Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

FlyerKE - Profil | Po 7.12.2015 17:09:08

Zdravim opat panove !

Dakujem pekne Baron 007 MC za odpoved a pridavam dalsie dotazy.
Takze teda prut 4/5 je na nymfovanie az prilis ? Este som sa nerozhodol , co takto Shakespeare Agility 10ft #3 alebo #4 ? Nie je to malo na vacsie rieky ako Vah , Dunajec ?

Navijak mam uz vybraty rozhodol som sa skusit najprv Cinu a neskor mozno nieco kvalitnejsie :
http://www.aliexpress.com/item/90mm-Fly-reel-spare-​spool-large-arbor-design-fly-fishing-reel-and-extra​-spool-set-3BB/32411397035.html?spm=2114.10010108.0​.137.15xxJ6

Este by som sa rad opytal na snuru na nymfovanie. Da sa kombinovat dlha a kratka nymfa s jednou snurou ? napr. http://www.czechnymph.com/en/e-shop/fly-lines/fresh​water-lines/floating-lines/gd38305-fario-wf-3-float​ing-guideline-fario

Dakujem este raz za Vase cenne rady

Palo H - Profil | Út 8.12.2015 5:42:36

Ahoj...
čo sa tvojho výberu navijáku týka OK. Šnúra asi tiež, preto asi, lebo tútu nepoznám vôbec, ináč dajú sa zohnať aj lacnejšie a fakt dobré šnúry. Na krátku aj dlhú nymfu si vystačíš s jednou šnúrou v pohode.
K tomu prútu. Shakespeare veľmi milo prekvapil už pred časom radou Oddysey, takže si myslím, že i toto bude OK. Pomer kvality ceny je tu výborný. 10ft je na nymfu fajn. Na Váh a Dunajec by som však predsa len šiel do #4.

Baron 007 MC - Profil | St 9.12.2015 8:31:57

Zdar,

Pred par lety jsem chytali na prutech 4/5wt od osmi do deviti stopach. Slo to. Ale trend je jit do lehci a lehci vybavy vzhledem se ke zmensujicim se svazorybam. S tim lehcim cajkem si ale citlivejsi, a ta extra delka ti pri nymfovani pomuze.

Juro_svk - Profil | Út 1.12.2015 14:35:46

Zdravim Vas!
Som sice ortodoxny kaprar, ale "zdedil" som muskarsky prut a chcel by som sa aspon troska naucit, ako kedy na co a ako chytat na muchu. Nenasiel by sa medzi vami niekto, kto by ma aspon trocha zasvetil do tejto rybarskej discipliny cez SZ, nech tu nemusim spamovat kazdou, pre vas urcite totalne teivialnou otazkou? Dakujem! ;)

Palo H - Profil | St 2.12.2015 4:38:40

Ahoj...neviem, či cez SZ sa dá naučiť muškáriť, ale kľudne sa ozvi a určite ti odpíšeme, píšem aj za Barona :)
Ale najlepšie by bolo čapnúť nejakého muškára v okolí a s ním ísť aspoň na pár vychádzok a čosi okukať...

xmen17 - Profil | Po 30.11.2015 7:27:39

Zdravím,existuje někde návod na ,,ztracený uzel,,? (ukončení mušky) nikde nemůžu nic najit a nějak na to nemůžu přijit
Dekuji za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Po 30.11.2015 8:24:44

Ondra.P. - Profil | Čt 26.11.2015 19:24:44

zdravím,chtěl bych si koupit brodící boty ale netuším jak je to s číslováním a rezervou na neoprenovou ponožku.normálně nosím boty vel.45,tak jakou velikost by měly mít ty brodící??

Palo H - Profil | Pá 27.11.2015 7:58:05

ja to rieším tak, že si v obchode skúšam topánky priamo na skafander...inak je to hop nebo trop...fakt to treba vyskúšať

Baron 007 MC - Profil | Pá 27.11.2015 8:33:08

Zdar,
Jak rika Palo jhe asi nejlepsi. Ale jinak by ti meli sedet dvanactky.

Vítek - Profil | Po 23.11.2015 10:02:32

Dobrý den, můžete mi poradit muškařský navi, který lze během lovu přejinačit z levé ruky na pravou a naopak?

Palo H - Profil | Po 23.11.2015 11:59:57

v podstate sa dá každý...len treba otočiť ložisko vo vnútri...

Baron 007 MC - Profil | Po 23.11.2015 12:14:52

Zdar,

definuj co to znamena. Stejna civka se stejnou snurou? Pokud ano, a chces se vyhnout vymotavani snury i s podkladem, tak potrebujes nejlepe symetrickou civku, nejakou kazetu, ktera se necha zasnout tak nebo otocena po 180. V tuto chvili me nic takoveho nenapada.

Anebo se smirit s tim, ze navijis horem.

woodpecker - Profil | So 21.11.2015 18:25:40

Baron 007 MC - Mini sink tip snura, je tam napsany connector, ale vevnitr byla jen snura. Nevim, jak to napojit na hlavni snuru. Dik

Baron 007 MC - Profil | So 21.11.2015 20:00:17

No. Zaprve, si myslim, ze tohle bude dost tezka mrcha ktera ti narusi klasickou snuru. Spis na double handy nebo tezsi AFTMA. Normal na to dej rychlospojku, a provlikni smycku na smycku.

woodpecker - Profil | Pá 20.11.2015 20:51:14

Zdravim, dostal jsem v obchode gratis mini sink tip. Bohuzel nevim, jak ji navazat na hlavni snuru, muzete mi poradit? Dik

Baron 007 MC - Profil | So 21.11.2015 10:18:31

Zdar,

Nevim o co jde. Foto, odkaz?

2Kubous - Profil | Pá 20.11.2015 14:21:43

děkuji vám za odpovědi, nj už se stmívalo. Takže pstruzi a siveni - to jsem asi tu sázku projel :-)
a ještě jednou díky

Baron 007 MC - Profil | Pá 20.11.2015 15:39:53

Siven je tam, jak kolega Le Big Mac uvedl, silne zastoupeny. Potocak se tam take nejaky najde. Tyto ryby jsou v podstate pstruzi.

xmen17 - Profil | Čt 19.11.2015 20:05:15

zdravím,prosím o radu jak co nejjednodušeji udělat skalpy,je mě líto to jen tak vyhodit - dneska Divokej kačer a zítra australskej kohout,děkuji za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Čt 19.11.2015 20:44:15

Zdar,
Ztahnout, odstranit maso, krev, tuk..., roztahnout a prispendlit, treba na karton, perim dolu. Zasypat soli, pripadne jeste boraxem. Nechat uschnout v miste kde je sucho a nestoji vzduch.
Nic sloziteho v tom nehledej.

2Kubous - Profil | Út 17.11.2015 21:27:48

Dobrý den,

Jaké ryby se teď třou na přehradě Černá Nisa (Bedřichovská přehrada) v Jizerských horách nad Libercem?
Před dvěma týdny v pá 7. listopadu jsem byl s kamarádkou na výletě na Černé Nise. Když stojíte na hrázi, tak přímo na druhé straně přehrady jsou dva potoky, kde se třely ryby. Kamarádka tvrdí, že to pstruzi nejsou a já že jsou.
Tak vznikla naše malá sázka - vyhraju dostanu pusu, vyhraje ona - dostane pivo :-D
V potoce bylo 30 - 50 cm vody, ryby byly cca 25 - 35 cm dlouhé (bylo i pár menších), měly vyrážku (tečky) a takové nažloutlé břicho. (Už se stmívalo a já za šera mizerně vidím, tak vám toho už víc nepovím...)
Budu rád za názor nějakého odborníka i neodborníka...

A předem děkuji za pomoc s výhrou sázky :-)

Baron 007 MC - Profil | Út 17.11.2015 21:34:48

Zdar,

Jasne, ze to byli pstruzi :-)

Palo H - Profil | Čt 19.11.2015 7:37:08

ahoj...keďže sa živím chovom rýb a to salmonidov, tak by som mal vedieť, čo sa momentálne vytiera....Momentálne prebieha výter pstruhov a sivoňov...virážku, ale určite nemali...počas výterového obdobia majú len výraznejšie zfarbenie - svadobný šat...