prilis svizne.
Vítek - Profil | Ne 27.9.2015 20:29:31
Baron 007 MC - Profil | Út 29.9.2015 12:41:50
Muzes s tím samozrejme chytat jak chces. Ale schrankách býva silně zatížený, a nevhodnější metodou lovu bude jako koncova muska pri kratke neboli ceske nymfe.
Ondra.P. - Profil | St 23.9.2015 17:55:03
Baron 007 MC - Profil | Čt 24.9.2015 7:57:37
:-)
Otazka co je to za snuru, a co to jsou za pruty, co ses za castera a co ti bude vyhovovat.
Ja radsi lehci zatizeni, ale pro nekoho to muze byt naopak. Kdybych ale mel strilet z boku, tak ten 5/6.
Jarin - Profil | Po 21.9.2015 15:09:30
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/10109/muskarske-
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/9669/muskarske-
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/8111/muskarske-
Jedna sa o Šejka Agility, Hends a Tajmen mam svojho favorita , ale som už starší pán tak si necham poradiť a týmto Vám dakujem za Váš čas a ochotu.
Baron 007 MC - Profil | Po 21.9.2015 15:31:25
Tak to bohuzel neposlouzim. Neznam ani jednoho. Mit kus louky a snuru, asi bych se dokazal rychle rozhodnout. Takhle z dalky je to vicemene stejne velky risk. Mozna bych se priklanel kapanek k tom Shakespearovi kvuli zkusenostmi s radou Odyssey. Mozna se v otevrenem pokecu chyti nejky dobrak ktery jeden nebo vice prutu osobne zna.
Palo H - Profil | St 23.9.2015 11:52:46
7lut1c4k - Profil | Út 15.9.2015 9:44:40
rád bych vás obtěžoval nejednou hloupou otázkou. Jak řešíte při cíleném lovu dravců, aby vám nepřekousli koncák? Používáte klasické lanko, jako na přívlač, nebo je nějaké speciální muškařské? Přecházím z P na MP a nemám v tomto ohledu tedy žádnou zkušenost. Jako nástrahu budu používat zonkry a menší streamery.
Děkuji za odpověď,
Žlutičák
Baron 007 MC - Profil | Út 15.9.2015 10:58:38
Toto je nekonecne tema. Na mrku je na to asi bazilion otazek, a jeste tisickrat tolik nazoru.
Nebudu se pouštět do toho co je jako spravne. Ale pokud v tom neni kov, je tu riziko, ze stika to uhryzne.
Chci-li eliminovat moznost prekousnuti, musím použít lanko nebo podobne. Podstata muskareni znamena, ze pri hazeni to lanko bude abnormalne namahane, a bude se ruzne kroutit. Hends ma vyrobek "direct fly", ktery se necha vazat klasickymi uzly, a neni vubec spatnej. Mám dorobrou zkusenost se strunami kde jsou prikrympovane mikrokrouzky a karabinky. Karabinky musi mit pozvolne ohyby, ostry ohyb je slabe misto kde karabina pri hazeni praskne. Ne uplne spatne zkusenosti mam s ruznymi wolframovymi "micro-wire". Uplne nejlepsi lanko jsem mel od Jenzi, jemne, spletane, matne, dobre se vazali uzliky, a vydrzelo velke zneuzivani nez se zacalo kroutit, bohuzel jsem dlouho na nej nenarazil.
Byt tebou, zacnu treba s tím direct fly, a bral to jako benchmark. Zkousel jine vyrobky a zjistoval co ti bude vyhovovat.
Na zaver: kevlar, pletene snury, florocarbon, tluste vlasce, hardmono...... pokud tam neni kov, riskujes prekousnuti.
Palo H - Profil | Čt 17.9.2015 3:32:20
Direct fly je jedna z tých lepších možností.
xmen17 - Profil | So 12.9.2015 10:30:54
použít Potápivou nebo plovoucí s potápivým koncem ? hloubka kolem 50cm
Děkuji za odpověď
Baron 007 MC - Profil | So 12.9.2015 11:39:25
V pul metru bych pouzil plovouci a jebnul bych tam zatizeneho slavistu. Ten jigovaci pohyb je to co pan doktor naordinoval.
woodpecker - Profil | St 9.9.2015 11:03:27
Baron 007 MC - Profil | St 9.9.2015 11:06:14
Osobne pro to zadne figle nemam. Nektere bundy dokazou slusne stahnout rukav, ale zadnou takovou nemam.
Nevim co kolegove.
HonzaM - Profil | Út 18.8.2015 20:19:01
velké namáhání v ceně 207 kč.Proto jej vyzkouším,a dám vědět pro případné další zájemce o této věci! S pozdravem M.J.
Baron 007 MC - Profil | Ne 23.8.2015 15:20:38
HonzaM - Profil | Po 10.8.2015 13:47:15
Baron 007 MC - Profil | Po 10.8.2015 14:10:05
Predpokladam, ze brodaky maji gumove holinky?¨Zkousels vulkanizacni lepidlo? Obavam se, ze lepidlem to trvanliveji nezalepis. Ale jsem hluavne jenom nefundovany vul a budes se muset obratit na gumarenskej prumysl.
Koupil bych nove. A s puncoskou, a k tomu boty vhodnejsi na daleke chozeni.
Baron 007 MC - Profil | Po 17.8.2015 11:24:56
Kde to žije - muškaření
PoNO muškách, umělých 34433
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











