Muškaření
Hlavní poradna pro muškaření.
Moderátoři - poradci: Royal Wulff, Baron 007 MC, Palo H.
FlyerKE - Profil | Po 7.12.2015 17:09:08
Dakujem pekne Baron 007 MC za odpoved a pridavam dalsie dotazy.
Takze teda prut 4/5 je na nymfovanie az prilis ? Este som sa nerozhodol , co takto Shakespeare Agility 10ft #3 alebo #4 ? Nie je to malo na vacsie rieky ako Vah , Dunajec ?
Navijak mam uz vybraty rozhodol som sa skusit najprv Cinu a neskor mozno nieco kvalitnejsie :
http://www.aliexpress.com/item/90mm-Fly-reel-spare-spool-large-arbor-design-fly-fishing-reel-and-extra-spool-set-3BB/32411397035.html?spm=2114.10010108.0.137.15xxJ6
Este by som sa rad opytal na snuru na nymfovanie. Da sa kombinovat dlha a kratka nymfa s jednou snurou ? napr. http://www.czechnymph.com/en/e-shop/fly-lines/freshwater-lines/floating-lines/gd38305-fario-wf-3-floating-guideline-fario
Dakujem este raz za Vase cenne rady
Palo H - Profil | Út 8.12.2015 5:42:36
čo sa tvojho výberu navijáku týka OK. Šnúra asi tiež, preto asi, lebo tútu nepoznám vôbec, ináč dajú sa zohnať aj lacnejšie a fakt dobré šnúry. Na krátku aj dlhú nymfu si vystačíš s jednou šnúrou v pohode.
K tomu prútu. Shakespeare veľmi milo prekvapil už pred časom radou Oddysey, takže si myslím, že i toto bude OK. Pomer kvality ceny je tu výborný. 10ft je na nymfu fajn. Na Váh a Dunajec by som však predsa len šiel do #4.
Baron 007 MC - Profil | St 9.12.2015 8:31:57
Pred par lety jsem chytali na prutech 4/5wt od osmi do deviti stopach. Slo to. Ale trend je jit do lehci a lehci vybavy vzhledem se ke zmensujicim se svazorybam. S tim lehcim cajkem si ale citlivejsi, a ta extra delka ti pri nymfovani pomuze.
Juro_svk - Profil | Út 1.12.2015 14:35:46
Som sice ortodoxny kaprar, ale "zdedil" som muskarsky prut a chcel by som sa aspon troska naucit, ako kedy na co a ako chytat na muchu. Nenasiel by sa medzi vami niekto, kto by ma aspon trocha zasvetil do tejto rybarskej discipliny cez SZ, nech tu nemusim spamovat kazdou, pre vas urcite totalne teivialnou otazkou? Dakujem! ;)
Palo H - Profil | St 2.12.2015 4:38:40
Ale najlepšie by bolo čapnúť nejakého muškára v okolí a s ním ísť aspoň na pár vychádzok a čosi okukať...
xmen17 - Profil | Po 30.11.2015 7:27:39
Dekuji za odpověď
Baron 007 MC - Profil | Po 30.11.2015 8:24:44
Ondra.P. - Profil | Čt 26.11.2015 19:24:44
Palo H - Profil | Pá 27.11.2015 7:58:05
Baron 007 MC - Profil | Pá 27.11.2015 8:33:08
Jak rika Palo jhe asi nejlepsi. Ale jinak by ti meli sedet dvanactky.
Vítek - Profil | Po 23.11.2015 10:02:32
Palo H - Profil | Po 23.11.2015 11:59:57
Baron 007 MC - Profil | Po 23.11.2015 12:14:52
definuj co to znamena. Stejna civka se stejnou snurou? Pokud ano, a chces se vyhnout vymotavani snury i s podkladem, tak potrebujes nejlepe symetrickou civku, nejakou kazetu, ktera se necha zasnout tak nebo otocena po 180. V tuto chvili me nic takoveho nenapada.
Anebo se smirit s tim, ze navijis horem.
woodpecker - Profil | So 21.11.2015 18:25:40
Baron 007 MC - Profil | So 21.11.2015 20:00:17
woodpecker - Profil | Pá 20.11.2015 20:51:14
Baron 007 MC - Profil | So 21.11.2015 10:18:31
Nevim o co jde. Foto, odkaz?
2Kubous - Profil | Pá 20.11.2015 14:21:43
a ještě jednou díky
Baron 007 MC - Profil | Pá 20.11.2015 15:39:53
xmen17 - Profil | Čt 19.11.2015 20:05:15
Baron 007 MC - Profil | Čt 19.11.2015 20:44:15
Ztahnout, odstranit maso, krev, tuk..., roztahnout a prispendlit, treba na karton, perim dolu. Zasypat soli, pripadne jeste boraxem. Nechat uschnout v miste kde je sucho a nestoji vzduch.
Nic sloziteho v tom nehledej.
2Kubous - Profil | Út 17.11.2015 21:27:48
Jaké ryby se teď třou na přehradě Černá Nisa (Bedřichovská přehrada) v Jizerských horách nad Libercem?
Před dvěma týdny v pá 7. listopadu jsem byl s kamarádkou na výletě na Černé Nise. Když stojíte na hrázi, tak přímo na druhé straně přehrady jsou dva potoky, kde se třely ryby. Kamarádka tvrdí, že to pstruzi nejsou a já že jsou.
Tak vznikla naše malá sázka - vyhraju dostanu pusu, vyhraje ona - dostane pivo :-D
V potoce bylo 30 - 50 cm vody, ryby byly cca 25 - 35 cm dlouhé (bylo i pár menších), měly vyrážku (tečky) a takové nažloutlé břicho. (Už se stmívalo a já za šera mizerně vidím, tak vám toho už víc nepovím...)
Budu rád za názor nějakého odborníka i neodborníka...
A předem děkuji za pomoc s výhrou sázky :-)
Baron 007 MC - Profil | Út 17.11.2015 21:34:48
Jasne, ze to byli pstruzi :-)
Palo H - Profil | Čt 19.11.2015 7:37:08
Kde to žije - muškaření
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
SoNO muškách, umělých 34431
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














