Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Pantera - Profil | Ne 4.10.2015 17:27:55

Ahoj, nemáte někdo přehled jakou nosnost má muškařská sňůra? Zajímalo by mě to u vyššího aftma 10/11.... není to kvůli velikosti lovené ryby :):) ,ale v případě vázky a nutnosti to celé utrhnout.... abych tam neměl návazec s větší nostností a nezůstalo to tam cely :) Díky R.

Palo H - Profil | Po 5.10.2015 4:33:24

Ahoj, utrhnutiu šnúry by som nebál, jedine, ak by si mal von z navijáku aj bucking, tak v spoji by to mohlo rupnúť, ale ťahom za šnúru urveš klidne aj 0,45 mm návazec...

Skřivánek - Profil | Po 28.9.2015 14:52:55

Zdar, hrozí nějaké poškození 4kového prutu při chytání s 6wt šňůrou, ale tím tenčím koncem při hodech do 10 metrů? :) díky :)

Baron 007 MC - Profil | Út 29.9.2015 12:43:10

Zdar,

Neni ctyrka jako ctyrka. A tou snurou myslis obraceným WFkem? Tim by si nemel tomu prutu ublizit. Ani mu neublizis tim tezsim koncem napred pokud nebudes chtit hazet prilis daleko a prilis svizne.

Vítek - Profil | Ne 27.9.2015 20:29:31

Dobrý den, můžete mi poradit metodiku a sestavu při lovu na mušku larvy chrostíka-"schránkáče"? Děkuji!

Baron 007 MC - Profil | Út 29.9.2015 12:41:50

Zdar,

Muzes s tím samozrejme chytat jak chces. Ale schrankách býva silně zatížený, a nevhodnější metodou lovu bude jako koncova muska pri kratke neboli ceske nymfe.

Ondra.P. - Profil | St 23.9.2015 17:55:03

mám si koupit prut 5/6 nebo 6/7aftma??když mám šnůru 6tku

Baron 007 MC - Profil | Čt 24.9.2015 7:57:37

Zdar,
:-)
Otazka co je to za snuru, a co to jsou za pruty, co ses za castera a co ti bude vyhovovat.
Ja radsi lehci zatizeni, ale pro nekoho to muze byt naopak. Kdybych ale mel strilet z boku, tak ten 5/6.

Jarin - Profil | Po 21.9.2015 15:09:30

Páni poradcovia ak by ste mi pomohli vybrať, zvlášť ak ste niektory prutik mali v ruke budem rad bo moja mucharka sa poručala čo ma mrzi ale za blbosti sa platí. Predostieram, že s muchou na P a L vody sa dostanem sporadicky a ked už tak na Poprad od Svitu - Popradu po V. Lomnicu sem tam aj nižšie, pripadne Vah pri K. Lehote až po L. Hradok jednoducho menšie a stredne toky hlavne bude vedieť Palo H. ale Baron zas ako super caster zas možno ohodnotí ine na mnou vybraných prútikoch tu linky:
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/101​09/muskarske-
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/966​9/muskarske-
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/811​1/muskarske-
Jedna sa o Šejka Agility, Hends a Tajmen mam svojho favorita , ale som už starší pán tak si necham poradiť a týmto Vám dakujem za Váš čas a ochotu.

Baron 007 MC - Profil | Po 21.9.2015 15:31:25

Zdar,

Tak to bohuzel neposlouzim. Neznam ani jednoho. Mit kus louky a snuru, asi bych se dokazal rychle rozhodnout. Takhle z dalky je to vicemene stejne velky risk. Mozna bych se priklanel kapanek k tom Shakespearovi kvuli zkusenostmi s radou Odyssey. Mozna se v otevrenem pokecu chyti nejky dobrak ktery jeden nebo vice prutu osobne zna.

Palo H - Profil | St 23.9.2015 11:52:46

ahoj, v rybáriku sa občas stavím a všetky tie prúty som si mal možnosť ošahať, prevedením sa mi z nich najviac pozdáva ten shakespeare Agility, myslím, že je to rozumný kompromis medzi cenou a kvalitou...

7lut1c4k - Profil | Út 15.9.2015 9:44:40

Vážení poradci,

rád bych vás obtěžoval nejednou hloupou otázkou. Jak řešíte při cíleném lovu dravců, aby vám nepřekousli koncák? Používáte klasické lanko, jako na přívlač, nebo je nějaké speciální muškařské? Přecházím z P na MP a nemám v tomto ohledu tedy žádnou zkušenost. Jako nástrahu budu používat zonkry a menší streamery.

Děkuji za odpověď,
Žlutičák

Baron 007 MC - Profil | Út 15.9.2015 10:58:38

Zdar,

Toto je nekonecne tema. Na mrku je na to asi bazilion otazek, a jeste tisickrat tolik nazoru.
Nebudu se pouštět do toho co je jako spravne. Ale pokud v tom neni kov, je tu riziko, ze stika to uhryzne.

Chci-li eliminovat moznost prekousnuti, musím použít lanko nebo podobne. Podstata muskareni znamena, ze pri hazeni to lanko bude abnormalne namahane, a bude se ruzne kroutit. Hends ma vyrobek "direct fly", ktery se necha vazat klasickymi uzly, a neni vubec spatnej. Mám dorobrou zkusenost se strunami kde jsou prikrympovane mikrokrouzky a karabinky. Karabinky musi mit pozvolne ohyby, ostry ohyb je slabe misto kde karabina pri hazeni praskne. Ne uplne spatne zkusenosti mam s ruznymi wolframovymi "micro-wire". Uplne nejlepsi lanko jsem mel od Jenzi, jemne, spletane, matne, dobre se vazali uzliky, a vydrzelo velke zneuzivani nez se zacalo kroutit, bohuzel jsem dlouho na nej nenarazil.

Byt tebou, zacnu treba s tím direct fly, a bral to jako benchmark. Zkousel jine vyrobky a zjistoval co ti bude vyhovovat.

Na zaver: kevlar, pletene snury, florocarbon, tluste vlasce, hardmono...... pokud tam neni kov, riskujes prekousnuti.

Palo H - Profil | Čt 17.9.2015 3:32:20

Ahoj...mám podobné skúsenosti, ako Baron. Bez lanka je veľké riziko, že pri zábere šťuky, o ňu prídeš, ale zase je aj pravdou, že bez lanka je viac záberov.
Direct fly je jedna z tých lepších možností.

xmen17 - Profil | So 12.9.2015 10:30:54

Dobrý den,prosím o radu jakou použít šňůru při lově okouna na menší řece,
použít Potápivou nebo plovoucí s potápivým koncem ? hloubka kolem 50cm
Děkuji za odpověď

Baron 007 MC - Profil | So 12.9.2015 11:39:25

Zdar,

V pul metru bych pouzil plovouci a jebnul bych tam zatizeneho slavistu. Ten jigovaci pohyb je to co pan doktor naordinoval.

woodpecker - Profil | St 9.9.2015 11:03:27

Zdravim, muzete mi poradit, jak vyresit mokre rukavy pri chytani ve vode? Existuji nejake nepropustne rukavy anebo jakou bundu s nepropustnym rukavem doporucujete? Dik

Baron 007 MC - Profil | St 9.9.2015 11:06:14

Zdar,

Osobne pro to zadne figle nemam. Nektere bundy dokazou slusne stahnout rukav, ale zadnou takovou nemam.
Nevim co kolegove.

HonzaM - Profil | Út 18.8.2015 20:19:01

Dostal jsem informaci, že je možno použít lepidlo od fy McNETT-Freesole na gumové podrážky pro
velké namáhání v ceně 207 kč.Proto jej vyzkouším,a dám vědět pro případné další zájemce o této věci! S pozdravem M.J.

Baron 007 MC - Profil | Ne 23.8.2015 15:20:38

Good luck. Dej echo s vysledkem.

HonzaM - Profil | Po 10.8.2015 13:47:15

To co mi radí pan Palo H není uspokojivá odpověď.Na to by přišel s prominutím každý vůl.Mš jde hlůavně o to,jaké použít lepidlo na tyto podrážky a kde by se dalo sehnat. Děkuji za fundovanou odúpověď!

Baron 007 MC - Profil | Po 10.8.2015 14:10:05

Nazdar,
Predpokladam, ze brodaky maji gumove holinky?¨Zkousels vulkanizacni lepidlo? Obavam se, ze lepidlem to trvanliveji nezalepis. Ale jsem hluavne jenom nefundovany vul a budes se muset obratit na gumarenskej prumysl.

Koupil bych nove. A s puncoskou, a k tomu boty vhodnejsi na daleke chozeni.

Baron 007 MC - Profil | Po 17.8.2015 11:24:56

Prisel jsem k fundovane informaci, ze tato prasklina nelzi nicem lepit. Pokud si teda rozumime v tom jak je to vlastne praskle.