Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

sladoch - Profil | Pá 24.4.2015 18:14:12

Asi nevis jak je to s navijakem Jaxon spectra fly

Baron 007 MC - Profil | Pá 24.4.2015 18:52:54

Dle obrazku z googlu je to jedna z nejpohodlnejsich variant.

sladoch - Profil | Pá 24.4.2015 15:49:29

Da se na navijaku lechce prehodit civka u vody, nebo se to musi nejak slozite sroubovat(abych si nemusel kupovat dva navijaky, jenom bych prehodil civku se snurou).

Baron 007 MC - Profil | Pá 24.4.2015 17:29:09

Zdar,

Zalezi jak je ten navijak konstruovany. Neco jde uplne neco leche, neco trochu hure, a neco uplne debilne.

Gandy - Profil | Pá 24.4.2015 8:00:08

Minulý víkend jsem si koupil muškařský prut, kolečko, šňůru a pár mušek. Tento víkend mě čeká trénování na zahradě. Rád bych se tomu věnoval více a zkusil si nějaké mušky i navázat. Myslíte, že má cenu koupit něco takového (nechci do toho zatím moc investovat)? Co kdyby mi to nešlo, budu se učit sám...

Baron 007 MC - Profil | Pá 24.4.2015 10:33:24

Zdar,

Pokud budes muskarit, tak je velmi pravdepodobne, ze se pustis do vazani. A to uz bych sel spis do poradnych nastroju. Sice mam indickej sveracek ktery byl v podobnem setu, ale mam kliku, ze je zrovna celkem solidni. Casto byvaji mizerne kvality.

Uplne nejlepsi by bylo seznamit se s muskarem ze sveho okoli, postupne si to vyzkouset.

sladoch - Profil | Pá 24.4.2015 5:23:42

Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli se muskareni hodi pro zacatecnika, nebo bych mel zacit s necim jinym

Baron 007 MC - Profil | Pá 24.4.2015 7:39:11

Zdar,

Da se v pohode rovnou zacit s muskou.

sladoch - Profil | Pá 24.4.2015 6:38:08

Jeste bych se chtel zeptat ktery z techto prutu je univerzalnejsi:
Discovery fly rod 3/4 8ft nebo 9ft
Discovery fly rod 4/5 8ft nebo 9ft.
Za odpoved predem dekuji.

Baron 007 MC - Profil | Pá 24.4.2015 7:38:29

Ten 4/5wt bude univerzalnejsi.

biaggi - Profil | Čt 23.4.2015 16:28:55

Dobrý den,mám otázku,jak dlouhý má být návazec na nymfu od šňůry.Říčka široka tak 5-6m. a hloubka do 1-1.5m.Děkuji

Palo H - Profil | Pá 24.4.2015 3:19:24

zdar...od šnúry ide najprv nástavec a až samotné mušky sú na návazci...tu všetko závisí od toho, či chytáš na jednu, alebo až tri muchy a hlavne, či chytáš krátku nymfu - bagr, alebo francouze...pri bagru sa používa najčastejšie zostava približne v dlžke prutu a mušky od seba cca 50 cm...určite sa dajú nájsť zostavy na nymfu aj na webe, alebo v knihách, napr. muškaření a vázaní, česká nymfa a pod...

Vítek - Profil | St 22.4.2015 18:20:52

Zdar, jakou mi poradíte šňůru na prut Wonderod - Druchema C2- 255 cm? Osobně tipuji 5/6 AFTMA,ale rád bysem radu znalce. Děkuji!

Baron 007 MC - Profil | St 22.4.2015 18:56:41

Zdar,

Ten prut ma svuj kmit, zatizi se sam o sebe, takze je v podstate jedno co na nej das, jestli neco v 3wt nebo 7wt.
Osobne bych na nej asi dal RIO Gold v WF5F.

Preny - Profil | Út 21.4.2015 21:00:30

Barevný zviraznovac na nymfy a mokrý mouchy

Baron 007 MC - Profil | Út 21.4.2015 21:06:17

Asi myslis nejaky indikator. Kterych existuje cela plejada druhu a provededni. Mozna kdybys to vyfotil.....

Preny - Profil | Út 21.4.2015 20:50:23

Nevím jak ho tam mám připevnit

Baron 007 MC - Profil | Út 21.4.2015 20:58:29

Ja nevim cemu rika zvyraznovac.

Preny - Profil | Út 21.4.2015 20:29:29

Ahoj potřebuju poradit jak Mám namotat zviraznovac na rychlo spojku ?

Baron 007 MC - Profil | Út 21.4.2015 20:44:39

Zdar,

Eh?